Akşam yemeği?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heartLess tarafından 24 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. heartLess

heartLess Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    öncelikle herkeze sağlıklı sporlar..
    çalıştığım için sabah güzel bir kahvaltı yapıyorum 3yumurta beyazı 1tam karıştırıp lorla omlet şeklinde kızartıyorum bazende yulafla birlikte tüketiyorum..
    öğlene doğru 1 sıraları 2 civarı bir ton balığı tüketiyorum ve neskafe klasik içiyorum şekersiz kremasız.
    saat 4 5 civarı ise biraz tavuk tüketiyorum salatayla ve idmana gitmeden 6:30 civarı bir neskafe daha tüketiyorum bazen yeşil çay..
    idmanda çalıştıktan sonra eve gidesiye kadar bazen 8:30 9 oluyor ve akşam yemeği vaktim baya geç oluyor o saatte tükettiğim ton balığı sebze yemeği meyve tüketiyorum bana kilo olarak dönermi yağ yakma definasyon dönemindeyim şuan o çok kafamı kurcukluyor öğrenmek istiyorum..
    cevaplarınız için şimdiden sağolun

2. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    antreman sonrası basit şeker alımı definasyon/bulk dönemi far etmeksizin kas kaybetmemek için önem taşır. Ama antreman sonrası öğünle alınacak komlpeks karbonhidrat günün devamında bize gerekli enerjiyi vermek içindir.Zaten definasyon beslenme programındaki temel noktalardan biri de antreman sonrası karbonhidrat alımını kısıtlı tutmaktır.Antreman sonrası bir miktar(15-60gr.) basit şekerinizi aldıktan sonraki öğünde 30gr. civarı protein ve hafif kompleks karbonhidrat tüketmeniz yatmak için de en azından 2 saat beklemeniz kafi gelecektir..

Spordan hemen sonra yenilen yarım muzun potasyum açısından faydası oldukça fazladır ama basit şeker aldıktan sonra bir de meyve yemek o saatlerde kilo alımına sebebiyet verebilir..

Sayfayı Paylaş