antremanım bu şekilde amaaa

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve opeh tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    slm arkadaşlar yaptığım antreman programını yazıyorum , amacım derimi inceltmek ve 10kg yağ atmak ( tabi aynı zamanda birazda kas:) )
    1. gün;bench_O
    ilk önce 300 yan eğilme+ 40 dk koşu bandı+1000 yarım mekik (cranch) +10 dk twist ,
    ağırlık olarak ilk önce altı çeşit göğüs çalışıyorum
    a-bench press 4x10 60 kg ile , b-göğüs açma 4x10 c-göğüs kesme 4x10 d-üst göğüs 45 kg 4x10 e- kelebek 4x10 40 kg f- bunun ismini tam bilmiyorum ama 4x10 yapıyorum
    sondra pazuya geçiyorum ; a-ayakta pazu 4x10 30 kg ile b-tezgahta pazu 4x10 30 kg c-alternatif dombellerle ;4x20

2 gün dumbelllls;
    ilk önce 300 yan eğilme+ 40 dk koşu bandı+1000 yarım mekik (cranch) +10 dk twist , ağırlık olarak ilk önce kanattan başlıyorum ; a-kanat 4x 10 60 kg b- kürek 4x10 35 kg
    sondra arka kol çalışıyorum a- arka kol 4x10 25 kg b- fransız 4x10 30 kg

3. günweightlifter;
    ilk önce 300 yan eğilme+ 40 dk koşu bandı+1000 yarım mekik (cranch) +10 dk twist , ağırlık olarak ilk önce ; omuzdan başlıyorum; a- omuz 4x10 35 kg
    b-ön omuz 4x10 30 kg c-omuz açma 4x10 30 kg
    sondra bilek yapıyorum 4x10 30 kg ile daha sondra ön bacak 4x10 30 kg ardından bacak 4x10 100 kg ile son olarakta baldır yapıyorum 100 kg ile 5x25

oyalana oyalana günlük toplam 3 saat falan sürüyor

evet arkadaşlar antrenmanlarım böyle 1. gün 2. gün 3. ün geliyorum diğer
    gün off sondra tekrar 1. gün geliyorum 2. geliyorum 3 . geliyorum 4. gün off böyle devam ediyor toplam haftada 5-6 güne tekamül ediyor.

kullandığım sporcu ürünleri; nitrofull l-carnitin 1000 mg+ nitrofull 1000mg cla + doğal lif+
    hiç bi yarar beklemesemde günlük 20 dk titreşim kemeri ve 20 dk abtronick x2 kullanıyorum ve her antremandan önce yarım litre süt içiyorum ve antreman çıkışı tekrar yarım litre süt içiyorum
    bu şekilde 19 nisan 2010dan beri aralıksız devam ediyorum , 19 nisanda 118 kg idim şimdi 87 gk ye indim boy 180 cm

beslenmeme çok dikkat ediyorum günlük en az 1 litre süt +kırmızı et ve tavuğu eksik etmiyorum +haftada 1 kez balık , +sabah akşam aç karnına elma sirkesi+ sabah kahvaltısında 1 yumurta pekmez bal ve peeynir
    çay olarak ta günde 3 kez yeşil bitkisel çay içiyorum

. (buraya dikkat) ama şimdi kilo verme oranım düştü 1 aydır hep 87 kiloda sabitlendim ama hala 10 kg fazla yağ var ve derim çooook kalın , ne yapmam lazım acaba ...tecrübeli arkadaşlar ve daha önce kilolu olup zayıflayan arkadaşlar beni bilgilendirse çook sevinirim

bana buradan veya ; [email protected] ' msn adresimi ekleyerek bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    sorularıma önerisi olan yokmu

3. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    MSN Adresi yerine burdan konuşsanız bizlerde ona göre Yapıp boşa konu açmayız hemde Zayıflarız ;) Bende Beklıyorum Yardım etcek var mı Diye..:)

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    önce yaptığın hareketlerin terimleri tam açıklayıcı değil sözlükten bakıp yazsan daha iyi olur . mesela kürek i anlamadım ben .yağ meselesine gelince kardiyo yapıyomuşsun yağ yakıcı da kullanıyosun hala yağ oranın düşmediyse metabolizmanda bir sorun olabilir yavaş çalışıyodur . kardiyoyu artır 1 saat yap seviyesini de 1 artır ayrıca 3 saat çok fazla overtraining oluyorsun buda bizim hiç önermediğimiz birşey . set aralarını kısalt yada oyalanma sporu yaparken 2 saat i geçmesin

Son düzenleme: 8 Ekim 2010
    opeh bunu beğendi.
  5. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen Katılıyorum...thums: Ne Yaptığın ile ilgili hiçbir şey Anlamadım..İsimlerini 'google'da Bul da Yaz Eğer bilmiyorsan..Çok daha iyi olur..

6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    imzamda bb terimleri var ... =)

7. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Onlara Bakmak Yerıne 'google' da Yapılış şekli Falan var ondan dolayı dedim Ayakta Dumbbell Diyor Ne olabilir o? Terimden bakcam ne çıkcak :)

opeh bunu beğendi.
  8. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    bilgilendiren arkadaşlarıma çok teşekkürler.
    sözcükler gittiğim yerde böyle telaffuz edildiği için öyle alıştım , malum manisa küçük şehir doğal olarak pek önem verilmiyor ,
    trapez arkadaşım sana çok katılyorum , metabolizmam düşük (eskisinden biraz iyi ama yinede düşük)
    peki metabolizmayı arttırmam için ne yapabilirim , günlük 6 öğün yiyorum az az yiyorum ama sık sık. ve sırf 1.5 saatimi aralıksız kardio (koşubandı+1000 cranch+10dk twist+300 yan eğilme vs.) kalan 1.5 satimide ağırlıklara ayırıyorum , oyalanmamım tek sebebi bi arkadaşımla ağırlık setlerini beraber sıra ile yapıyoruz , haliyle biraz oyalanma burda oluyor
    ekstradan CLA ve doğal lif kullanıyorum bunlar sayesinde eski metabolizmam birazcık hızlandı ama yinede düşük, senin önereceğin bi formül varsa hemen uygulayayım,
    yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sadece 10kg yağ kaldı onuda atalım hep beraber inş.

9. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazal Metabolizma hızınızı hesaplayabilmeniz için Harris-Benedict Denklemi:
    Erkekler= 66 + ( 13.7 x Kilogram olarak ağırlık) + ( 5 x santimetre olarak boy ) - ( 6.8 x yaş )

Metobalizma hızı Formülü bu Ama hızlandırmak için ne yapabileceğimizi Trapez ~ Söyler Saten şimdi :) Ben bilmiyorum..Saten bana da sormadın..

Önerilerim..
    [​IMG] Günde mutlaka en az 2,5 litre sıvı tüketmeye özen gösterin.
    [​IMG] Kesinlikle öğün atlamayınız.
    [​IMG] Diyette yer alanlar dışında fazla veya eksik yemeyiniz.
    [​IMG] Zeytinyağlı sebze yemek tercihinizi yaparken az yağda pişmiş olmasına dikkat edin. Kesinlikle kızarmış sebze yemeklerini tercih etmeyin.
    [​IMG] Çay, kahve şekersiz olmak şartıyla istenilen miktarda tüketilebilir.
    [​IMG] Açlık hissi duyduğunuz anda 1 küçük havuç veya 1 küçük avuç beyaz leblebi yiyebilirsiniz.
    [​IMG] Günde bir su bardağından fazla soda tüketmeyiniz.

Ben bu kadar söyleyebilirim saten bunları sende biliyorsundur.
    .

Son düzenleme: 8 Ekim 2010
    opeh bunu beğendi.
  10. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    kardeşim sanada çok teşekkürler de bunlar zaten günlük yaptığım şeyler, inanki çok dikkat ediyorum kendime
    şimdi mucize bişeyler istemiyorum metabolizmamı arttırmak için sizlerden ama metabolizma hızım yanlış yaptığım yada hiç yapmadığım bişeylerden dolayı düşük olmuş olabilir,bu konuda bizleri bilgilendirecek çok tecrübeli abilerimizin olduğuna inanıyorum.

11. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet işte ondan dolayı ben karısmayayım Kusura Bakma..

12. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    resimleri koymadan önce imzama baksaydın aynı resimler ve farklı şeylerde vardı neyse ... metabolizma hızı çok çeşitli nedenlere bağlıdır gün içinde kaç saat oturuyosunuz otururken neler yapıyosunuz kaç saat uyuyosunuz kaç saat yürüyosunuz vs vs uzayıp gider liste . eğer masa başı işin varsa yada öğrenciysen biyere (çok uzak olmasın) araç kullanmak yerine yürü . hafif tempolu bir şekilde de koşabilirsin benimde metabolizma hızım düşükken hafif tempoda 4km 20 dk da gidebiliyordum . daha sonra koşmaya ve futbol a ağırlık verdim . şu aralar ne kadar yesemde 1 ayda 100 gram anca alıyorum arada o bile olmuyor bende zayıflıktan şikayetçiyim .. yani sana verebiliceğim tek tavsiye ( ordaki formüller falan gerçekte pek işe yaramaz - kıraç ne diyordu "bu matematik bizi kandırıyor hocam..") hayatını aktif hale getir sürekli hareket et örneğin bir aynanın karşısında kickboks cuların yaptığı gölge antremanını yap . işe yara ;)

opeh bunu beğendi.
  13. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    ahahah tamamdır hocam,
    yani her ânımı dolu dolu enerjik bir biçimde geçirmeliyim, futbolada başlıcam galiba yakında, eskiden 118 kg iken top oynaasım gelmiyordu, 87 kg ye indiğimden beri bende bi atikleşme başladı ama azıcık :)
    tavsiyelerinizi dikkate alıyorum çok teşekkürler,
    bu konunun açılması iyi oldu, benim gibi bir yere kadar kilo vermiş arkadaşların daha sondrasında ne yapması gerektiği incelenebilir burada
    tekrar herkeze teşekkürler, diğer tecrübeli abilerimiz de yazıp herkezi bilgilendirirse seviniriz

14. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Trapez ~ saten senden aldım..Kusura Bakma altına alıntıdır yazmayı unuttum :)..

15. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    sorun değil faydam olduysa ne güzel :eek:

Sayfayı Paylaş