Antremanım Hakkında Fikirleriniz ve Önerileriniz

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Altair01 tarafından 25 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    9 pullup- 20 elmas şınav- 5 pullup- 10 elmas- 3 pullup- 6 elmas ------ 3 dk dinlenme(hareketler arasında dinlenme yok)
    15 dips- max triceps extension ( orta seviye bant ile)------ 1 dk dinlenme
    Max biceps curl (bantla) - 25 jump squat - pistol squat sandalyede(5-5)-----3 dk dinlenme
    10kg ile max chinup---1dk dinlenme----- max archer pushup--1dk dinlenme---15 dips---1dk dinlenme---8 wide pullup---1dk dinlenme-- max back triceps ext---1 dk dinlenme---lunge(10-10)---1dk dinlenme bulgarian split squat(15-15)-------3dk dinlenme
    Komando pullup(5-5)--1dk dinlenme---15 elevated pike pushup--1dk dinlenme--10 dips---1dk dinlenme--30 normal squat---1dk dinlen-- 20 close squat -----3 dk dinlenme
    25 barfiks farklı şekillerde----3 dk dinlenme
    50 şınav
    Önerilerinizi bekliyorum

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tam da bugün kendi başlığımın altına yeni bu konuda yorum yapmışken böyle bir program okumak süper oldu. Bu hareketlere bakınca sanki calisthenic ile ilgili gibi, yanılıyor muyum?

Son düzenleme: 25 Ekim 2020
  3. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    Hareketler daha ana hareketler ama hedefim ana calisthenics hareketlerini yapmak onun için hazırlık olsun diye kullanıyorum

Skinnyfat bunu beğendi.
  4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ne kadar suredir ilgileniyorsun bununla? Başlangıç icin biraz ağır gibi geldi. 1 senedir agirlik calisiyorum ve buna geçeceğim. Tavsiyelerin varsa sevinirim.

5. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Haftada kaç gün yapmayı düşünüyorsun?

6. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    Benim yaptığım işten dolayı kondisyonum bayağı yüksek.Bu programı 1 aydır uyguluyorum.Evet ağır geliyor özellikle son 25 barfiks ancak tamalıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2020 ---
    3 gün yapıyorum ek olarak 2 günoe 2.5 km koşup karın çalışıyorum

7. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Başlarken uyguladığın bir program mevcut mu?

8. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Dostum neresinden başlasam bilemedim söylenecek çok şey var kondisyonunu geliştirmek istiyorsan belki işe yarayabilir(dairesel programları deneyebilirsin). Uzun süre uygularsan kas dengesizliği olacaktır (Alt sırt, arka-orta omuz, hamstring, trapez). Antrenman başında kendini tükenişe kadar zorlamışsın(3 set dinlenme olmadan süperset) bu kas gelişimi için pek tercih edilmez. Isınmadan jump squata başlamışsın sakatlık riski var, 25 tane jump squat hangi amaca hizmet ediyor pliometrik antrenman ile dayanıklılık antrenmanını birleştirmen verimli olmaz, çok fazla farklı hareket olduğundan dolayı hareket ustalığı kazanman zor olacaktır bu da hareketlerden aldığın verimi azaltabilir. Genel olarak baktığımızda farklı hareketleri kullanıp tüm kasları çalıştırmak istemişsin, ben de programımı her kas grubunu çalıştıracak biçimde tasarlıyorum bu güzel bir şey.

Altair01 bunu beğendi.
  9. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    Teşekkür ederim öncelikle. Aslında ilk set tükeniş gibi duruyor evet ama gariptir ki sonrasında yaptığım barfiksler çok rahat çıkıyor tükendiğim bittim dediğim nokta o son 25 barfiksin 14.sünde oluyor. Sonrasında bantla devam ediyorum. Vücudumu bacaklarda dahil antremandan önce çok iyi ısıtıyorum problem yaşamadım henüz neden 25 onu bende bilmiyorum yazarken 25 olsun bu dedim':)) şimdilik güzel gidiyor aslında muscle up taktiğini çözmeye çalışıyorum.Kas dengesizliği konusunda haklısın değiştireceğim zaten tekrar yeniden yazacağım dediklerini dikkate alarak. Senin programının şekli nasıl paylaşırsan sevinirim:)
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2020 ---
    yok özel olarak birşey uygulamadım barfiks sayın ile kondisyonun yeterli ise dene derim sayıları da azaltabilirsin

10. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Rica ederim :)
    Benim uyguladığım program full body şeklinde, A-B-A olarak uyguluyorum her hafta.
    A= Bisiklet, Barbell squat 3 set, db bench 3 set, dips 3 set, db fly 1 set, lying triceps extension 3 set, 4 set row, 2 set barfiks, db lateral raise 4 set, face pull 3 set, barbell shrugs 3 set
    B= Bisiklet, Barbell squat 3 set, db bench 3 set, db incline bench press 2 set, db fly 1 set, lying triceps extnsion 4 set, 2 set row, 4 set barfiks, db lateral raise 4 set, face pull 3 set, barbell shrugs 3 set

Zamanım olmadığı için tekrarları yazamadım, haftalık ve aylık olarak tekrar sayılarını periyotladım, haftalık olarak pazartesi ağır kilolar ile çalışıyorum cuma ise hacim ağırlıklı. İyi sporlar :)

Altair01 bunu beğendi.
  11. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    Teşekkürler İyi Sporlar