Alt karın için hareket önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve redness tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. redness

redness Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 aylık ağırlık + hiit kardiyo sonucunda 3.5kg vermiş bulunmaktayım..:)
    öncelikle interval kardiyo gerçekten müthiş bişeymiş.kardiyo yapacaklara öneririm.kardiyoyu sadece koşu bandında yapıyorum.buda yağ oranımın vücudun genelinden yakılmasını sağlıyor sanırım.daha çok alt karın bölgesindeki yağları yakmak için hangi hareketleri uygulamalıyım?bisiklet alt karını daha iyi çalıştırır dedi salondaki 1-2 kişi ama çok güvenemedim.sizce ne yapmalı?six packleri görmek istiyorum!

2. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    six packleri görmek istiyorsan yag oranin %10 ve daha assada olmasi gerekiyor %10nun üstündeyse 24 saat mekik ceksende görünmezler..interval cardiyoya devam en az kas kaybi ve en cok yag yakimi interval cardiyo ile saglandigi söylenmekte ve ayaklari havaya kaldirma gibi hareketler alt karin kaslari icin faydalidir ve karin kaslarida diger kaslar gibi 1gün dinlendirilmelidir interval cardiyo ve diyete devam.

redness bunu beğendi.
  3. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Six packler için yağ oranı yüzde 10 ise benim yüzde 2 gibi bir yağ yakımı yapmam lazım. Ben de o zaman interval cardioya başlıyorum bu günden itibaren teşekkür ederim.Yağ oranımı ölçtüm yüzde 15 çıktı. Kilo vermeden yağ yakacağım sadece.

Karın kaslarını her gün çalış ama haftasonu dinlensinler. Boş bulunduğun her vakit çalışabilirsin.

4. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kasin kaslarida diger kaslar gibi 1gün dinlendirilmelidir...calistigin zaman hakkini vericeksin ama 1günde dinlendiriceksin

redness bunu beğendi.
  5. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    ben kardiyo çalışmalarına başlamadan önce hacim yapıp nisan mayıs aylarında kardiyoya başlarım şu an hala hacimdeyim antremana başlamadn 5 dk koşuorum o beni ısıtıo 10 dk karın çalışıorum sonra antreman

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sadece kosu yapma zayıflamak ıcın bısıklette ekle programa ben
    30 dk kosu
    10 dk yatak bısıklet
    10 dk dıkey bısıklet
    ardından mekık cekıyorum
    kosudan sonra mekık sonra bısıkler ardından tekrar mekık

alt karın ıcın yerde uzan bacaklarını kaldır ındır yere deydırmeden kaldır ama cok kaldırma kası bosaltma gergın tut az kaldır yak o bolgeyı cok kaldırınca yanma olmuyor eskıden oyle bı hataya dusmustum

redness bunu beğendi.
  7. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    eve çok iyi bir hareket alt karın için

8. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    O hareketle adonisi geliştirsin ve dediğin gibi yanma olması lazım yoksa yanlış yapıyorsun demektir.
    Bazı arkadaşlar koşmak yeterli değil demiş, yeterli bence. Diğerleri ekstra calori yakar.

redness bunu beğendi.
  9. redness

redness Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bisiklet karın bölgesini daha iyi yaktırıyor diyolar.sizce bu doğrumudur?ayrıca dediğiniz hareketleri programıma ekledim.

10. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Bisiklet karın kaslarını koşuya göre daha iyi çalıştırabilir . Fakat bölgesel zayıflama olmadığı için karın bölgesini daha fazla yakması gbi bir durum yok . Ben genelde bisiklet ile çalıştığım zamanlarda karın kaslarımı olabilidiğince sıkmaya çalışıyorum . Etkisin de görüyorum

redness bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bısıklette yap kosuda tek yonlu kardıo yapma ben oyle 10 cm belımı ıncelttım mekık alt karın bel harketlını yap bolgesel hareketlerı yap bolgesel ahreketlerle zayıflar o bolgen dıye bırsey yok ama o bolgendekı yag yakımını hızlandırır.

12. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38

sen yağ oranı diyenlere çok kulak asma tamam bi bakıma doğru ama nice adamlar var bi gram ya yok kas denen bişey de yok
    önce karın kasların hacimlenecek ki sonra yağları atıp derin çizgiler çizesin

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen benım sınıfta arkadas var cok zayıf boyle kemıklerı gozukuyor karın kası dıye kemıklerını gosterıyor bıze dıyoruz o kemık yanı mekık cekılmeden veya karın bolgesı ıcın hareketler yapılmadan o karın kasları cıkmaz bazılarıda var yaglı gozukuyorlar ırıler karın kaslarıda gozukuyor bence calısma ıle alakaalı tabı kıloda yagda onemlı ama her zayıfta karın kası olmaz.

14. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Elbette karın kaslarım acayip hacimli de yağlardan gözükmüyor incecik yağ tabakası var diyete başlayacağım bu yüzden. Bu arada Ortadaki 2 pack'in arası birleşik gibi geliyor bana.

Bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur ama kısa zamanda daha çabuk yağ yakarsın bisiklet varsa bende yok işte :)

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu arada "karın kaslarını " , "şınav vb "nin "mekik, çakıdan "daha fazla "stress " altında etkilediğini de unutmamak gerkir...

bu tip egzersizler de eklenmeli...

örneğin , sabit kolları kilitleyerek üst şınav durumunda bi 3-4 dakika beklemek , karın kasları üzerinde muazzam etki, toparlanma "sağlayacaktır...)

16. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bende 82 kilodan 72 kiloya düştüm fakat hala fazlasıyla yağım var boyum 1.75. dün interval cardioya başladım idman günleri de interval yapsam 15-20dk olurmu sizce idman çıkışı?

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    salt 15 -20 dakikalık idman ile çok optimum bi diet yapmadığınız sürece , bu mümkün değilidr...ancak, tabi, antrenman sistemiziz de bilmek gerekir...idmanda harcayacağınız "kcal " hesabı çok önemli...eğer 380-400 kcal /saati yakalayabiliyorsanız (ki vg de eğer "heavy duty "ciler gibi antrenman yapmıyorsanız bu biraz zordur), 30 dakiaklık aerobik + anaerobik kıvamındaki yoğun bi çalışma ile 300 kcal ancak yakalayabilirsiniz ki ,bu neticede toplam 700 kcal fena bi rakam olmaz...kilo verdirir,tabi dietle...

18. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bunu denemeyin, idmandan alcağınız verimi çok düşürürsünüz. Onun yerine isterseniz 1 gün interval 1 gün ağırlık çalışması yapın, haftada da 1 gün dinlenin. Ağırlık antremanının üstüne 15-20 dk cardio yapabilirsiniz hafif tempolu

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1 gun karıdo 1 gun bodys eklınde calısın bende oyle yapıyorum her ıkısınede önem vermıs olursunuz 20 dk kardıo yetmez tek kosu bandtıda yetmez bısıklette kosuda mekıkte bolgesel hareketlerde gereklıdır. + diyet

Sayfayı Paylaş