Amtrenman sonrası beslenme.. Beyin fırtınası yapalım..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Poylotunma tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar şöyle düşünüyorum ki ntrenmandan hemen sonra da aslında yapılan yanlışlardan biri bana göre anında whey alımı,malum antrenman bittikten sonra vücuttaki insülin seviyesi düştüğü için büyüme hormonu tavan yapmaktadır,bundan ötürü antrenmandan yaklaşık 15-20 dk sonra whey ve 1 avuç kadar üzüm veyahut muz alınabilir.. Ama antrenman bittikten sonra Vücudu 15-20 dk kadar bu hormondan maksimum faydalanması için bırakmak lazım diye düşünüyorum.. 15-20 dk sonra alınan whey ve basit şekerden sonra ise yaklaşık 45-60 dk sonra tüketilen karbonhidrat ve protein bakımından zengin bir öğün mesela lapa pirinç ve tavuk göğüs,kımızı et vs oldukça faydalı olacaktır,yanlış varsa düzeltiniz..

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    ben antrenman bitiminden 30dk sonra shakemi içerim karbonhidrati shakeden 30-45 dk sonra alırım yani ant.sonrası öğün dediğiniz kendimce doğru.Özellikle bacak ant. sonra GH tavan yapıyor.Ama bazı kişiler ant.sonrası basit karb. alıp katabolizmayı kesip kas yapımına baslatmaktan bahsediyor aslında görüşler kişiden kişiye değişir ama dediğiniz doğru.

Poylotunma bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş