Antreman Programı Yaptım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kiwilipuding tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. kiwilipuding

kiwilipuding Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben yeniden spora başlayalı 1 ay oldu adaptasyon programından sonra antreman programı yazacak hoca bulamadığım için kendim bir program oluşturdum acaba + yada - yönlerini söyleyebilirmisiniz, altta programı paylaşacağım. Bu arada daha önce spor yapmıştım spor salonu kapandığı için vede okulum başladığı için 2015 sonu gibi 8-9 aylık ara vermiştim bu konuda az çok bir bilgim var ama tabikide araştırdığım kadar profosyonel değilim. İlk spora başladığımdada hocayı beğenmediğim için kendim program yazmıştım hedefim kilo almaktı kendi sağlıklı bir beslenme ve spor ile 1.5 yılda 21 kilo aldım(59-80) Şimdi yeni programımda 80 kiloyum hedefim 86 kilo olup hacim artırmak programım:
    1. Gün-- Göğüs-biceps
    2. gün dinlenme
    3. gün kanat-triceps-------Karın egzersizleri
    4. gün off
    5.gün- omuz bacak
    6.gün ----- Karın egsersizleri
    7.gün dinlenme
    GÖĞÜSXBİCEPS
    Göğüs
    Bench press=3X12 ilk ayımda sabit ağırlıkla 3 setten 12 tekrar yapmayı düşünüyorum.
    Dumbell Fly= 3X 12-10-8 ağırlıkları set sonuna kadar artırmalı
    İncline barbell bench press== 3X12 yine sabit ağırlıktan 12 tekrar yapmayı düşünüyorum
    İncline dumbell press= 3X12-10-8 yapmayı düşünüyorum ağırlık artırarak (bunun alterantifi olarak dumbell pullover yapmayı düşündüm acaba hangisi daha yararlı öneri verebilirmisiniz)
    Biceps
    Barbell Curl 3X12-10-8 ağırlık artırarak
    Dumbell Curl 3X12-10-8 ağırlık artırarak
    Hammer Curl 3X12-10-8 ağırlık artarak

KANATXTRİCEPS
    Kanat
    Wide grip front lat pulldown 3x12-10-8
    dumbell rowling 3X12-10-8
    cable row 3x12-10-8
    barfiks 3X10 Arkadaşlar barfiks yerine bir hareket bulamadım kanat programım çok kötü oldu başka bir programda bulamadım
    Triceps
    Bench Dips 12-10-10
    Rope Push Down 3X12 Sabit ağırlıkla
    Dumbell ext 3x12 sabit ağırlıkla
    OMUZXBACAK
    Omuz
    dumbell shoulder press 3X12-10-8 Ağırlığı artırarak
    Front Plate Raise 3X12 sabit ağırlıkla
    UPRIGHT ROWING zbar 3X12 sabit ağırlıkla
    Lateral Raise 3X12-10-8
    Bacak
    Squat
    Leg fly
    leg ext
    Kalf

Arkadaşlar programım bu karın egserzislerini yazmadım. kanat ve bacak konusunda yardımlarınıza açığım hatta programımın iyimi kötümü olduğu konusunda önerilerinize de ihtiyacım var. Bazı hareketlerde ağırlığı artırmadan sabit ağırlıla 12 tekrar yapmayı planlıyorum vücuduma güvenmiyorum yapacağım konusunda sakatlanmakta istemiyorum bu konuda da önerileriniz varmı. Arkadaşlar spor salonunda düzgün hoca olmadığı için buraya yazıyorum yardım edin lütfen :)

Sayfayı Paylaş