Antreman Programı ve Beslenme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gogobeach tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gogobeach

gogobeach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar... Yaklaşık 1 yıldan beri aktif olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum, yaşım 34 ve 1.88 boyum 93 kilo ağırlığım var. Fotoğraftada gördüğünüz üzere vücut yapım bu şekilde. Şuan kullandığım ilaveler şöyle; hydroxycut ve muscletech nitro tech pro serisi. Sizden istediğim, çok güzel bir antreman programı ve yapmam gerekenleri tek tek söylemeniz. Bu konuda yardımızını bekliyorum. Fazlalıklarım var onun için Hydroxycut kullanıyorum yediklerimi içtiklerimi dikkat ediyorum fakat neler yapmam gerekiyor? Haftada 4 gün antreman yapıyorum ama elimde bir programım yok açıkcası kafama göre çalışıyorum ve buda sanırım gelişimi engelliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

• gokhan.JPG
      gokhan.JPG
      Dosya Boyutu:
      19,9 KB
      Görüntüleme:
      347
  2. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    1 gün ağırlık, 1 gün cardio antremanı yapabilirsin mesela.
    Çünkü bel bölgende falan yağlanma var ve kollar omuzlar falan zayıf.
    Ama yağ yakarken de hacim yapmak oldukça zor bir iştir.
    Bence sen önce kendin karar ver.
    Hacim mi yapacaksın biraz daha yağlanmayı göze alarak, ondan sonra mı yağ yakımına gideceksin, yoksa önce diyet sonra hacim mi ?

3. gogobeach

gogobeach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aslında çok hacimlenmek istemiyorum hani şey derlerye fit beach vücüdu o tarzda bişey istiyorum. 1 gün ağırlık 1 gün cardio yaparsam vücudum ne zaman dinlenecek? normalde dinlenmesi gerekmiyormu? ben yağ yakımını hızlandırmak istiyorum. Antremandan önce 45 dk cardio yapıpı sonra ağırlık çalışması yapsam verim alamazmıyım ?yoksa sadece 1 gün cardioyaya ayırıp daha sonra ki günlerde ağırlık mı çalışmalıyım ?

4. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ağırlık çalıştığın günün ertesi günü cardio yapacaksın, yani ağırlıklarla işin olmayacak, yani kaslar diğer antremana kadar zaten dinlenmiş olacak.

Fit vücut istiyorsan dediğim gibi çalışmalısın, tabi zamanın varsa.

Antremandan önce cardio yapmak, ağırlık ant.'daki verimi düşürebilir.
    Antremandan sonra cardio yapmak ise vücuttaki laktik asit birikimini artırır ve kaslarda yıkıma yol açar.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Süper set içeren idmanları denemenizi öneririm. Orta yaş için en iyi yağ yakma süperset idmanları ile sağlanabiliyor.

Hem hormon salınımı için 34 yaş çok mükemmel testosteron en üst seviyelerde.

Ama diyet yapmanız şart ancak protein alımını tamamen karşılamanız gerekiyor.

Süper set ile ilgili antremanlar forumda var okursanız anlayacaksınız.

kardio için şunu soyliyim sigara içmiyorsanız sırtınızda ağırlıkla yürüyüşe baslayabilirsiniz.

Deli gibi koşmak yerıne kullandıgım en etkili yağ atmayı sağlayan yöntemdir. Isdırap vericidir ama insanın performansını yüzde-300 artirir. emin olun.

bunun için uygun bir çanta olması gerekiyor tabiki.

bunu sizin yaşınız 34 oldugu icin soyledım en etkili yağ atma tekniklerinden biri sırtta ağırlıkla yürümektir. maksimum kondisyon yapar.

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    burada tavsiyem. yeni başlayan biri olarak hemen supersete girmeyin bunu calışamazsınız sizi cok yorar. supersetler için en azından 1 yıllık duzenli spor geçmişi olmalıdır. ikincisi 34 yaş en yiyi testosteron salınımının gercekleştiği yaş deildir. oyaslar 25 - 30 aralıklarıdır. üçüncüsü dogukaan arkadasın dediği gibi çalışmalısın en iyi bu şekilde toparlarsın. beslenmenide duzene sokmalısın.

7. gogobeach

gogobeach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki program hakkında nasıl bir yol izlemeliyim ? Ağırlık çalışmalarında bölerek mi çalışmalıyım yoksa komple bütün kas gruplarını mı çalıştırmalıyım. Önerebileceğiniz bir program varmıdır?

