Ailemin VG konusundaki düşünceleri...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Samako tarafından 7 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Herkese merhaba;
    Arkadaşlar ben 15 yaşında 1,77 boyunda 65 kiloyum ve endomorf bir lise öğrencisiyim.Kilo alıp vermede bir sorunum yok. Okulum akşam 4'te bitiyor. Ve eve geldiğimde derslere kadar felan yaklaşık 2-2,5 saat boş vaktim oluyor. Aileme spor salonuna gitmek istediğimi söyledim. Lakin bana bazı şeyler söylediler ;

1-) Derslerini olumsuz etkiler.
    2-) İlk defa gideceğin için hamlarsın derslerine odaklanamazsın.
    3-) Antrenmandan sonra ders çalışacak enerjin kalmaz / Sabah okula yorgun gidersin.
    4-) Salonda çeteleşme veya kötü niyetli insanlar sana zarar verir.
    5-) Ve türevleri ...

Öncelikle:

1-) Derslerimde başarılı bir öğrenciyim ve eğer iyi bir zaman planlaması yaparsan derslerimi olumsuz etkilemeyeceğini hatta sevdiğim bir şeyi yaptığım için daha verimli ders çalışabileceğimi düşünüyorum.
    2-) 5 aydır street workout / kalisteniks ile uğraşıyorum ve kendimi zorluyorum. Vg meye başladığımda öyle çok bariz bir hamlık yaşayacağımı zannetmiyorum sadece kas ağrıları olur ki bu da zaten bu sporun temelini oluşturan bir şey.
    3-) Babam öğretmen ve kendi sınıfındaki çocukların bu sporu yaptıklarını ve sabah okula ölü gibi geldiklerini söylüyor. Babamın çalıştığı okul neredeyse puansız alan bir okul ve ben bu öğrencilerin bu sporu araştırarak ve düzgün / planlı bir şekilde yaptıklarına pek inanmıyorum (Çünkü birçoğu serseri ve kafası düzgün çalışmayan tipler). Eğer antrenman öncesi ve sonrası karbonhidrat alımımı düzenli yaparsam yorgunluk konusunda bir sıkıntı yaşayacağımı hiç zannetmiyorum. Zaten düzgün ve belirli bir uyku planım da var.
    4-) İlki biliyorum her aile çocuğunun güvenliğini ister lakin bu salonun bir hocası var. Ve sanırım salon hocaları salonlarında kolay kolay değişik tiplerin sorun çıkartmalarına müsaade etmez. İkincisi diyelim bir adam bana steroid veya supplement satmaya çalışıyor. Zaten biyolojiye ve bu spora meraklı olduğum için bu sporu , steroidleri , suppelement kullanımını çokça araştırmış biriyim. Zaten istediğim vücut da şu plaj vücudu dedikleri göze hoş gelen ve kaba olmayan vücut tipinden. Bu yüzden ben zaten şimdiden 2-3 senemi kafadan verdim bu spora. Vakit konusunda şükürler olsun bir sorunum yok. Piskolojik olarak güçlü biri olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden aman kas yapamadım depresyondayım bas iğneyi gibi triplere girip bu tongalara düşüceğimi sanmıyorum.

Benim düşüncelerim bunlar ve aileme de bunlara yakın şeyler söyledim fakat hala ikna olmuş değiller. Yazın başlarsın diyorlar hem daha verimli çalışırsın sporda diyorlar (galiba her gün salona gitmem gerektiğini düşünüyorlar). Size göre düşündüklerimde haksız mıyım? Ailemin söyledikleri daha mı yararıma olur ya da ailemi daha çok bu işe ısındırmak için farklı neler söyleyebilirim ? Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Sporla ve sağlıcakla kalın. :)

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle amacın ne? Kas mı, güç mü, hacim mi? Sadece kaslı olayım düzgün bir vücudum olsun diyorsan vg ye ihtiyacın yok street workout ile buna rahatlıkla ulaşırsın. Aynı şekilde güç içinde belli bir noktaya kadar senin isteğini karşılar. Hacim istiyorum dersen o noktada vg devreye giriyor. Gerçi eve alabileceğin basit 3-5 ekipman ile onu da bir noktaya kadar sağlaman mümkün olabilir. Ama dediğim gibi önce amacını belirlersen buradan ona göre daha doğru yönlendirme gelecektir.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Benim isteğim hem beni disipline zorlaması hem de karşılığında birşeyler elde etmem. Normal insanlardan farklı bir vücudum olsun , (karadenizde yaşıyorum) fındık vakti gelince fındık çuvallarına yardım edeyim , bir ortama girdiğimde sıska durmayayım , hayatımı düzenleyen bir etmen daha olsun falan filan. Workoutta hem kilo eklemek sıkıntı yaptığı için hem de kaslarımı net bir şekilde hissedemediğim için onla önümü çok parlak göremiyorum hem de çevremde spor yapan birileri yok salonda insanlarla hem kaynaşır hem de motive olurum şeklinde düşünüyorum.

4. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    çeteleşme var biz yaşlı dayılarla çete kurduk.tavla atıyoruz.

5. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    ...

Peki

6. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    1-) Derslerini olumsuz etkiler.
    2-) İlk defa gideceğin için hamlarsın derslerine odaklanamazsın.
    3-) Antrenmandan sonra ders çalışacak enerjin kalmaz / Sabah okula yorgun gidersin.
    4-) Salonda çeteleşme veya kötü niyetli insanlar sana zarar verir.
    5-) Ve türevleri ...

_____________________________________________________________-
    1- Derslerini olumsuz etkilemez daha iyi konsantre olabilirsin.
    2- Her şeyin bir ilki vardır ilk hafta belki de ilk ay biraz ağrı çekeceksin fakat bu ağrı seni hamlaştırmaz aksine güçlendirir ve daha zorlu antrenmanlara hazırlar. Sabahları gayet de dinç gidersin.
    3- Antrenmandan sonra şahsen ben kendimi daha dinamik hissederim. Çıkarım gezerim ve o kadar iyi gelir ki enerjim tükenmez.
    4- Salon da istisnalar hariç kimse kimseye zarar verme derdin de değildir. Herkes orada enerjisini atıyor, sporunu yapıyor, kendisini mutlu hissediyor sinir kalmıyor. Kaldı ki senin yaşların da benim bulunduğum salon da kick boks yapıyordum ve vücut geliştirme aletleri vardı hiç kimse birbiriyle kavga etmezdi aksine hepimiz mutluyduk ailenin ön yargılarını yıkmalısın benim en büyük şansım buydu belki de... Ailem hep spor yapmama destek çıktı neden sporun beni ne kadar iyi hissettirdiğini onlar da biliyordu yaklaşık 5 senelik kesintili-kesintisiz spor hayatım var bir çok insan tanıdım ama gerçek sporcu her zaman kendisini bilen, ahlaklı insanlardır bunu unutma.

7. Mavi Tuna

Mavi Tuna Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Baya bilinçlisiniz bu konuda, babanız da bir eğitmen. Açın bu başlığı okutun. Genelde aileler de böyle ön yargılar çok var bunun da temelinde çocuğunun güvenliği ve sağlığı ile ilgili kaygılar yatmakta.

SM-N950N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Aynı fikirlere sahip olmamız beni mutlu etti. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş