Amilyat sonrası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Richardd tarafından 6 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Richardd

Richardd Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar. 7 ay önce boynumdan büyük bir operasyon geçirdim. 1 ay önce tekrar spora başladım. Ama vücudumdaki dengesizliğin oldukça farkındayım. Örnek vermek gerekirse; Oblique crunch, air bike... gibi bazı hareketleri yapmakta epey zorlanıyorum. Neyse ki başka hareketlerle oblique çalıştırabiliyorum. Ama bu sorunlarımdan sadece bir tanesidir. Çalıştığım tüm kilolar ciddi şekilde düştü.

Amilyat boynum sol tarafında oldu. Bu yüzden incline dumbell bench veya omuzu dumbell çalıştığım zaman. Sol kolumun daha güçsüz kaldığını fark ettim. Atıyorum incline dumbell bench çalışırken sol elime 12.5 kilo ağırlık alırken, sağ elime 20 kilo ağırlık alıyorum. Bu çalışma şekli mantıklı bilmiyorum. Boynum güçlenene kadar, en doğru çalışma şekli ne olur? Beni aydınlatabilecek biri varsa sevinirim. :)

2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Farklı ağırlıklar kaldırmaya devam ettiğin sürece aralarında hep bi güç farkı olacaktır.Sol ile 12.5 kg basıyorsan sağ ilede aynı kiloyu basacaksın.Sol tarafın güç kazanana kadar biraz sabır edeceksin.Bi operasyon geçirmişsiniz ve 6-7 ay gibi bir süre spordan uzak kalmışsınız ağırlıkların düşmesi normaldir.

3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    amilyat nedir ya :D

Sayfayı Paylaş