Antreman Programı ile ilgili, Nasıl? olmalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kusacak1 tarafından 25 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kusacak1

kusacak1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,

Şimdi benim durumum şu "85" kg de birisiyim, dışarıdan kilolu gözükmüyorum fakat bir 70 kg'a felan düşmek istiyorum kısacası zayıflamak istiyorum..
    Şöylede bir sıkıntım var kardiyo ağırlıklı çalışmak istiyorum bilen bilir evde insanity , salonda 30 dk kardiyo + Yüzme şeklinde yapmak istiyorum ama ağırlık kaldırsam mı kaldırmasam mı bilemedim , kilo vermek istiyorum ama istediğim 42,43 cm kol değil amacım incelmek yağ yakmak, bir kaç kişiye danıştım ama herkeste ağırlık çalışmam gerektiğini söylüyor;

sorum şu şekilde
    1) Ağırlık çalışmalı mıyım?
    2) Beslenme programım nasıl olmalı?(ağırlık çalışmadan)
    3)Ağırlık kaldırıcaksa antreman programım nasıl olmalı?

cidden birisi bana yardımcı olabilirse çok memnun olurum hepinize şimdiden iyi forumlar..

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece incelmek istersen kardiyo öncelikli, ağırlık çalışabilirsin. Sıkılaşmak istersen ağırlık öncelikli çalışıp, kardiyo ekleyebilirsin. Kilom çok değişmesin ama yağlar gitsin dersen kardiyoyu sadece günlük yürüyüş şeklinde yapıp, tamamen ağırlığa yüklenebilirsin. Beslenme kısmı da intenette çok fazla tdee hesaplayıcı site var, birbirine yakın sonuçlar veriyor. Herhangi birinden tdee miktarını öğrenip 100-300 kalori eksiği verecek şekilde beslenme planı yaparsın. Genelde tavsiye edilen kaloriyi çok kısmaktansa, günlük hayatı daha aktif hale getirmek şeklinde bu da aklının kenarında bulunsun. Kaloriyi de fatscreet, my fitness pal tarzı uygulamalar ile takip edebilirsin.

Sayfayı Paylaş