anteramn programındakı hata nerde?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kzmks tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kzmks

kzmks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb hocalarım ben bır yıldır body yanı gelısme var ama bı yılda daha ıyısı olabılrdır dıye dusnuyorum benım programım
    pazartesı: bacak-gogus- bıceps-karın(elıme 15kg alarak 8*25 mekik)
    salı:eek:muz -trıceps-aerobik(15dk) daha cok bel bolgesı ıcın
    carsamba :dınlenme
    persembe:bacak-gogus-bıceps-karın
    cuma.omuz-trıceps-aerobik
    cumartesi:bacak-bıceps-triceps-karın
    pazar:dınlenme

programım bu sekılde tabı her bolgeyı en az ıkı hareketle calısyorum ve 4*10 yapıyorum (biceps-trıceps-gogus-omuz-bacak)

ben bu porgramı degıstırmek ıstıyorum haftada en az besgun spor yapıyorum eger daha az yaparsam vucudumda bı agırlık varmıs gıbı oluyo ben sporu cok sevıyorum bu ısten gercekten anlayan hocalarama sormak ıstıyorum bu programda hata varmı varsa nedır ve ben baska hanı programda calıssam fayda saglarım

bide ben hıc bı sekılde ek destek kulanmıyorum proteın tozu cretın gıbı seyler ama belımde cok az bı yag var bunu yakamadım yanı tamamen net karın kaslarım yok bunu yagı yakmak ıcın suan L-cartıen kullanmayı dusnuyorum ya ben bu sekılde ek destek besınlerden cekınıyorum kullanmkatan ama dedım ya karın kaslarını netlestırmek ıstıyorum ama oyle sanmayın yanı cok yag var asla ıp ınce bı belım var ama netlestıremıyorum benım sorum L-cartıen zararlımıdır ? yanı zarardan kastım ben bunu bıraktıgımda yaglanırmıyım ve zararı varsa nedır ? eger yardımcı olursanız cok sevınırım efendım sımdıden tesekkurller

2. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Merhaba kzmks, programından anlaşılabileceği üzere en büyük hatan, bazı bölgeleri haftada 3 defa çalıştırman, antrenman şiddetini bilmiyorum ama kasların dinlenmesine izin vermiyorsun, bu da 1 yıl içinde daha iyi bir sonuç alabilecekken seni geride bırakmış olabilir. Örneğin biceps ve bacağı haftada 3 defa yazmışsın, 48 saat arayla dinlendiklerini düşünüyor olabilirsin ama yapılan çoğu hareket vücutta diğer bölgeleri de etkiliyor bu etkilenen kas gruplarının başında da biceps ve bacak geliyor.

Mesela sırt çalışmanda yaptığın hareketlerin hepsinde biceps'in de çalışıyor, veya cardio yaptığın günler bacaklarını inanılmaz ölçüde yoruyorsun. Bu yüzden programını her bölgeyi en fazla haftada 2 defa çalışacak şekilde ayarlamanı öneriyorum.

Supplementler hakkındaki sorularına, forumun supllement arşivi kısımlarından cevap bulabilirsin.

Yağ yakmayla ilgili sorularına forumda arama yaparak ve bu linkten başlayarak cevap bulabilirsin: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yag-yakmak-ve-ncelmek-nas-t3501.html

3. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    programında ki hata şu;bacak,biceps,triceps haftada 3 gün yapman...neden?çünkü kas dinlendikçe gelişme sağlar.bence bir büyük bir de küçük adele şeklinde çalışman yani...gögüs triceps--sırt biceps---bacak omuz...yapabilirsiniz aerobik ve kardio çalışmalarınızıda günlere bölerek antrenman sonrası yapınız....supplement olarak bel çevresi ve yağ yakımı için tavsiyelerim;cla ve l.carnitine dir...ama unutmayın ki spor insana kilo verdirmez...beslenmenizdeki radikal değişiklikler(rejim,diet)size kilo verdirtir....kolay gelsin.....

4. kzmks

kzmks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tskler cvıbınız ıcın pekı bısey daha sorsam belcevresı ıcın l -carnıtıne yanı sakıncası varmdırı yada varsa nasıl bı sakıncası vardır yanı ben sıgara alkol kullanmam eger karacıgere boyle bı zararı varsa sorun deıl ama yanı bazılrı ılerde yaglanmaya neden olabılır dıyo bu konu hakkında bılgınız varmı _ sımdıden tskler yınee

Sayfayı Paylaş