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bir erkeğin güç ve kudretinin en iyi olduğu yaşlar 29-35 yaşlar arasındadır. Kesinlikle testosteron bu yaşlarda yaptıgınız işe göre hayat tarzınıza göre değişecektir bu zirvededir. Eğer spor yapıyorsanız bu daha fazla artar.
    Ayrıca stress çok daha azdır. Gençlik çağlarında insan daha çok stressle mücadele ediyor.

size şöyle bir örnek vericem Bir Çete mensubu ile bir memur arasındaki testosteron üretimi aynımı? evli bir erkekle evli olmayan bir erkek aynı testosteron üretiminemi sahip.

Bu gun harlem mahallesi ve çin mahallesindeki insanların yaşadıgı yaşam tarzı sizce brooklyn elit kesimindeki bir erkekten daha fazla testosteron üretimine sebeb olmazmı.

Basit karbohidratlardan ve rafine gıdalardan kaçınarak diyette biraz olsun doymuş yağ ve kolesterole yer veriyorsanız ( kırmızı et tüketimi ) (Tam yumurta tüketimi) testosteron zaten zirvededir.

testosteron sadece ağirlik çalişan insanlardamı salınır diye dusunuyorsunuz öyleyse yanılıyorsunuz. iş hayatındaki savaş ve mücadele + yeterli derecede yağ protein ve kolesterol tüketmek testosteronda inanılmaz artış yaratıcaktır. Kişinin yaşam tarzı ve beslenmesi testosteronu direkt etkiler.

Bu gün inşaat işçisi ve ameleler emin olun salondaki bir çok sporcudan bile daha fazla testosteron salgılıyorlar ve 16 yaşında çocukların obez oldugu bir dünyada yaşıyoruz.

Zaten arkadaşımızın yeni başladığının farkında değildim.

yeni başlayan birisine süper set önermem diyemicem cunku bunun değişik sebebleri var.

yeni başladıysa zaten arkadaşımız perizidasyona tabi tutulmalıdır ve hareketlerin nizami yapılması kesinlikle öğretilmelidir.

Şu anda yeni başladıysanız temel ağirlikli idmanları yapınız ve bu işi zaten bilen birinden öğrenin.

Ancak yeni başlayan birinde öncelikli hedef nasıl antreman nasıl dinlenmeli neler yapılmalı onu öğretmektir ve zorlu bir süreçtirde.

Süper set 5. aydan sonra yapılabilir hareketleri nizami yapmayı öğrendikten sonra neden olmasın.

üstelik illa yüksek kilolara gerek olmadıgını söyledik bu yeni başlayan birinde zaten sorunlara yol açar. Siz düşükl kilolarla süper set olmayacağı inancındamısınız. Öyleyse 20 tekrarlı ve 4 saniyelik direnc ile bir set yapın ve hemen akabinde 20 tekrarlı bir set daha yapın. Hiç birşeyi denemeden öğrenemessiniz.

Bilimsellik çok önemlidir kulaktan dolma bilgiler değil.

öncelikli hedef direnç ve kas gerilimi olacak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:58 ----------

Son düzenleme: 12 Eylül 2010
  9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım hangi insan olursa olsun. 30 yaslarından sonra adale ve hormon kaybına ugrar. biz istesekte istemesekte bu boyle. ben zirve yasları soyledim size. tabiiki 30 yasından sonrada 40 yasından sonrada yani her zaman bu sporda biryerlere gelmem mumkundur ki bunun ornekleri mevcut. ikincisi 5 aydan bahsetmişsiniz. bir kere superset aralıkları az ve dinlenme suresinin kısıtlı oldugu oldukca sert gecen bir calısma metodudur. bundan amac adaleler arasında senkronize bir kasılma ve uyum yakalamaktır. buda yeni baslayan birini kasar. bence bunyesi bu strese bir kac antrenman dayanır. muhtemelende 1-2 hafta bir şey yapamayacak hale gelir. yada surantrene olur. baslangıcta bolgesel calısma teknikleri ve klasik set sistemiyle calısmak yeterli olacaktır. 5 ay kısmına yeniden katılmıyorum. kesinlikle 1 sene gecmiş ve sporcu belirli bir fitness seviyesine ve sert antrenman programlarına alısmaıs olmalıdır kiii supersete alısmasıda en azından bir ay alacaktır. bu seviye için bile daima kullanılan bir metod deildir. fikir ve goruslerim bu yondedir. saygilarimla ...

Sayfayı Paylaş