alt vücut çalışmadan gelişebilirmiyiz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve batuhankara123 tarafından 13 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. batuhankara123

batuhankara123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    alt vücut çalışmadan gelişebilirmiyiz,benim bacaklarım üst gövdeme göre büyük ve iri zaten alt vücut çalışmasam gelişebilirmiyim ?

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Ya kemiklerin kalın ya da genetik olarak yağlar o bölgede yoğun depolanıyor. Bu bacakların çok güçlü olduğu anlamına gelmiyor. Şunu iyice anlamalısın;

Biz bacaklarımız büyük olmazsa gelişemeyiz diye bacak çalışmıyoruz. Çok büyük kas grubu olduğundan, hareketlerdeki formları korumamızda etkili olduğundan, ayakta yapılan birçok harekette çok iyi güç aldığımızdan, çok fazla hormon salınımı yapılmasına imkan verdiğinden ve vücut bir bütün olduğundan (dolayısıyla gelişim sınırları var) bacak çalışıyoruz.

Bacak grubunu iyi çalışmadan ve "kas kütlesi olarak" büyütmeden gelişim bir yere kadar olur. Sonra yavaşlar veya durur. Ayrıca emin ol bir süre sonra bacaklarının ne kadar güçsüz kaldığını farkettiğinde pişman olursun. Bunu deneyimleyip pişman olan nice insan var.

Bacak çalışmak zorlar. Çok yorar. Hatta sıkabilir. Fakat kimse bacak çalışmaya severek başlamadı. Aldığı sonuçlardan sonra yani verdiği emeğin karşılığını alınca ise sevmeyen kalmıyor pek.

Bu sebeplerden dolayı böyle düşüncelerden bir an önce uzaklaşmaya bak.

rainfit ve fatihbey.0100 bunu beğendi.
  3. fatihbey.0100

fatihbey.0100 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam güzel yazı olmuş. Eyvallah :)

ShreddedLion bunu beğendi.
  4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bu konuda istisnayım sanırım :D vücudum müsade etse hergün bacak çalışabilirim :D
    Shredd'in dediği gibi alt vücut diğer hareketleri de etkiliyor. Çalışmazsan üst vücut tabiki gelişir ama zamanla ağırlık artımında ve formlarda sıkıntı yaşamaya başlarsın. Sağlam bir üst vücut için aynı sağlamlıkta bir alt vücut şart :)

Birde şu nokta var sağlıklı bir yaşlılık için de en çok dikkat edilmesi gereken yer alt vücut (bel, diz eklemleri vs) 70 yaşına geldiğinde aman dizim ağrıyor, of belim diye inlememek için de alt vücut çalışmalarına önem vermek gerekiyor bence

Son düzenleme: 13 Eylül 2018
    fatihbey.0100 bunu beğendi.
  5. batuhankara123

batuhankara123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    719"]Hocam güzel yazı olmuş. Eyvallah :)[/QUOTE]anladım ama benüst ve alt vücut programını haftaya tam oturtamadıgım için ve üst vücut antremanımı 1 saat içerisinde bitiremediğim için bacağı çıkartmak istemiştim bacakla ilgili bi sıkıntım yok programımı bir haftaya düzgün ve mantıklı yayamadım

Sayfayı Paylaş