Almam gereken takviye varmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sissis tarafından 9 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sissis

sissis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar beslenme şeklim şu şekilde sizce almam gereken takviye varmı ?
    sabah
    3 yumurta peynir ve zeytin yiyorum kahvaltım üzerinde çok oynama yaptığım zamanlarda düzenim olmadı o yüzden bu şekilde devam etmek istiyorum.
    Günün diğer 2 öğününde de 400 gram et veya tavuk soteyi ikiye bölüp yiyorum yanında yoğurt veya ayranda oluyor. Gün içerisinde 7-8 tane antrenmandan 1 saat öncesi ceviz veya badem yiyorum. Ve bol miktarda meyve yiyorum. Önceden sürekli salata da yapıyordum sebze yemek açısından ama artık eriniyorum o yüzden sebze eksiği var beslenme de. Sizce beslenmeye ne eklemeliyim takviye almalı mıyım?
    Not= 178boy 81 kiloyum amacım 4-5 aylık süreçte 73-74 bandına düşmek ama kas miktarımı korumak ve artırmak da istiyorum

2. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.Yumurta sayısı çok az minimum 6 7 tüketmeye çalışın.Ayrıca bunun yanına temiz karbonhidrat ekleyin (yulaf , patates ,vs) gramajları kendinize göre amaca yönelik ayarlarsınız.Cevizi öğünlerinize ekleyin her öğün 2 tane mesela.Yeşilliklerde keza aynı şekilde.Bununla birlikte öğün sayısı az 4 olmalı minimum ara öğün yoksa.Öğünlerede karbonhodrat ekleyin.(pirinç , haşlanmış patates ,bulgur , vs)Meyveyi abartmamak gerekiyor.Bkz: Meyve şekeri.Şeker = ⬇️ testesteron
    Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırıyor araştırmalara göre.Bu size kalmış , müsabaka vs düşünmüyorsanız problem olmayacaktır.
    Son olarak takviyeden kastınız Supplement ise kreatin yeterli.Maddiyatınız elveriyorsa protein tozu , bcaa , glutamin , arjinin de ekleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş