Akşam koşusu mu ? sabah koşusu mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deejayhuLe tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba,foruma üye olduğumdan beri elimden geldiğince makaleleri okumaya çalıştım.
    Bu foruma üye olma nedenim ise 2,5 aydır göbeğimin ciddi anlamda basketbol topu gibi çıkmış olması ve benim bu durumdan son derece rahatsız olmam.
    Konuyu size şöyle özetleyecek olursam.
    1 aydır alkol kullanmıyorum,
    Sigara zaten kullanmıyorum.
    Dünden beri de diyete başladım
    Bir arkadaşım bana bu göbeğin bira göbeği olduğunu ve zor eriyeceğini bahsetti. bununla beraber salona gitmek yerine haftada en az 5 gün akşamları 1 saat yapacağım koşunun en az 1-2 ay sürede göbeğimi eritmede son derece faydalı olacağını söyledi. kendisinin spor salonu var.
    şimdi sizlere sormak istediğim sorum şu
    benim boyum 1,86 kilo 82 yas 31
    sabah mı koşu yapayım akşam mı ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Agirlik calismayi neden dusunmuyorsunuz?

Sic Semper Tyrannis

Bekci ve Yaver27 bunu beğendi.
  3. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğim gibi arkadaşımın bana önerisi önce kardiyo yapmam gerektiği akşamları 1 saat koş 1 - 2 ayın sonunda salona ağırlığa başlarsın dedi ? kafam da karıştı aslında?

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Arkadasiniz icin birsey diyemem yargilamak dogru olmaz ancak; kilo veya yaglanma sorunu egzersizden ziyade beslenme ile dogrudan ilgilidir, her ne kadar kardio da yapsaniz gunde 1000 tane mekikte cekseniz karin bolgenizdeki yaglanmadan kurtulamazsiniz beslenme seklinizi degistirip vucudunuzda kcal acigi yaratmadiginiz surece...

Sic Semper Tyrannis

Bekci bunu beğendi.
  5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    amaca bağlıdır yağ yakmak kilo vermek istiyorsan sabah hiçbirşey yemeden koş sabahları vücuda istediği enerjiyi besinleri vermediğin için vücut depodan yakıcaktır buda daha fazla yağ yakmanı sağlıycak

6. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim verdiğiniz öneriler için. Bende dün akşamdan itibaren diyete başladım
    arkadaşımın taviyesi de bu yöndeydi zaten beslenme alışkanlığını değiştir bununla beraber koşuya başla dedi ayrıca akşam 19:00 dan sonra yemek yeme dedi.
    Bende dünden itibaren sağlıklı beslenme makaleleri okumaya başladım şeker i azalttım tuz kullanmamaya başladım. zeytin yağı tereyağdan başka yağ kullanmamya karar verdim. Kola çerez bunları kaldırdım hayatımdam tatlı çikolata bunları da kaldırdım. bakalım bu şekilde bir ay denemeye karar verdim. bu süre içinde de koşu yapmaya karar werdim akşam koşusu mu daha yararlı olur yoksa sabah koşusu mu =?

7. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Gun icerisinde ne zaman yediginiz cokta onemli degil toplamda ne yediginiz onemli, sekeri hayatinizdan tamamen cikarin, tuz rafine degil tabi ogutme tuz vucudunuz gunde 7-8grama kadar isler tabi almasaniz daha iyi, kardioyu sabah yapin vaktiniz uygunsa ac karnina...

Sic Semper Tyrannis

8. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sabah aç karnına koşmak yağ yakımında ciddi anlamda etkilidir. bu arada sadece kardiyo yapmakla olmaz ağırlık çalışmaları da yapmanızı oneririm

9. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah koşusu çok iyidir. Gece uyudugunuz süre zarfında vucudunuz bunu bır 8 saatlık açlık suresı olarak algılıyor, sabah uyandıgınız ana dek vucuttakı karbonhıdratlar yakılıyor. Sabah kahvaltıdan önce yarım saat attınız her adım yaptıgınız her hareket göbeğinizin gitmesine çok yardımı olur. Tabi yarım saat sonrasında yuksek proteinli bir öğünle bunu ödüllendırmenız gerekir

deejayhuLe bunu beğendi.
  10. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim bende okuduklarımdan sonra koşumu sabah erken kalkıp yapmaya karar verdim şanslıyım ki evimin 100 mt ilerisinde futbol sahası var. :) Zaten sabah sıkı kahvaltı yapıyorum bana kahvaltı tavsiyeniz var mı neler yenilebilir nelerden uzak dururum. Ayrıca yıllardır spor ile uğraşmıyorum doğrudan haldur küldür koşuya başlamaktansa nasıl bir yol izlemem gerekir ki vücudumu koşuya hazırlayayım.

11. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    kahvaltı tavsiyesi olarak, yulaf ezmesi, yumurta, light beyaz peynir, muz, light süt, tahıllı ekmek(kesinlikle beyaz un değil) yağ olarakta fındık badem tüketebilirsin. Koşmak ınsanların dogasında var, milattan önce insanlar koşarak hayatlarını kazanıyor, kurtarıyordu. Hazırlamak diye birşey oldgunu dusunmuyorum kendı kanatimce sen zaten koşuya hazır halde yaratıldın Rabbimiz tarafından.

12. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    fındık ezmesi olabilir mi benim kahvaltı diyetime bu şekilde başlamıştım ben : 4 dilim kızarmış kepek ekmek 1 yumurta domates,salatalık,tulum peyniri,salça,zeytin ,zeytin yağı,bir parça helva,üzerine bir bardak süt öğlen yemek yok akşam saat 8 de eve gidince bi tabak salata bu şekilde dewam etmeliyim.

13. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    FİTNESS=%60 beslenme %30 antreman %10 dınlenme dıye bılıyorum :)

sabah kosusu kesınlıkle ıyıdır hıc denemedım ama havalar ısınsın delı gıbı yapıcam :)

14. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Ben vucud biyolojik saatine göre sabah koşusunun doğru olduğuna inanmıyorum. Onun yerine saat 16 da kardiyo 18 de ağırlık antremanı yapar beslenmeyi 19-20 arasında bitiririm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah kosusu iyidir fakat ac karnina yapmamaya dikkat et aksi taktirde gece boyunca azalan glikojen depolari yuzunden vucut enerji temin etmek icin proteine yonelecektir.Bu da yag yerine kas kaybina yol acacaktir.

16. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Vucut once karbonhıdrat sonra yag en son olarak proteınden enerjı ıhtıyacını gıderır dıye duymustum yanlısmı acaba

17. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Vucut katabolik duruma gectiginde(gece boyunca glikojen depolari bosaldigindan dolayi) sabah kahvalti yapmadan yapilan kardiyoyla beraber yag yakiminin yaninda protein yikimida gerceklesir.Malesef lise derslerinde anlatilan karbo>yag>prot enerji oncelik siralamasi dogru degil.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Aralık 2014 ---
    Hatta yapilan son arastirmalara gore (Strength and Conditioning Journal Volume 33-Subat 2011) sabah ac karnina yapilan kardiyonun daha fazla yag yaktigi da reddediliyor.

Son düzenleme: 22 Aralık 2014
  18. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    sabahları aç bir şekilde 20-30 dakika hitt yapıyorum, 20 dakika bekleyip (duş vs.) hemen yumurta ve lor tüketiyorum. şu ana kadar kas kaybı yaşamadım, hatta ilk ay yaptığım hatadan ötürü kaybettiğim kasları da kazandığımı hissediyorum.

Sayfayı Paylaş