Aklıma takılan sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve simple tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Bir gölgede ki bir kasın gelişebilmesinde onu çevreleyen yağın bir faktörü var mıdır? Ben gençlik yıllarımda 18 - 19 - 20 yaşlarımda en kısa süresi 6 ay olmak üzere ara vererek kas geliştirmeye yönelik salonda ağırlık çalıştım ama kaslarımın diri ve sert durması haricinde hacim konusunda herhangi bir gelişme kaydedemedim. O dönem 1.81 boy 70 kiloydum ve vücudumda yağlanma hiç yoktu. Şu anda 32 yaşındayım ve oldukça yağlı şişman sayılabilecek birisiyim. 2 ay öncesine kadarda 97 kiloydum. Sıkı bir diyet ve spor sonrası şu anda 85 kiloyum ve kaslarım çalışmalarıma çabuk cevap vermeye başladı. Daha öncede bu sporu yaptığımdan dolayı karşılaştırdığımda şu anda gelişme olduğunu anlayabiliyorum ve o dönemle bu dönem arasında gerçekten çok büyük fark var. Acaba bunda yağlanmanın bir etkisi var mıdır? yoksa başka nedenlerden dolayı mıdır?

Bir diğer sorum ise forumda diğer konulardan edindiğim bilgiye göe bölgesel yağ yakma mümkün değil. Peki bu durumda karın bölgesinde yağlanma fazla olan birisinin antremanda karın bölgesini çalıştırması gerekli midir? Sonuçta yağ yakma sırası buraya geldiğinde burada ki yağlar zaten kullanılmaya başlanacak. Birde bu bölgedeki iç organlarım sanki dışarıya taşmış gibi. Yani şişkinliğin bir kısmı iç organlarımdan kaynaklanıyormuş gibi. Bu bölgedeki yağ dokusu inceldiğinde bu organlarda içeri doğru toparlanırlar mı? ya da ben mi öyle hissediyorum?

Son olarak önce slim olup sonra kas kütlesini arttırmanın mantığı deride zayıflayarak oluşan sarkmayı kasları geliştirerek toplamak mı? Yani yağlardan boşalan ve sarkan alanı kasları büyüterek tekrar gerdirmek mi?

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş