Alternatif program...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nightrain tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nightrain

Nightrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, uzun zamandır bu foruma üyeyim fakat 3 ay önce spor salonuna başlama şansı buldum, ordaki hocalar doğrultusunda bu işe başladım.

İlk ay cardio ağırlıklı ve vücüdu hamlıktan kurtaracak makinalı ağırlıklarla çalıştım. 2. programda smith machine ile üst göğüs, bench press, halterle biseps, triceps pushdown,dumbell rowing, front lat pulldown gibi hareketler yaptım. 3. program yeni yazıldı henüz 2 veya 3 kere yapmışımdır ki üyeliğim bitti. Oda bu şekilde: 1gün: dumbel benchpress, dumbell fly, decline bench pressi barbel curl, hummer curl, triceps ext., kick back 2.gün:pullover, dumbell rev. military press, dumbel ltrs gibi bişey.. Aslında başka bir salona üye olabilirim ama evde dumbell ve halterle bu 3. programa alternatif nasıl çalışabilirim onu öğrenmek istiyorum. (bench press alabilirim aslında, hatta ilerki dönemlerde smith machine bile düşünebilirim)

Öncelikle belirtmek isterimki hacimden çok güç istiyorum. Ve çok iri bir görüntüden çok formda bir görüntüyü tercih ediyorum. boyum :1,78 kilom 76..şu anda gayet fit görünüyorum fakat bunu sağlıklı bir şekilde korumak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Teşekkürler.

2. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    evde yapabileceğiniz hareketler sınırlıdır.. ayrıca salondaki kadar güvenli olmaz..
    forumda her bölge için hazırlanmış evde çalışma programları var
    hacim değil güç artışı istiyorsanız genel olarak fazla tekrar yapmalısınız

3. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ

Tam aksine yüksek tekarlar dayanıklılık için kullanılır.
    Güç artışı içinse düşük tekrarlar ve yüksek ağırlıklar önerilir.
    Örnek güç-hacim programı olarak Max-OT'yi inceleyebilirsiniz.

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle belirtmek isterimki hacimden çok güç istiyorum. Ve çok iri bir görüntüden çok formda bir görüntüyü tercih ediyorum.

bu cümleden arkadaşın daha cok fitness tarzı bir çalışma istediğini anlıyorum.. o yüzden fazla tekrar önerdim.. hacim programı önermek ters düşmüyormu ?

5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ

Bence terimleri yanlış değerlendiriyorsunuz.
    Güç demek fitness çalışmasıyla gelecek bir getiriyi ifade etmez.
    Fitness çalışmasıyla kondisyon-dayanıklılık elde edilebilir.
    Güç tamamen farklı bir boyuttur.
    Güç çalışması kaslara kısa zamanda en yüksek miktarda yükleme yapılarak kazanılır.
    Buda düşük tekrar-setler ve yüksek ağırlık demek oluyor.
    Max-OT mükemmel bir güç antrenmanıdır aynı zamamda konuyu açan arkadaşa istediği formda görüntüyüde verecektir.
    Bu programı uygulayınca Arnold olmayacak merak etmeyin.

Önerdiğim program konuyu açan arkadaşa istediği gücü kesinlikle sağlayacaktır.
    Eğer programı araştırır-öğrenir ve harfiyen uygularsa tabiki.
    Saygılar.

6. Nightrain

Nightrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş