Alınması gereken protein.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kakaksum1 tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kakaksum1

kakaksum1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

ustatlar ben 17 yaşındayım 2 aylık bir arayla toplam 5 aylık bir body hayatım var.Ve ben kaslarımım büyümesi için proteinin gerekli olduğunu biliyordum fakat o denli gerekli olduğunu tahmin edememiştim. proteini etten karşılamak bayağı bir pahalıya geliyor babam kasap olsa dahi öyle oluyor...(maddi duruma göre değişiyor tabi düşünceler ama kg/biftek 30 tl ye yakın yani )allahtah tavuk var ferahtalatıyor beni biraz.

sorum şu: protein ihtiyacımı kuru fasul özellikle soya kıymasındaki proteinden dolayı soya kıymasından falan filan karşılasam et proteinine göre faydalarını ve zararlarını açıklayabilirmisiniz(yada proteini bitkisel olarak karşılayayım mı / neyden karşılayayım).gercekten bilen abiler ablalar yazarsa seviinirim cünkü soyanın östrojeni arttırdığpı falan söyleniyor.
    sorumun cevabını arayarak bulamadığım için konu açtım kß lütfen.
    Son olarak iyi bir gelişim için 76 kilo 175 boyuma günlük ne kadar protein almam gerekir acaba.bir seferde yiyeceğim yemekte ne kadar protein almalıyım........bench_O

2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    bır ogunde 30 gr protein alınması gerektıgı dusuncesındeyım cunku vucudun bır seferde sındırebılecegı proteın mıktarının bu oldugu söylenıyor.gunluk alman gereken mıktara gelınce 150-160 gr proteın yeterlı olacaktır.proteın cesıdıne gelınce sadece bıtkısel prnteın ıle olcu alamazsın.amınoasıtce zengın besınlerh -et-yumurta vs. Tuketmelısın genelde.bu arada soyanın ostrojenı arttırdgı dogrudur.o yuzden soyadan mumkun oldugunca uzak dur.baklagıllerı et sut peynır yumurtaya ek olarakta vketmeyı ıhmal etmemelırın.bıtkısel prnteınlerde onemlıdır.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vucudun ne kadar protein sindirip sindirmediğini nasil bilebilirsiniz?

30 gram oldugu söyleniyor, ancak alınan fazla protein amonyak olup atılmaktadır.

kiloX1.5-2 gr yeterli oluyor.
    70 kilo biri 110-140 arası protein almali.

ogun basına 20 gr almak en mantıklısıdır.

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/mit-tek-seferde-ancak-30-t25529.html

5. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    farkettıysenız 30 GR ALINMASI DUSUNCESINDEYIM CUNKU OYLE SÖYLENIYOR DEDIM.yksa bu 30 un ortalama bır deger oldugunu bende bılıyorum..

6. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Çok ince eleyip sık dokumanında lüzumu olduğunu düşünmüyorum. Herkesin metabolizması farklı çalışıyor ama bence belli bir sınıra kadar vücudun zorlayacağı kanaatindeyim. Bir kerede 30 ya da 25 gibi sayılar vermek doğru olmaz. Kas kütlene, kilona, diyetine, vaktine, öğününe v.b birçok faktöre bağlı neticede.

Ayrıca soyanın genetiği değiştirilmediği vakit sağladığı yararları bir çırpıda boşa atmakta doğru değil bence. Herşeyi abartırsan belli zararlar verecektir. Abartmadan belli sınırlar dahilinde tüketirsen sorun olmaz.

7. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki bitkisel proteinler de kullanabilirsin ancak ağırlığı hayvansallardan yana vermelisin.

8. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    ifademi dikkatli incelediyseniz 30 gr alınması dusüncesindeyim çûnkü oyle söylenıyor dedım.30 un ortalama bir deger oldugunu bende bılıyorum.bu deger kisiden kısiye degısir..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:11 ----------

Soyanın az bir miktarda tüketilmesinin bile hormon dengesini etkıledıgı kanıtlanmıstir.9 eylül ünıvesıtesıne jinekomastı sebebiyle gıdıp ve sonucunda soya yüzünden jıneko oldugumu ogrendıgım zaman doktordan ogrendım bunu.

Pinky bunu beğendi.
  9. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53

Benimde bir dönem günlerim İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde doktor ve/veya anabilim dalı başkanları prof.lar ile sohbet ve bilgi alış-verişi içerisinde bulunmakla geçti.(Babamdan ötürü) Aktif olarak aile fertlerimden biride orada eğitim görmekte. Soya ürünlerini bildim bileli eve sokar ve tüketiriz. Göğüslerimde veya herhangi bir hormon dengesizliği söz konusu değil. Bu demek değil ki benim bünyem aşırı kuvvetli veya tam tersi. Soya = jinekomasti yapar denklemi ne derece doğrudur sabaha kadar tartışırız. Beslenmene dikkat etmezsen ve genetiğin buna meğilli ise soya tüket veya tüketme zaten bu durum söz konusu olacaktır. Hayatını spor yaparak geçiren sağlıklı bir bireyde jinekomasti fazla görülmez. İnsanımızdaki jinekomasti türünün birçoğu ergenlik dönemlerinde alınan fazla kilolardan ötürü gelen yağların, kalıcı hale gelmesi yani yalancı jinekomastilerin önüne geçilemeyerek kalıcı hale dönüşmesidir. Hatta birçok olayda geçeceği varken doktorların ''oooo operasyon yapmamız lazım'' sözleriyle operasyonlara girmeleridir. Herkesin bu konu hakkında düşüncesi farklıdır. Birçok insan dert etmiyor ama bir o kadar insanda az bile olsa kendi kafası içinde kendi ile cebelleşiyor.

Genetiği değiştirilmiş soya ile aynı şeyleri söyleyemem ama kararında soya sütü tüketmenin kimseye bir zararı dokunmaz, dokunanda tüketmesin vatandaşım...

Bu arada, ağırlık kaldırmaya başlayalı 7 ay oldu veya olmadı, daha önce aktif spor ve iş hayatımda günlerim şınav,mekik, barfiks gibi sıradan egzersizler ile geçiyordu. Kilo vermek ve daha orantılı bir hacim-şekil kazanmak adına Body Building'e başladım ve memnunum. Bir seferde aldığım protein 40 g ' ı bulmakta. Durumum elverdiği için fazla kırmızı et tüketiyorum. Fazladır, değildir ama kaslarım gelişiyor ve bu gramajdan memnunum. Kas kütlesi arttıkçada arttırmayı düşünüyorum.

Son düzenleme: 29 Mart 2010
  10. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Ilk olarak şunu söylemeliyim ki dediklerin yanlistır demıyorum.sadece jinekomasti konusuna deginicem.9 senelik spor hayatım var masatenisi yüzme basketbol v.g. olmak üzere.boyum 183 ve bu spor hayatım boyunca yag miktarım hic bir zaman 6.5 kg'yi gecmedi.yani böyle bir durumda bende doktorum gibi haliyle jinekonun nedenini soyaya bagliyorum..ben haftada bir tüketirdim soya(genetigi degstirilmemis)ama artık tuketmiyorum.ve jınekonun büyümesi durdu.yakındada ameliyat olmayı dusunuyorum.ve tekrar söylüyorum amaçım fikirlerini çürütmek degil tamam:)iyi forumlar:)

11. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Soya'nın zaten bitkisel östrojen içerdiği bir gerçek hemde yüksek oranda. Fakat benimde söylemek istediğim şey sonuçta biz erkeğiz ve bu yalnızca bir fasülye. Sağlıklı beslenilmesi ve spor yapılması sonucunda çokta tüketilmezse fazla etkilemeyeceğini söylemek istedim.

Tetikleyici olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak tabii ki doğru. İster et, ister süt, ister ilaç, ister bitki tüketilen şey herne olursa olsun bir birey bu şeyden zarar gördüyse veya bunun neden olduğunu düşünüyorsa, seninde hekim yardımı ile doğru bir hamle yapmış olduğun gibi o tükettiği şeyi kesmesi. Ben sadece şu soyanın çokta kötü bir imaj taşımasından hoşlanmadığımı belirtmek istedim :) Dokunmayan için yararlarıda göz ardı edilmemeli.

Operasyonun umarım başarılı geçer. Bence bu konu hakkında farklı doktorlara da eğer görünmediysen görünmelisin ve farklı bilgilerde almalısın. Özellikle ergenlikteki arkadaşlar için söylemek istiyorum büyütülecek bir konu değil, abartı bir durum mevcut değil ise.

İyi forumlar

darknesssword bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş