1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Alt yapı olarak biraz geliştirmeye çalışıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Bodyme tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    10 numara vücut var bu bir 2.si keşke başlamasaydın 165 boyun var kendini çok kasarsın boyun fazla uzamaz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:27 ----------

aynen 13 yaşında kimsenin boyu durmaz 21 yaşına kadar boyun uzar ama ergenliği attığın da oda 15 16 yaşların da falan boyun tam uzar 21 yaşına kadar da uzarsan max bi 5 cm falan uzarsın

2. cagdasniper

cagdasniper Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Çok taktir ettim kardeşim tebrikler. Ben de açıkçası idmanlarını kendi ağırlığınla yapman taraftarıyım. Anlaşılan spor seni ve karakterini çok güzel olgunlaştırmış. Özgüvenin tam. Gönderme olarak algılamayın lütfen ama arkadaşımızdan en az 4-5 yaş büyük olup da gösteriş için spora başlayanlardan çok, spor aşkı için bu işi yapan 13 yaşındaki kardeşimizi desteklemeyi yeğlerim. Umarım ilerleyen zamanlarda bizi şaşırtırsın. Başarılar kardeşim :)

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    heves etmen güzel ama daha yasın cok kucuk bu yasta baslama, onun yerıne yuzmeye falan git onlarda hem altyapı sağlar hemde boyunun uzamasına katkı sağlar..

4. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    1.78 cok uzun demi milleti yanlıs yönlendirmeyin bence boy yoksa bu sporun bı anlamı yok çok itici duruyor..

5. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Herkese çok teşekkür ederim bir iki şey öğrendim sayenizde bir de boy olayına gelince genetiğime güveniyorum birazda bizim ailede erkeklerin boyları genetik olarak uzun bende uzayacağımı düşünüyorum çoğu antremanım vücut ağırlığıyla ama biceps ve triceps kaslarını geliştirmem için illaki bir ağırlığa ihtiyaç duyuyorum boyumu engellememesi için yöntemler uyguluyorum çoğu kişide görüyorum karın kaslarının üstünü bir yağ tabakası kaplarsa düzeltmek ve estetiği yakalamak çok zor oluyor biraz da olsun estetik yakalamışken bırakmak istemiyorum ilerde zorluk yaşamamak için. Yorumlarınız eleştiri veya destek amaçlı olsa da teşekkürler.

mma- bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    seni gönülden tebrik ederim hem bilgilisin hem vücutlu ama araştırmaların sırasında şunu hiç görmedin sanırım buna bir bak derim https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-erken-ya-ta-ba-t20050.html vücut ağırlığıyla çalışmaya aynen devam et.bu yaşlarda güçlenmek ilerisi için faydalı olacaktır 2 sene vücut ağırlığıyla çalışsan güçlenirsin benim yaşıma gelince fırtına gibi girersin salona.6 haftada 100 şınav,20 barfiks,200 squat,50 dips gibi programlar var bunlar hacim yapmaz ama güç ve kondisyonunu baya arttırır.

7. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    bu programa bakmıştım ama yaptığım bir air alert programı var üstüne bunu devam ettirmek yorar ve basketbol kursuna giderken salona gitme ihtimalim çok az ama şınav ve barfikste güçlenmek için çok uğraşıyorum inşallah iyice geliştireceğim onları.Teşekkürler

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

Hacim kazanmam uzun sürer mi?

8. extremesports

extremesports Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Büyümem durdu demişsin :) halbuki bu yaşlarda çok daha hızlı büyür gelişirsin.10 kilo senin için çok fazla bence hareketleri yedire yedire doğru bi şekilde yaparsan 3,4 kilo sana yeter şimdilik.Kemik gelişimin için kalsiyum almaya dikkat et.Omurgaya yüklenmemeye çalış. kolay gelsin :)

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikle mütevazi bir kardeşimizsin, yaşıtlarınla mukayese edildiğinde gerçekten çok iyisin..

Tabi ki çok daha iyi olacaksın, ama bunun için doğru adımlarla ilerlemen gerekiyor.

Çok iyi bir vücudun temellerini atmak istiyorsan öncelikle vücuduna hükmetmeyi bil, kendi vücut ağırlığını çok iyi kullan, ağırlıkla çalışma demiyorum ama 4-5 kg dambıllar senin için şu anlık yeterli.

Barfikste her tutuşta çalış, haraketleri nizami yap, kontrollü nefes al. Bu sayede zamanla çok güzel bir sırt görünümün olacak. Tabiki güzel olduğu kadar güçlü de.

Bol bol dips yap, nizami bir şekilde yaptığın her dips sana güçlü arka kollar ve güzel bir göğüs görünümü olarak geri dönecek.

Tüm şınav çeşitlerini uygula, şınav gerçekten bir nimet..

Mekik çeşitlerini, ve barda asılı kalınarak yapılan tüm karın haraketlerini yap..

Tüm bunları yaparken hedefin haraketi bozmadan maximum tekrarlara çıkmak olsun bu sayede çok iyi bir vücudun temellerini atabilir istersen daha sonra vücut geliştirmeye geçebilirsin..

Bu saydıklarımın hepsi işin çalışma kısmı gelişim için iki ana faktör daha var ki bunlarda beslenme ve dinlenme..

"Fazla protein alman gerekiyor." gibi safsatalara şimdilik pek kulak asma. Öğün atlamamaya ve dengeli beslenmeye özen göster..

Yoğun çalıştığın gün -ve genelde- iyi bir uyku çek. Ses kirliliğinin olmadığı havadar, karanlık ortamlarda 7 saatten fazla uyumaya özen göster..

Yazıldığın/yazılacağın salonda veya çevrende "üstad" geçinen umut tacirlerine kulak asma. Bu tacirler ki supplementlerin gerekliliğinden(!) ve umut tacirliğinden para kazanırlar..

En zor uyulan tavsiye: sabırlı ol..

CyberLink, murat1997, Bodyme ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    yemin ediyorum alıp evde besleyesim geldi.. :D kimse deyinmemeiş yada ben kaçırdım belki bu yaşta başlanabilecek en iyi alt yapı oluşturan spor "jimnastik"!!!

hem ; dayanıklılık, kuvvet, esneklik, çeviklik, koordinasyon ve vücut kontrolünü geliştiren bir spor yapmış olursun hemde çok fit ve estetik bir vücudun olur.

11. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yuzme gıbı mesela :D Tum vucudun esnıyor ve calısıyor .

12. abcdefg

abcdefg Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Güldüm :D ama devam tabi azmin çok iyi ama iyi araştır zararları olabilir bence çok çok erken

13. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık kaldırması zararlı bır yandan aynen.
    Ama 5 yasında her tarafı kas bır cocukta gormustum vıdeoları vardı rus tu sanırım :D

14. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Çalışman güzel kardeşim, lakin bodybuilding'in boy uzamasını kestigi gercegi de var. Ben olsam 16-17 yaslarimda veya boyum 1,80'e vardiginda baslardim.

15. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Şimdi burada yorum yapan var ve ona nazaran yorum yapan var tabi hepsine saygı duyuyorum fakat bir konuda yorum yapmak için konunun detaylarına inilmeli ve ona göre yorum yapılmalı en az on kişi boy konusuna değinirse bu yanlış olur ben alabileceğimi aldım o konuda köstek değil destek almak gelecekte daha iyi yerlere gelmemi sağlar.
    Neyse asıl sizin yorumunuza gelelim Rambo16
    öncelikle çok teşekkür ederim herşeyi ince ayrıntısına kadar anlatmışsınız ve bu anlattıklarınızın yaklaşık hepsini uyguluyorum elimden geldiğince vücut ağırlığına yükleniyorum ve bundan sonra bu dediklerinize iyice yükleneceğim :) Benim tek endişem biceps kasları bunları dışarıdan ağırlık kaldırmadan yapmak çok ama çok zor oluyor ben on kiloyu şu nedenle önerdim çalışmanın makbul olanı bana göre kolları her defasında zorlayan ve şaşırtandır eğer on kilolukla 4x3 set kadar bir şey bile çıkarabilirsem bu yeterlidir ve bunu ilerletirim ve bunuda yaparım.Herkese teşekkür ederim yorumlarından dolayı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:35 ----------

Orada bi noktalama hatası yapmışım kastettiğim spor salonuna başlayacağım fakat büyüme olayım durunca. yani şu an başlarsam büyüme yavaşlar büyüme durduğunda buna başlarım demek istedim.

16. Siya

Siya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi küçük dostum biraz acı konuşucam. Ben de öyle süper bir vücut yok, bi kere bunu baştan söyleyeyim. 19 yaşındayım. Küçük bi kardeşim var o da senden 1 yaş büyük yani 14 yaşında. Senin gibi zayıf olduğu için normal olarak karın kasları ortaya çıkmış ve ha bire havalanıp duruyor ben kaslıyım diye. Onların zayıflıktan çıktığını anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyor. :) Yani o zayıflıkla heralde karın kaslarınız ortaya çıkacak. Neyse sana geçelim, verdiğin bu özgüvenli pozlarla kaslı olduğunu sanıyosun sanırım. Bu kaslar tamamen zayıflıktan bunu bil. ;) Biraz kilo almaya bak, kafan çok büyük kalmış vücudunun üstünde.

17. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Çok çok doğru bir konuya değinmişsin bunu bende biliyordum yani büyüyünce üstünü yağlar kaplıyor ve bu kadar estetik durmuyor ama önemli olan yağlardan uzak durup protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenip kilo değil kas kütlesi yapmak ben buna çalışıyorum ama söylediklerinde haklısın zayıflıktan olabilir ama ben yağ olarak kilo almayacağım her zaman uzak durmuşumdur ve öyle yapacağım sürekli protein ve karbon hidrat ağırlıklı beslenirsem fazla bi sorun olacağını sanmıyorum son yorumun ise genetik bir olaydır bundada haklısın biraz ama insanların bu tür kusurlarını öne sürmen güzel bir davranış değil neyse eleştiri olarak alıyorum teşekkürler.

18. bdyc22

bdyc22 Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni
    Yer:
    denizli
    yorumları okuyarak 13 yasındakı bır cocugun bu kdar duzgun biri biçimde kendını anlatabılcegını dusunmuyorum fotograflar ona aıttır eyvallah ama yorumlayan baskası oldugunu tahmın edıyorum . cocugun lınkınden yorum atan kısıye seslenıyorum gotur cocugu jımnastıge yuzmeye atletızıme en ıyı alt yapı orlarda olusur 15-16 yaslarına gelınce yavas yavas baslatırsınız en dogrusu budur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:19 ----------

kılo alıcaksın bu yuzdende yaglanıcaksın sadace kıloları kas kutlesı olarak alıcam demek yalnıs olur yok oyle bı dunya.. bı ınsan senede tas catlasa 4-5 kılo kas kutlesı kazanır bu yuzdende ıstesede ıstemesede o cocuk karın kaslarının belırlılıgını kaybedecek arkadasım..

19. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Teşekkür ederim.Ben yazıyorum ama normaldir ben yaşıtlarımdan farklıyımdır biraz yoksa bu sitede olmazdım zaten önerilerini dikkate alırım desemde bunları yapamam ben buna gönül verdim biraz ama basketbol oynuyorum buda onun yanında beni biraz geliştirebileceğini düşünüyorum teşekkürler.

20. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yav he he. Body i bırakırsan o mide kaslarını ve göğüs kasını kaybedersin. Body yanında yüzme ya da basketbol olabilir ama... Body i bırakma bence. Zayıfsın, yaşın da küçük. Birkaç yıl hafif ağırlıklarla çalışıp kasları daha belirgin hale getirmeni öneririm.

Sayfayı Paylaş