Alex :(

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve avengeren tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Türkiye'de bir çok şeye anlam veremedim. 2010'da 3000. golü atınca kulüp bana 300 Bin Euro prim verdi. Ben de o dönem Mehmetçik Vakfına bağışladım. Bunun üzerine Aziz başkan bana bunu neden yaptığımı, böyle şeylerin benim görevim olmadığını söylemişti. Çok şaşırdım. Oysaki herkes bana çok iyi bir davranış yaptığımı söylemişti...

- Alex De Souza

Tek suçu ise..

ercan41 ve avengeren bunu beğendi.
  2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bir Besiktasli olarak yazayim...Alex bana gore tartismasiz Turkiyeye gelmis gecmis gelen ve takimina en verimli olmus yabanci.Yukarida sadece attigi goller yaziyor bi okadar da asist ekleyin. Ama tartisilmasi gereken Alex in gonderilmesi degil bence gonderilme sekli. zaten bir kac kisi de bu konuya deginmis. Yasi geregi gonderilmesi mantikli. Ha bu yil verim alinamaz miyidi alinirdi. Gerektigi kadar oynatlabilirdi maclarda mesela. Yil sonunda da guzel bir jubile.

avengeren bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

Keşke Alex diğer oyuncularıda hırslandırsaydı da Alex oyundan çıkınca bir varlık gösterebilselerdi, Taraftarı hırslandıran kim? Taraftarın heykelini diktiği futbolcuyu bir hafta sonra kovan, antep maçında kadın ve çocuk taraftarları azarlayan bir şahıs, Fenerbahçe taraftarına büyük saygısızlık yapmıştır ki o taraftar en kötü gününde kendisine destek oldu. Kocaman umutlarımızın katilinden bahsetmek istemiyorum zaten, hal böyle olunca taş olsa çatlar

avengeren bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Aykut un korkak futbol oynamaktan başka bir sistemi yok. Teknik direktörlük kariyerinde Fenerbahçe için demiyorum genel olarak en çok aldığı skor beraberlik. Beraberlik demek bana göre korkaklıktır. Çünkü korkak futbol oynattığı için takım beraberliğe yatıyo.

sthammer bunu beğendi.
  5. sthammer

sthammer Guest

Açıklama
    Alex - 02/10/2012 09h40
    Fenerbahçe'den ayrılmamla ilgili olarak gelişen olayları açıklığa kavuşturmak için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim.

Cumartesi akşamı Kasımpasa'ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici birşeyler söyledi, başkan geldi, o da birşeyler söyledi. En son olarak da futbolcular konuştular. Meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi.

Pazar günü normal antrenmana katıldım. Pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. Ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim.

Teknik direktör bunun karşısında "Ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. Ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. Seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım" dedi.

Bunun karşısında benim cevabım çok basit oldu. "Tamam öyleyse. Bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma" dedim.

Başkanın odasına 16:15'de girdim, ve 16:18'de de çıktım. 8 yıllık kulüp tarihinde ki varlığıma 3 dakikada karar verdi.

Başkan "Evet, konuşabilirsin" dedi. Ben de "Teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum.

" Karar senin! İstersen ayrı çalışırsın istersen gidersin" şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. Böylece de bitti. Zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içinde ki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem.

Pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece Fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. Brezilya'ya gidebilmem için bunları açıkca anlatmak zorundayım.

Alex

Alıntı:www.alex10.com.br

avengeren bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bence ülkemizde futbol yönetimindeki en büyük problem , işler kötüye gitmeye başladığında ilk olarak teknik direktörü ve futbolcuları postalamak yönteminin seçilmesi..yönetimlerin problemlerin kaynağı olarak kendilerini gördükleri çok nadirdir..aslında çoğu zaman olayın arkasında yönetim zaafiyeti yatar..başkanlar kendilerini kral sanmaya başlarlar..işlerine gelince taraftara takım taraftarındır derler, işlerine gelince burda kararları ben veririm derler..

ayrıca alex gitmeli, aykut gitmeli yi tartışmıyorum bile bir FB.li olarak..burda yöntem yanlış..takıma faydası olmayan futbolcu gönderilebilir ama efsane niteliğindeki oyuncular için gönderme yöntemi ve üslubu çok önemlidir..hele de aynısı ali şen tarafından kendisine yapılan aykut kocaman'ın aynı duyguyu alex.e yaşatması çok ilginç..

yönetim ve aykut samimi olmasalar bile göstermelik bile olsa taraftarın tepkisini iyi yönetebilme adına doğru yöntemi kullanmalıydılar..algıyı yönetmeliydiler..yen içinde kalmalıydı ve alex barış ortamında ayrılmalıydı..

Phil_Heath, DEXONİA, avengeren ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

"Öyle 3 dakikada değil saniyede karar veririm. Eğer Alex Fenerbahçe Başkanı'nın üzerine çıkmışsa o zaman ya başkan gider ya Alex gider. Bunu kamuoyu da böyle bilsin''
    Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından küçük bir alıntı, söylediğiniz tarifin aynısı, babamı tanımam, bizim kimseden korkumuz yok ve hiç kimse fenerden üstün değildir gibi ifadeler :)

avengeren bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

azizle aykut, etle tırnak gibi oldu bence ikisi ayrılmaz bu saatten sonra
    Aziz Yıldırım'ı Jozef Stalin'e benzetiyorum artık, Stalin konuşma yaptığında coşkulu şekilde alkışlanmazsa, sorumluları ortadan kaldırılırdı, Aziz Başkan da o hesap kendisini gölgede bırakan kim olursa olsun yolcu:mad:

9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İlk olarak galtasaraylıyım onu diyeyim. Aziz yıldırım'ın hava alanındaki açıklamalarını gördünüz mü bilmiyorum da yeminle izlerken ben utandım yani o derece:eek: Parmak sallamalar, tehditvari konuşma falan tercümanı da resmen rezil etti orada. Yani şike sürecinde bile bütün fenerli taraftarlar Aziz yıldırım'ın yanında durdu (nedense bilmiyorum herşey açık seçikken) adam çıktı hala ne biçim konuşuyor. Fenerbahçenin itici olmasının tek sebebi Aziz yıldırım. Beyefendi bi başkan olsa bence herkes sempati duyar fenere.

Konuya gelirsek bu olay tam açıklanmadan konuşmamak gerek bence. Demek ki o kadar kızmışlar Alex'e ki dakikasında gönderebiliyorlar, bence orada 1-2 senenin birikimi var gibi duruyor. Yani hiçbişey olmadan kendilerine gelmiş en iyi yabancı futbolcuyu 2 dakikada göndermez kimse, Alex ben bişey yapmadım derse inanmam açıkçası. Kamera önünde efendi bi oyuncu bişey diyemem de saha dışında nasıl bi karakter acaba onu merak ediyorum. Aziz yıldırım'da onu diyordu zaten bağıra çağıra.

Sayfayı Paylaş