Antreman-Beslenme-Uyku-Supplement..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ErhN61 tarafından 19 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar,

Ramazan vesilesiyle beslenmeme dikkat edemedim,fakat sporuma devam ettim :)

Pazartesi günü itibariyle düzenli beslenme,düzenli uyku,düzenli ve sağlam antreman ve supplement kombinasyonu(whey+creatine+amino+glutamine) ile artık vücut cm.lerimi daha da artırmak istiyorum.

Bu arada, yaşım 18,kilom 61(yani hacim amaçlıyorum) ve BB'e 1 senedir devam ediyorum.İlk supplement kombinasyonumu yapacağım.

Gelelim konuyu açmamın nedenine; daha iyi sonuçlar alabilmek amacıyla günde tek bölge veya iki bölge çalışıyorum.Size programımı yazayım, yanlışları veya eksikleri bana söylerseniz sevinirim:)

Pazartesi;
    Göğüs(+karın)

Salı;
    Biceps+Triceps(+karın)

Çarşamba;
    Bacak+Omuz

Perşembe;
    OFF(dinlenme)

Cuma;
    Göğüs+Sırt(+karın)

Cumartesi;
    Biceps+Triceps(+karın)

Pazar;
    OFF(dinlenme)

Not: En çok geliştirmek istediğim bölgeler göğüs ve biceps olduğu için onları biraz zorlayarak, haftada 2 gün çalışmayı uygun gördüm..

Yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme: 19 Ağustos 2012
  2. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    arka arkaya 3 gün. . . muhtemelen gelişmenden de memnun değilsindir. programın çok fazla ve ağır. . .

3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    1 senedir BB'yi düzenli yapıyorum ve hergün genelde bir bölge çalıştırdığım için bence ağır bir program değil sanki..

Yorumun için teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:37 ----------

Ayrıca amino kaslarımı daha çabuk dinlendireceği için bu programı rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum.(supplementsiz zamanlarda da yapabiliyordum) Tabi ki önemli olan yapabilmek değil, gelişme sağlayabilmek. Gelişme olacağını umuyorum..

4. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Öyle diyorsan öyledir :) Ama protein tozu ile kesinlikle amacına ulaşırsın. Beslenme, uyku dinlenmeni eksiksiz yapacağını düşünüyorum tabi :)

5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Bu sefer çok kararlıyım, tam anlamıyla yapacağım bu işi thums:

6. cayman

cayman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Önemli olan antrenmanların hakkını ne derece verdiğin, yalandan spor yapan bir sürü insan var. Her antrenmanda bir önceki haftakinden daha yogun olsun, ağırlığı arttırmaya çalış, artmıyorsa, 1-2 tekrar daha çıkarmaya çalış, Önemli olan bu PROTEIN TOZU DEGİL.

7. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Dediğine tamamiyle katılıyorum. İçimde çok büyük bir spor yapma istediği ve hırs var. Hareketleri nizemi yapmam en önemlisi.Eğer nizami yapamıyorsam ağırlığı artırmak yerine düşüreceğim.

Dediğin gibi beslenemeden sadece protein tozundan birşeyler beklemek yanlış olur.Bu site sayesinde çoğu şeyin farkındayım;)

8. brhmcr

brhmcr Guest

Tek bolge calisacaksan ekteki programi kullanmani tavsiye ederim. Beslenmene ozen gostermen hacim icin idmandan bile onemli.

Ekli Dosyalar:

9. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Programdaki hareketleri gerçekten beğendim. Fakat bazı hareketlerin aletleri benim salonda olmadığından onların yerine sevdiğim başka hareketleri ekleyerek bu programı yapmayı düşünüyorum.

Haftada 2 kere karın az gibi.Zaten antremanın sonunda çalışıldığı için hakkını vererek çalıştığımı düşünmüyorum.Bu nedenle 3. günede karın antremanı ekleyeceğim.

Ayrıca ben en çok göğüsümü geliştirmek istiyorum bu nedenle 1. gün zaten programda var. 6 ve 7 dinlenme yazılmış. 6. gün dinlenmeyip göğüs çalışsam daha iyi olmazmı acaba? Haftada bir kere göğüs çalışınca içime sinmiyor nedense..weightlifter

---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

Ayrıca hareketlerin yanında (2 tanesi hariç) 3 yazıyor. Yani 3 setmi yapacağım? Benim bildiğim kadarıyla 5-6. ayını geçmiş vgciler 4 set yaparlar. Ama programa göre değişir mi orasını bilemem..

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

Sormuşken herşeyi sorim :) ; hareketlerin en sonunda ise genelde 15-12-10-8 yazıyor bu da sanırım tekrar sayısı olmalı?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Hareketleri modifiye edebilirsin benzerleri ile.

Bence haftada bir gogus calisma icine sinsin yeter ki hakkini ver.

Programa gore degisir toplam set sayisi onem kazanir.

Duserek devam eden tekrarlar, ters piramit bu durumda agirlik ters orantili artar.

11. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Haftada bir göğüs çalış mı demek istediniz? Burayı tam anlayamadım.

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

Ayrıca göğüs programındaki 'Weighted Dips' triceps çalıştıran hareket değil mi neden burada?

12. brhmcr

brhmcr Guest

evet bir gun gogus.

dips pozisyonuna gore triceps veya gogus kaslarini temel kas olarak kullanir. Youtube da farkli videolarda bunu gorebilirsin.

13. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Hmm anladım. Daha önceden bu hareketi hiç yapmadığımdan, sadece görüntü olarak triceps ağırlıklı göğüs çalıştırmaz sanmıştım ondan sordum.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler anlamadığım birşey olursa zahmet olmaz ise tekrar yardım isteyebilirim :)

14. brhmcr

brhmcr Guest

Basliktan devam ederseniz, diger arkadaslarda fikirlerini paylasirlar. Daha cok fikir, daha genis bakis acisi ve dogruyu yakalama olanagi :)

15. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Bir soru daha gelsin ozaman :) ;

Biceps-triceps günü; bir hareket biceps ardından bir hareket triceps şeklinde sırayla gidiyor. Normalde ben eskiden önce bicepsin tüm hareketlerini çalışıp, sonra tricepse geçerdim hangisi daha doğrudur? Veya programda bu şekilde olduğu için bu şekilde mi yapmalıyım?

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:03 ----------

Ayrıca bir diğer sorum ise; programda omuz için 3 hareket yazılmış.Benim bildiğim omuzların büyümesi için sızlayana kadar çalışması gerekiyor.3 hareket yeterli olacak mıdır?

16. brhmcr

brhmcr Guest

Bana programdaki sekli mantikli geliyor. Boylece dinleme suresi artacak ve hacim antremani acisindna mantikli bir yaklisim olarak dusunuyorum.Ama eminim bu konuda farkli dusunceler gelecektir.

17. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Soracağım başka birşey yok. Güzel bir antreman programım oldu :) Şimdi sıra beslenme programımda..

Sayfayı Paylaş