Alkolün Vücudunuz Üzerindeki Gerçek Etkisi

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Fransiyum tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    M&F nin bir sayısında kırmızı şarap ve biranın yararlarına da değinmişti;

bu tür içkilerin içinde yoğun antioksidan ve B6 vitamini bulunduğundan abartılmadan haftada 1-2 içilmesinin zararından daha çok yararı olacağı söyleniyordu.
    Ama tabi sporcu adamın tutup da biraver devirmemesi lazım :)

Son düzenleme: 26 Ekim 2012
    rockybalboa7 bunu beğendi.
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Dergilerde veya gazetelerde alkolün yararından bahseden yazı varsa amacı kesinlikle ticaridir, fayda-zarar mantığıyla bakarsak alkollü içeceklerin vücudumuza zerre kadar yararı yok ve zararları çok büyük, antioksidan vitamin vs bakımından alkollü içeceklere gelene kadar milyon tane besin var.

İçenin kendi bileceği iş ayda yılda 1-2 ben de içerim ama yaptığımın zararlı olduğunun ve bana en ufak bir getirisinin olmadığının farkındayım kafa yapmasının da bir getirisi yok çünkü 1-2 gün sonra o anlık zevki hatırlamıyorsunuz bile ama içiliyor işte arada insanız biz de, ufak yararları var ara sıra içilmesi olayına kesinlikle katılmıyorum hele vitamin olayı tamamen saçmalık alkol zaten vitaminlerin emilimini engelliyor, yani ben de dahil içenler kendini bu şekilde rahatlatmasın :D

Son düzenleme: 27 Ekim 2012
    budbud, rockybalboa7 ve DEXONİA bunu beğendi.
  3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Hiç unutmam bir tren muhabbetinde adamın biri doktora ; doktor bey alkolden vitamin alıyorum diyordu gülerek , doktorda bunu diyen bir insan karnını doyurmak için ***** yiyebilir o zaman demişti. :D

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ekim 2012
    münzevi bunu beğendi.
  4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Mükemmel bir benzetme cidden de. :)

Benim de anlayamadığım husus şu olmuştur hep. Bildiğim bütün alkollerin tadı acı ve ekşidir. Zaten bu yüzden alkolikler haricinde bunları tek başına tüketen olmaz. O halde buradaki zevk kesinlikle bir damak zevki değil, sigara veya uyuşturucudaki gibi kendinden geçirmesi, dumanlı bir kafa hali vermesi burada söz konusu zevk. Onca zararının yanında zevk denilen şey baya hafif kalıyor. İnsan madem unutmak istiyor dertlerini o zaman içeceğine uyusa çok daha mantıklı ve çok daha zararsız bir iş yapmış olur. :)

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çok keyifliyken gece dışarı çıktığımda çok abartmamak şartıyla vodka şarap yada viski içiyorum zaten profesyoneller bile kullanıyor Arnold örneğin çok dertliykende içince bana iyi geliyor her zamanda gerçekten ayık kafa ile gezilmez:D sonuç olarak dostlar acı söyler düşmanlar sevine dursun bir büyük devirdim ben şifalar olsun :D yinede alkol sigara tüketmemeye bakın siz

Phil_Heath bunu beğendi.
  6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Valla birayı özlüyorum. 2 ayda bir içeceğim.

Sayfayı Paylaş