Akşam atıştırma önerileriniz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jimraynor tarafından 12 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Süt ürünlerinde bulunan laktoz sonuçta karbonhidrat kıvanç low carb diyeti uyguladığı için süt ürünleri kesildi. Yani şöyle söyleyim öğünde amacı 25 gram protein ise bunun için 100 gram tavuk yenir. Kalorisi de 100-110 kalori civarında olur.

Ama aynı proteini sütle almaya kalkarsa 650ml süt içmesi gerekir. 100mlde 4 gram protein 4 gram karbonhidrat 1 gram yağ olsa. 25*4+25*4+1*9=209 kalori eder.

Şimdi amaç proteini 25 gram almaksa 100 kaloriyle almak yerine yağ yakmaya çalışan bir insan niye 209 kalori alsın.

Tmaamen laktoz ve kaloriden ötürü

düşük karbonhidratlı öneriler dedim sen midye diyosun :D

2. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Midye dolma çok çok az karbonhidrat içeriyor zaten. 10 tane midye dolmada 1 yemek kaşığı pirinç vardır. İçerisindeki yağ da yok denecek kadar az. Az çok protein de içeriyor içerisindeki midyeden dolayı. Gramajı düşük olduğu için aslında çok akıllıca bir atıştırma. 10 tane midye dolma yediğin zaman kendini bir dünya şey yemiş gibi hissediyorsun fakat gramaj olarak baktığında aslında çok az şey yemiş oluyorsun çünkü içerisinde çok az var. Ben şahsen buldum mu affetmem. Kimisi iğreniyor yemiyor orası ayrı mesele.

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Valla senin yediğin midyeler nasıl bilmiyorum ama benim yediklerimde 1 tanesinde en az 3/4 kaşık pirinç oluyor. 10 tane yesen toplam 50-70 gram arası karbonhidrat almış oluyorsun. Hem de gece öğününde. Bana sorum için pek akıllıca gelmedi

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Yatmadan 4-5 saat onceki ogunu, atistirmalik ogun olarak nitelendirmek biraz tuhaf geldi bana.

Yatmadan once karbo acligin doguyorsa, bunu sebzelerle yapacaginiz protein alimlariyla bastirabilirsin. Ornegin: yatmadan once 6-8 yumurta beyazinin ustune 50 gr civari lor ekleyip, pisirdikten sonra yanina 1-2 domates + 1-2 adet koy biberi + 150 gr light yogurt yemek benim tum atistirmalik istegimi asagilara cekiyor.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer uykudan tam verim almak istenirse ,yatmadan 3 saat ,hadi hiç olmazsa 2 saat öncesi atıştırmak doğru değil...(

-reflu
    -uyku verimi bozukluğu

ana nedenler..

amai illa da bi şey yenecekse ,hiç olmazsa karbonhidrat olsun bari...hafif olan...meseal "yağsız popcorn "veya "pirinç patlağı" ...

daha spesifik olaya inilmesi gerekirse besinin tipini "genotip beslenmeye "göre seçilmeli ...ilk etapta"kan grubu " önemli...)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yatmadan önce karbonhidrat almak bir VG'cinin yapacağı en son şey olmalı.

pastnova, deathlifter ve jimraynor bunu beğendi.
  7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Peki yoğurt, kefir, ayran hakkında ne düşünüyorsunuz ? Onlarda laktoz yok bildiğim kadarıyla. Çok az karb. miktarı var. İçine lor peyniri katıp tüketilebilir mi?

Laktoksuz sütte bir tercih olabilir. Migrosta görmüştüm.

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yoğurt + lor karışımı bence çok ideal.

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yatmadan önce insanın birşeyler yemesi yapılacak en son şey olmalı...)

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Schwarz o kadar içten yazmışsın ki bu mesajı az önce yatmadan bir öğün yiyecektim yanında ekmeğe gitti aklım azıcık da olsa alayım diyodum yapamadım.

Bunu yazmanın nedeni yağlanma mı yoksa karbonhidratın büyüme hormonuna olan etkisi mi?

Yada başka bilmediğimiz ne gibi kötü yanları var?

11. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    70 gram piriç 1 tabak pilay yapar aşağı yukarı o kadar olması imkansız. Bence 20-30 gram anca vardır. Ben en başta da söyledim "benim favorim" diye. Mantıken doğru değil zaten hepatit kapma riskin var. Daha çok lağımların döküldüğü yerlerde çok olur bu midye. :D Ben öyle arada, haftada bir falan yiyorum çok sevdiğimden. Yanında 2 şişe efes light'la.. :D Sen bana bakma anlayacağın. Bu arada yatmadan önce karbo almak başlı başına yanlış zaten. Growth hormone bakımından.. Yağlanma da yapabilir. Ama %100 masum bir atıştırmalık da bulamazsın. Hatta yok yani. Ne söylesem içinde karbo olacaktır. Salatalık, marul falan yiyebilirsin. Basit bir salata yapabilirsin kendine. Veya 0 carb protein tozlarından içebilirsin. Bu şekilde yani.

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    schwarzxxl fındık demişti onun yüzünden her gece yatmadan evvel 1 avuç fındık yiyorum kilo alırsam ondan soracağım:) sanırım 1 avuç çok fazla değil mi yatmadan evvel?
    lor un yanına 3-4 tane yesek? hiç yemeyin demeyin valla mümkün değil inanılmaz bir açlık oluyor geceleri sanırım sizde de oluyor vg çalıştığım günler.

ayrıca mısır üzerine en fazla genetik oynama yapılan yiyeceklerin başında hem de uzak ara. sırf yatmadan değil genel olarak uzak durmak lazım bence.

kefire ne diyorsunuz lor un yanında?

Son düzenleme: 17 Ekim 2011
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yoğurt - meyveli yoğurt yada meyve diyorum :)

Akşam demek yıkım bitti artık yapım demek; öyleyse bol bol vitamin-mineral şart :)

14. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    100 gram fındıkta 646 kalori, 17.60 (5'i şeker) gram karbonhidrat, 62.40 gram yağ var. 100 gramında 80 gram yağ-karbonhidrat barındıran bir besinden bahsediyoruz. Yatmadan önce fındık yemeyi çok yanlış buluyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:05 ----------

Meyvede fruktoz denilen bir şeker türü bulunur. Yatmadan önce meyve yemek mantıklı değil.

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bir avuç fazla gelecektir. Yatmadan hemen önce özellikle. Fındık, yağ oranı yüksek olduğu için yavaş sindiriliyor. Yani, içeriğindeki arjininden faydalanmak için, yatmadan 2-3 saat önce yenmeli en geç. 7-8 tane yemek yeterli. Düşük glisemik indeksli olduğu için de insülin'i fırlatmayacaktır.

deathlifter bunu beğendi.
  16. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    peki yatmadan önce lor peyniri süt tarzına ne dersiniz olur mu?

17. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    eger gercekten kılovermekıcındıyet yapıyorsanıız

3gunde kılonuza gore belırlı bırkalorıde kendınıze ızınverın
    mesela bugun atıstırma gunumdu
    80 gr karısık kuruyemıs 400kalorı
    ve 45kalorılık ufakbırcıkolata yedım

aksi taktirde ne oldugnu acıklayım en fazla 3 haftadayanırsnız bırandapatlak verır herseye saldırırsınız hemende kıloalırsnız psıkolojınız çöker

Sayfayı Paylaş