Antreman programım ve beslenmem sonuç hala aynı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deejayhuLe tarafından 10 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

Arkadaşlar herkese merhaba 15/08/2015 ten beri spor salonuna gidiyorum. Fakat düzenli olarak gitmedim ilk kayıt olduğum ayın içinde hemen hemen 10 gün gittim.Eylül ayında ilk 2 hafta da düzenli olarak hafta 4-5 gün spora sonrasında yine haftada 2 3 gün bu ekim ayında da hafta da 4 gün gitmeye çalıştım. Ama göbeğimde hala bariz bir şekilde duruyor.
    aşağıda da bana salonda hocanın yazmış olduğu program var bir göz atmanızı ve tavsiyenizi rica ediyorum. bilhassa antreman programıma bakmanızı tavsiye ediyorum.
    Ayrıca alkolü 1 hafta oldu tamamen kestim. Akşamları işten geldiğim de 17:30 18:00 da yemeğimi yemiş oluyorum sporada saat 20:45 civarı gidiyorum.
    Sabahları genelde kahvaltı yapmaya çalışıyorum son 1 aydır da akşamları salona giderken 1 ölçek whey protein+süt içiyorum. antreman biter bitmez de yine 1 ölçek protein + süt tüketiyorum. yulaf ara sıra tüketiyorum.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bu kadar sürede bariz değişim beklemek yanlış olur. Vücuda da haksızlık olur. Senin o göbeği 3 ayda yapmadığını varsayarsak, forma girmek de 3 ayda olmaz değil mi ?
    Beslenmen konusunda hiçbir bilgi vermemişsin. Saat kaçta yediğin değil de ''ne kadar yediğin? ne yediğin?'' önemli bizim için.
    Muhtemelen kalori açığı oluşturmadın. (Kalorisi yüksek besin değeri düşük besinler...) Ya da çok fazla kalori açığı oluşturdun. (Uzun süreli açlıklar, salata diyetleri...)
    Sadece bu iki etken bile senin yağ yakmanı imkansız hale getirebilir.
    Antrenman programına detaylı bakmadım fakat klasik brosplit yazılmış. Sporda yeni olduğundan bu kadar izole çalışarak vücutta -en azından antrenman esnasında- yağ yakımını tetikleyecek bir antrenman çıkarabildiğini düşünmüyorum. Yani tempo düşük çalışmışsın muhtemelen. Set araları dinlenmelere önem vermemişsin. (Normali 30-45 sn.)
    Sana tavsiyelerim şunlar:
    Kendine güzel bir beslenme programı oluşturmalısın. Kalori hesabı detaylıca yapamıyorsan da her gün göz kararı ne yediğini bilmelisin. Whey proteinle olmuyor maalesef bu işler.
    Antrenman temponu arttırmalısın. Ağırlıklarla laylaylom değil, ciddi anlamda zorlanarak çalışmalısın.
    Egzersizlerin birleşik olmalı. Yani squat, deadlift, bench press, shoulder press tarzı birden çok kası çalıştıran egzersizlere yönelmelisin. Misal ''Triceps Kickback'' sana hiçbir şey katmaz.
    En önemlisi de kendine bu işi ciddiye aldığını inandırmalısın. Yoksa beyin için hazırda bekleyen yüzlerce kaçış yolu vardır.

Persephonie ve deejayhuLe bunu beğendi.
  3. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam çok teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için.
    Beslenme programıma gelirsek ; Aslına bakarsan dediğin gibi oluyor evli ve bir çocuk babası olduğum için. şöyle süper bir fit vücuda sahip olmaktan sa hafif fit bir vücut yapısı için çalışma yapmayı düşünüyorum.
    Fakat beslenme alışkanlıklarım hafta içinde değişkenlik gösteriyor . Dediğin gibi lay lay lom havasına giriyorum bazen. Hafta sadece 1 gün içki tüketiyorum.Oda cuma akşamı yada c.tesi günleri.
    Şeker,tuz,ayçiçek yağı,hamur işleri asla ve asla tüketmiyorum.
    Kahvaltım;
    3-4 dilim tam buğday ekmeği.
    1-2 bardak şekersiz çay
    4-5 adet yeşil zeytin
    3-4 dilim domates
    kibrit kutusu kadar tulum peyniri
    1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi + 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi + 1 tatlı kaşığı bal + 1 tatlı kaşığı tahin-pekmez
    1 bardak süt
    bazen roka ve maydanoz da kahvaltı da tüketiyorum.
    ama öğlen yemeklerimi genelde aksatıyorum.
    akşamda genelde sulu yemekler yiyorum yemek işim akşam saat 18:00 da bitiyor
    salona da saat 20:45 te gidiyorum.antreman bitiminde whey protein alıyorum. sonrasında resmini paylaştığım programlardan birini uyguluyorum.
    son 20 dakika karın caynax çalışıyorum. vs vs
    son 10 gündür gidemiyorum en son çalışmamda barfiks çekerken boynumu incittim hala toparlanamadım. ama birazdan salona gidip fazla zorlamadan çalışacağım.

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    postürün bozuk gibi görünüyor. hip flexor-quadricep kısımlarını esnet , hamstring - glute ve abs'ni geliştir. karnın düzleşecektir.

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş