Antremanı 45 DK'dan uzun tutmamak lazım(mış)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Driller tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Okuduğum bir uluslararası makaleye göre test. hormonu antremandaki 45 dk da zirve yapıp sonra düşüyormuş.Bu yüzden antremanları 45 dk dan uzun tutmayın diyorlar.Biz 1.30 , 2 saat çalışıyoruz...Yorumlarınızı almak isterim

Master_Blaster bunu beğendi.
  2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konu bana göre genellenemez. 3 - 4 saat antrenman yapan bile fayda görebilir

3. Egeeebob

Egeeebob Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yalan dolan kardeşim böyle şeyler tek adele çalışırsın 45dk sürer anlarımda tek adele çalışmak icin cok iyi beslenip ürün kullanman lazım yoksa kasları daha cok ufaltırsın. Şahsen çift adele çalışıyorum 1 saat 15dk sürüyo ideali bu bence

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tv8 de bir şampiyonu izlemiştim, bizim türklerden... antrenman zamanım 25 dakikayı geçmiyor diyor. 25 dakika sonunda pilim bitiyor diyor.muhtemelen dinlenmeden oyalanmadan 100er 200er basıp çıkıyordur. ama ben de 1 saat 15 dakikanın altına düşemiyorum. dinlenmeler dahil.

columbu bunu beğendi.
  5. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Vücudu sağlam olan çok kişiden bu kısa çalışma olayını duyuyorum.Dediğiniz gibi 25-30 dk çalışıp bırakıyorlar ama bu süre içinde sadece tek kas grubu çalışılabilir herhalde.

columbu bunu beğendi.
  6. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok iyi beslenirsen uzun süreler antrenman yapılabilir kişiden kişiye değişir bu tartışmaya gerek bile yok. en büyük örnekleri ct fl. ve greg plitt gibi adamlar sürekli ve uzun süreler çalışıyorlar

7. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Salondaki üstadlardan duymuştum antrenmanı çok uzatınca bi hormon kasları eritmeye başlıyormuş. O yüzden fazla uzatmadan kısa kesmek lazımmış. Ben olabildiğince hızlı bitirmeye çalışıyorum.

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    normalde türkler 1.5 2 saat sürer antremanı adam eline almış telefonu sevgilisine msj atıyor sonra ağırlık altına girior 5 dk sonra bidaha girior vay yavru vay o antreman bitmez tabi.

-hitman- ve requ. bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Makalenin linkini atar mısın?

10. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Evet dogru olabilir cunku stres hormonu salgilanmaya baslar ve stres de katoboliktir ama ben bunu tabiki umursamiyorum :) 1:30 saati gecmiyor ama

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    kortizol diye biliyorum

columbu bunu beğendi.
  12. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Evet dogrudur kortizol stres altindayken salgilanan bir hormondur ve kortiko streoid dir kan basincini ve sekeri dogrudan etkiler ve katobolik etkiye yok acar kadinlarda kisirliga kadar yolu vardir.

columbu bunu beğendi.
  13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar en azından bulk donemlerinizde bu metodla çalışabilirsiniz, bazen 5 egzersiz 20 set çalışanları okuyorum, üstelik 2 3 kas grubu çalışıyorlar aynı günde, sadece hayret edip maşallah diyebiliyorum, koca göğüs kası için dahi 8 set yeterli olabilir, kası iyi vurun yeter.

14. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam valla üzerinden zaman geçti hatırlamıyorum ancak tamamen bu konuya deyinmişti.

15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    proların pek dediklerinin doğru olduğunu sanmıyorum beslenme konusunda antreman konusunda veya kaç dakika çalıştıkları konusunda çünkü adamlar yarışmacı sırlarını anlatmazlar %100 ama genel olarak oyalanmadan antremanı bitirmektir çok sağlam besleniliyorsada süre biraz uzasa bile bir kayıp olmaz tıpkı iyi beslenip bir kas grubunu haftada birden fazla çalıştırmanın bir zararı olmadığı gibi

16. erkek

erkek Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben ikisinide denedim 3 ay haftada 3 gün şeklinde salona gittim 1 1.5 saat süren antrenmanlarım olurdu hocamın tavsiyesiyle haftada 6 gün yapmaya ve tek kas gurubu çalıştım 25 40 dk sürüyor antreman ilk başta mantıksız geldi ama ölçümlerde anladım ki ilerleme süper iş aslında az hareket fazla ağırlık bana göre tabiki :)

17. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Profesyonellerin durumu farklı, adamların testosterone ya da growth hormon salgılanmasını düzenleme gibi dertleri yok, ayrıca protein sentezi gibi bir dertleri de yok, ne kadar antrenman - beslenme o kadar iyi onlar için, onlarla aşık atıp günde 2 sefer antrenmanlara, uzun uzun egzersizlere hiç girmemek gerekiyor ileri gidebilmek için.

Balboa7 bunu beğendi.
  18. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    https://www.bodyforumtr.com/threads/programım-çok-mu-ağır.102816/

Hocam misal bu yazdığım programı yapmak 1.30 saat rahat alıyor. Siz 20 set çalışanlara hayret ediyorum yazmışsınız , ben biraz fazla abarttım sanırım bu işi.Kasın çalıştığını hissetmiyorum bu kadar çalışmayınca.

19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Hayret ediyorum çünkü bırakın 20 seti, totalde 20 tekrarı çıkardıktan sonra vücudumdan terler süzülüyor. Eğer kütle amaçlı çalışıyorsam, 20 - 30 tekrar aralığında temel egzersiz, bir bu kadar tekrar da, kasın iyice canına okumak için izole egzersizlerden faydalanıp bırakıyorum. Sizin programı uygulayacak olsam göğüs ve pazudan örneklendirelim, 4 * 6 bench press, 2 * 6 - 8 incline dumbbell press, 2 * 8 - 10 dumbble fly yapar bırakırım, pazu içinse yine 4 * 6 - 8 barbell curl, 2 * 6 - 8 hummer curl yeterli diye düşünürüm, ama tabi bu tekrarları da nizami tekrar çıkartabileceğim en yüksek ağırlık ile uygularım. Anladığım kadarıyla programınız 2 günlük, egzersizleri eleyip üzerine 4 güne falan yayarsanız daha verimli olur kanaatindeyim.

Balboa7 bunu beğendi.
  20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu süreyle ölçmek bence yanlış çünkü 1 saatlik antrenman var, 1 saatlik antrenman var. Set araları, kullanılan hareketler önemli, yaş önemli (gençler daha yoğun antrenmanı kaldırabilir) hatta hayat tarzı önemli. 3 temel hareket 2 izolasyon hareketiyle yapılıp kısa süren bir antrenman, 1 temel hareket, 8 izolasyon hareketiyle yapılan bir antrenmandan daha sert olabilir. Veya set aralarında 2-5 dakika dinlenilen bir antrenmanın yoğunluğu farklıdır, set aralarında 1 dakika dinlenilen antrenman farklıdır. Süre tutmaktansa herkes kendine uygun olanı bulmalı. Eğer vücut kaldıramayacağı kadar stres yaşıyorsa bu zaten kendisini birkaç hafta içinde yavaş gelişme, antrenman yapmaya isteksizlik, kronik yorgunluk gibi belirtilerle gösterecektir. O zaman ya dinlenme ve beslenme arttırılır, eğer bu mümkün değilse antrenman yoğunluğu azaltılır.

6Bullets, Balboa7, wrestler ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş