Aldığım karbonhidrat az mı

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve meandcoco tarafından 25 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    68 kiloyum 171 boyum sabahları 2 veya 3 yumurta öğlen en 150 g tavuk veya et akşamlarıda 175 g tavuk yiyorum çok nadir arada marul - salatalık -domatesli salata yiyorum yani karbonhidrati en fazla 10 g alıyorum yanlış mı yapıyorum ama amacım yağı enerjiye dönüştürmek doğru mu sizce yaptığım lütfeen yardımm

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yalnizca karbonhidrat degil aldiginiz kalori de cok dusuk bence. Yumurta 150 160 kcal tavuk ya da et toplam 500 desek.

meandcoco bunu beğendi.
  3. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ama fatsecret e göre aldığım kalori bine yaklasıyor örneğin bugün 175 gr tavuk şiş e 292 kalori dedi

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    karbonhidrattan ziyade hiç yağ olmaması da iyi değil.kalori kısıtlaması vücuda ''yağ depola'' demektir yağ yakmaz yağ depolarsınız ve bu şekilde kaslarınızdan olabilirsiniz.daha çeşitli bir beslenme sağlık açısından daha iyi olacaktır.vitamin ve minerallerde çok önemlidir spor yapan biri için.

meandcoco ve wrestler bunu beğendi.
  5. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yumurtanın sarısından falan ayrıca tavukta ette tonbalığında bunlarda da yağ var o ihtiyacımı öyle karşılıyorum haftada 1 de cheat yapıyorum ozaman istediğimi yiyorum şeker haricinde öyle karşılıyorum bilmiyorum ne kadar doğru ayrıca yumurtayı zeytin yağlı yapıyorum omlet olarak yoğunlukla

6. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    en iyisini vücudunuz bilir ne kadar yumurta ne kadar yağ tüketiyorsunuz bilemem ancak uzun vadede karbonhidrat ve kalori kısıtlaması bir yerde halsizlik kuvvet kaybı olarak geri dönebilir.Protein ağırlıklı ama sağlıklı yağları içeren makul miktarda karbonhidrat içeren ( sebze,kuruyemiş meyve tam tahıl vs) bir beslenme uzun vadede tabi ki daha iyidir.Ama dediğim gibi en iyisini sizin vücudunuz bilir sonuç alabiliyorsanız bir şey diyemem.

meandcoco bunu beğendi.
  7. meandcoco

meandcoco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Amaa haklısınn çünkü halsizlik çok yaşıyorum ve bazen gözüm falan kararıyor teşekkür ederimm bunu hemen değiştiricem

derin_aker bunu beğendi.
  8. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Düşük karbonhidrat diyeti (diyet dediğim beslenmeniz oluyor) ne kadar avantaja sahip olsa da adil bir değerlendirme için negatif yanlarını da söylemem gerekir. Muhtemelen en büyük negatifliği bir çok insanın diyet sırasında enerji düşüklüğü yaşamasıdır.( ki yaşıyorsunuz belli) Genelde karbonhidratı ketoz seviyesine getirmek kötü değildir ama normalde aldığınız karbonhidratın%10-%30 kadarını alıyorsanız vücudunuz yeteri kadar karbonhidrat alıyordur ve deneyecektir ama iş yaparlığı yakıttan dolayı kapalı olacaktır. Ve düşük kalorili yiyecekler yendiği için yorgunluk olacaktır. Bu genellikle idare edilebilir ama yine de bu yaklaşımı düşünüyorsanız bilmelisiniz.

Spor yapıyorsunuz diye umuyorum (çünkü yazacağım yazı sporcular içindir) Eğer düşük karbonhidrat rejimini yapacaksanız, uyguladığınız antrenmanı biraz değiştirmeniz gerekebilir. Kardiyo hareketlerine daha önce yaptığınız şekilde devam edebilirsiniz. (bu hareketler genelde yağ yakarlar) Ama ilk hafta hareketleri tamamlamanın normalden daha zor gelebileceğini not edin. Sonrasında her şey normale dönecektir. Eğer ağırlık çalışmayı planlıyorsanız , karbonhidrat almanız gerekmektedir. Bunun 2 opsiyonu var:

1-Ağırlık kaldırmadan önce az miktarda karbonhidrat alın(mümkünse sonrasında da). Bunlar kaslarınızı harekete geçirmek için az da olsa enerji verecektir böylece antrenmanı tamamlayabilirsiniz. Amacınız 2 çalışma seti için 5 gram karbonhidrat almak olmalı.

2- Haftada bir karbonhidrat yüklemesi yapın. Böylece kas glikojen deposunu yeniden doldurmuş olacaksınız ve sonraki hafta antrenmana hazır olacaksınız. Eğer bu opsiyonu seçtiyseniz, vücut ağırlığınızın her 2.2 poundu için 5-10 gram karbonhidrat almalısınız. Eğer seçtiğiniz buysa, karbonhidratı aldığınız gün ve sonraki gün geçici bir su kilosu alacaksınız. 1-2 gün içinde eski halinize döneceksiniz. Karbonhidrat yüklemesi yapacağınız gün, alacağınız toplam kaloriyi ayarlayın ve alacağınız yağ miktarını düşürün. Bugün diğer 6 günden daha fazla kalori alacağınızı not edin. Ama yağ miktarını daha az alarak her şeyi kontrol altında tutabilirsiniz.

Uzun lafın kısası, gerekenden çok daha az karbonhidrat alıyorsunuz, beslenmenizi gözden geçirmenizi dilerim.

Umarım yardımcı olmuşumdur, herhangi bir sorunuz olursa bana mesaj atabilirsiniz

stefan35 ve meandcoco bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş