Antreman Programım ve Beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve merterturk34 tarafından 11 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkeze iyi forumlar ben siz değerli hocalarıma bişey danışmak istiyorum benim çalışma programım bu şekilde :

Uploaded with ImageShack.us

Beslenme programımda şu şekilde:
    sabah kalkış 06.00:4 yumurta (hepsinin sarısını çıkartıyorum yağlı dokunuyo)
    100-200 gram yağsız sert peynir
    2 dilim kızarmış ekmek
    reçel
    ekmeği çıkartıp yerine 100 gram yulaf ezmesi düşünüyorum hangisi daha iyi olur siz söyleyin veya bu malzemelerden bi kombin yaparsanız çok iyi olur
    Öğlen 12.00 :ekmek arası çift burger
    okuldan geldiğimde 15.00:200-300 gram haşlanmış tavuk
    1 adet haşlanmış patates
    1 tabak bulgur pilavı veya şehriyeli pirinç pilavı
    akşam 19.00:tavuk kalırsa tavuk yiyorum veya evde ne yemek varsa ama pilav veya makarna eksik olmuyo hergün yiyorum
    akşam yatarken 23.00-24.00:2 su bardağı süt yanında fındıklı çikolata veya bunların yerine meyve peynir falanda yiyebiliyorum

Antremanımı ve programımı gözden geçirebilirsiniz çok iyi olur yardımınız beni dahada iyi yapacaktır buna inanıyorum
    boyum :1.80
    Kilo:71
    omuzlarım dar omuz antremanına nasıl daha çok yüklenebilirm veya omuzları daha kısa sürede daha iyi hareketlerle geliştirebilirmiyim
    bu arada Ön bacak antremanında makinenin en altına takıp 20 kiloda bar koyup kaldırabiliyorum bacaklarım inanılmaz kaslı doğuştan heralde bilmiyorum :)
    Şimdiden Çok Teşekkürler:)

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Antreman programındaki bütün hareketleri yapıyormusun pek anlamadım programı.
    Ne zamandır vg yapıyorsun?

3. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    2.Ayıma girdim bu p.tesiden itibaren başladım işte mesela bugun omuz ve bacak günüydü ama programdaki sadece legg press ve sucaatı yapmıyorum boy uzamaz falan :)
    Evet Bütün Hareketleri yapıyorum ama sadece leg press ve sucaatı yapmıyorum oburlerinin hepsini ayrı gunlere böldük mesela p.tesi göğüs.
    çarşamba kanat gibi :)

Son düzenleme: 11 Ocak 2013
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Eger 1 aylık sporcuysan ve gögüste 3 press ile dips,omuzda 2 press,bicepste 16 set giriyorsan program tamamen yanliş demektir.

5. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ya hocam siz bu programdan eksik veya fazlayı çıkartıp düzeltirmisiniz rica etsem? salondaki hocam pek fazla bilmiyorda :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:04 ----------

Hocam yardım edecekmisiniz ?

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Salondaki hoca birşey bilmiyorsa neden oraya devam ediyorsun.
    Senin durumuna bakıp program hazırlamak ve gelişimini takip etmek gerekir.
    Bunu burdan yapmak zor.sen yine de yeni başlayanlar bölümünü bol bol oku bilgilen.
    Başarılar...

merterturk34 bunu beğendi.
  7. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Benim sana tavsiyelerim sabah evet yulaf+süt+yediğin reçeli de tat vermek için kullanabilirsin. öğlen için başka alternatifler bulmanı öneririm. akşam yatarken de karbonhidratlı yiyecekler(çikolata meyve..vs) yememeni onun yerine sadece süt içmen veya peynir yemeni öneririm.

8. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu program iş görmezmi öğlen ne yiyebilirim mesela alternatif olarak?

9. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    evden bişeyler hazırlayıp götürebilirsin. Okulunda, çevresinde neler satılıyor bilmiyorum onun için ne yemen hakkında bişey söyleyemicem forumu araştırıp en doğru alternatifi bulabilirsin.

10. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evden yine haşlama tavugu ekmek arası yapıp yanınada meyve suyu götürsem olur heralde ?
    bide antreman programımıda bi değerlendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

11. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Antreman programını değerlendircek kadar tecrübeli değilim. üzgünüm :( ama öğlen için götüreceğin sandwichte ekmek beyaz olmazsa ve meyve suyu yerine ayran/kefir tercih edersen yararına olur. Çünkü meyve suyunu kendin sıksan da suyu ve posayı ayırmış olursun ve Gi değerinide yükseltirsin buda insülin salgılanmasına neden olabilir.

12. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ayran olabilir evet ben gece yatarken 2 tabak makarna ve üstüne peynir atsam iyi olurmu yani kilo almamda yardımcı olurmu?
    ve programıma gerçekten bi göz gezdirilip eksik yönlerinin bana söylenmesi lazım bunu bi hocamız yaparsa çok iyi olur banada hem yön vermiş olur şimdiden teşekkürler :)

13. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Evet, kilo almana yardımcı olur ancak yağ olarak.

14. merterturk34

merterturk34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ama bunları yiyip sporda yapıyorum yani zayıf birisiyim zaten
    yukardaki program işte 4 gün antremanım var bunları yaptıgım halde makarnayı gece yatarken peynirle yersem aldıgım kilo göbek olarak falan mı cıkar?

15. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    makarnayı gün içinde yesen daha iyi gece karbonhidrat almak gh(büyüme hormonu) salınımını engelleyebilir. Ayrıca gece metobolizma yavaşlayacığı için vücut yediğinin hepsini enerji olarak kullanamıcak fazlasını depo edecektir ve bu büyük oranda yağ olur bence.

16. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    polluver, barber rowınk, dambıl rowınk,pusdown, hammır curll,sucaat. Bunlar bile hocanın bilgi eksikliği, eğer bildiği halde düzeltmiyorsa da ilgisizliği olarak nitelendirilebilir.
    Yeni başlayanlar bölümündeki sabit başlıkları oku, mr.dblue nın da dediği gibi hareket sayıları da çok fazla.

Sayfayı Paylaş