altı ay geçti ama...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PUFFER tarafından 17 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PUFFER

PUFFER Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    26 yaşında 1.82 boyunda 54 kilo bireyim. Herkesin saçma sapan kilo alma yöntemlerini dinlememek adına fitness yapmaya karar verdim ama yağmurdan kaçarken doluya tutunmuş bir şekildeyim. Bu süreçte iki spor salonu değiştirdim. Hocaların tavırları sebebiyle salon değiştirmek zorunda kaldım hatta biri dolandırdı salonu kapatııp gitti. Spor salonunu çalıştıran iki hocamız var. Takıldığım bir yeri sorduğumda her iki hocada farklı bir şey söylüyor. Sizlerden isteğim aşağıda yazacaklarımı okuyup bana çözüm belirtmeniz.

6 ayda; 15 kilo aldım. Sabahları 2-3 yumurta yulaf gevrek süt fındık fıstık ceviz karışımı. 1 saat sonra multivitamin kullanıyorum. 2 saat sonra ton balıklı salata yiyiyorum. Öğlen yemeğinde tablot usulu yemek zorunda k alıyorum yanında omega 3, ceviz fındık ve süt tüketiyorum. 2 saat sonra meyveli yoğurt. 1 saat sonra makarna. 1 saat sonra pre workout. 1 saat spor. Spor sonrası BCAA+kreatin tüketiyorum. Akşam yemeğinde tavuk ve pilav. akşam üzeri sade kahve tarcınlı süt bitter cikolata pekmez meyve vs. tüketmeye özen gösteriyorum. Uykuya yakın zma kullanmakta ve günce 2 3 litre su tüketmeye çalışmaktayım.

4*10
    1. gün
    bench press - incline dumbell fly - incline bench press - -dumbell fly - decline pull over dumbell - rope tripex - barbel tripex
    2. gün
    squat - leg press - leg estension - deadlift - leg curl - dumbell curl - skot curl
    3. gün
    lateral pull down - barbell row - dumbell row - barbell pullover - low row - barbell curl - konsantre curl
    4. gün
    shoulder press - raise - plaka front press - barbell uprıgt - bent over lateral - push down - dumbell kickback

gün aşırı mekik ve bisiklet

bunları yazmamdaki amaç gelişmem durduğu içindir.
    suplement kombinasyonumu: antremandan önce bcaa cafein antreaman sonrası amina asit kreatin gün içinde multivitamin d3 c omega 3 glukamazin olarak değiştirmek istiyorum.
    siz olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar.

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Yazinin başında yazdigin basladigin kilon heralde.guncel kilon 15 kilo aldığına göre 70 e dayanmış .sana tavsiye vermicem çünkü az önce vucut geliştirme konu bölümüne ayni dertten muzdarip biri olarak bi konu actim.ben daha deyayli yazdim ama olani biteni.sen 6 ayda15 kilo aldim diyosun gelişim durdu diyorsun nasil durdu ne zmaan durdu 6 ayda 15 kilo almissin ne bekliyorsun 9.aya geldiğinde 30 kilo almis olmayimi :) birde benim konumu incele belki birseyler kafanda olusur.

3. PUFFER

PUFFER Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    beklenti iceren bir yazi degil tecrubeli kisilerden oneri almak icin konuyu acmistim oysa ki

4. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    6 ay geçti ama ... gelisim durdu vs. Nasil beklenti içeren bi konu değil .

5. PUFFER

PUFFER Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tamam arkadasim beklenti icerikli bi konu sen haklisin

6. Brseknc

Brseknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yapılacak şey belli,kalori alımını arttır,anladığım kadarıyla yağ oranın yüksek değil kardio yapma çok fazla,6-8haftada bir idman programını değiştirip vücutunu şaşırtabilirsin. kreatini idmandan önce kullanman perforamansı arttırır ve idmandan 4 saat önce yemek yiyorsun anladığım kadarıyla ve protein almıyorsun, idmandan 2-2.30saat önce yemek yiyip protein almanda fayda var. birde öyle dene

Son düzenleme: 18 Aralık 2019
    PUFFER bunu beğendi.
  7. asertyu

asertyu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bir bölgeyi haftada bir çalışıyorsun frekansı artırmanı tavsiye ederim.

PUFFER bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş