agırlık programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bigcannon tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese merhabalar:

bir sorum olucaktı zmn ayırıp cevaplayabilirseniz sevinirim:)

bu spora bundn yklasık 7 ay once basladım ama 5-6 ay kılo vermeye yonelık calıstım ve 105 kilodan 82 ye dustum.1 ay once agırlık programına baslasım ama haftada kac gun calısmam gerektigi konusunda suphelerim var.

1.program:3 gun agırlık 1 gun dınlenme 3 gun agırlık seklınde haftada 6 defa.(kosu bandı hıc kullanmıyorum ısınmayı hafıf kılolrla 1 set 20 tekrar olucak sekılde yapıyorum.)(1 hafta ıcınde tum vucudu 2 defa calıstırıyorum.)

2.program:1 gun gıdıp 1 gun dınlenme seklınde.1 gun gıdıp 1 gun dınlenme tum vucudu 3 e boldum yıne yanı 6 gunde bır tum vucudu calıstırma seklınde.

3.program:tum vucudu 4 antrenmnda calıstırma.1 gun gıdıp 1 gun dınlenme seklınde.7 gunde tum vucudu 1 kere clstrma seklınde.dınlenme gunlerınde 1 saat kosu bandı ve karın hareketlerı.(dınlenme gunlerınde kardıyo yapsam yag yakımı ıcın kas dınlenmelerı verımlı gecermı?hacım kazanmama bı engelı olurmu?)

şimdiden tesekkur ederım cevaplar ıcın iyi gunler.

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Arka arkaya 3gun antreman wow çok fazla :) 6-7 aylık bir geçmişiniz oldugundan dolayı 1gün antreman 1gün dinlenme biçimi sizin için en uygunu olucaktır.

Uzmanlar kas gruplarının ayda 10-12 kez çalışmasını söylüyorlar.

Programlarnızı neden parcalıyorsunuz hc anlamıyorum :) 1 Antremanda tüm vücudu çalıştır her bölge için 2 hareket ama ağır kilolar ile verimli çalışmanı öneririm.Tabi sana kalmış bir sey ama 1 bölgeyi ayda 4 kez çalıştırmak çok az.

3. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar cevap verebilecek kimse yokmu ?:(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:13 ----------

pardon ercin gormedim mesajını.2 ve 3 . programlarla 7-8 defa calıstırmıs oluyosun tum vucudu bır ayda.1. programlada 9-10 civarı yapıyo sanırım.bılmıyorum arkadaslar fln da 4 e bol haftada bır calıs dıyolar ama daha profesyonel kısılerden yardım almak ıstedım burda.hangı program daha ıyı olur bunlardan ?1 2 veya 3?

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bacak çalışmak Testosteron salımını arttırır buda gelişimi ve kas kütlesini en çok etkileyen hormondur.Diyelim ki sen yarın bacak ve karın çalışıcaksın e bu durumda kolların göğüslerin omuzların bu testosterondan nasıl faydalanıcak?

Senin isteğine göre bnce 2 daha uygun :)

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ayırmanın matığı aslında gücü olabildiğince kullanmak maksadıyla. ancak sizinde dediğiniz şekilde neden olmasın yani haftada uc butun vucut rutini şeklinde olabilir. her bolgeye bir harejet ve bolgenin temel egzersizi olmalı.
    banch press 4
    pulldown(ön) 4
    neck press 4
    barbell curl 4
    lying triceps 4
    squat yada leg press 4
    calf raise 4
    toplam 28 set yada her birini beşer setten uygulayın 35 set eder. bazı çalışmacıların sadece tek bolgeye 20 set set uyguladıkları dusunulurse oldukça insaflı bir çalışma planı bu. vede vucut rutini şeklinde bunu ister hafif kilolarla dairesel çalışarak (yani her hareket 2 set ve hareketler arası atlayarak. sırayla hepsini uygulayarak. ve sonra bir tur daha) bir fitness egzersizine donusturun. yada setleri basarak ve dinlenerek klasik bir hacim programına donusturun. tamamıyle isteğe baglı. ancak burada yazan hareketler calıstırdığı kası en iyi etkileyen en temel hareketlerden oluşmaktadır. ikinci tarzda klasik çalışırsanız güç ve hacim yapacagıda bence kesindir. iyi çalıuşmalar saygılarımla..

6. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki hacim kazanmak için en ideal calısma aralıgı ne olmalı oyle sorıyım.yanı haftada kac gun ve dınlenme gunlerı nasıl olucak?tesekkur ederım cvp ıcın bu arada

7. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Aslına bakarsan 3gun antreman 4 gun dinlenme hacim içindir.Mola günlerin hem vücut toparlaması hemde kilo alma günü olucaktır.

Ama bende 1gun gidip 1 gun ara veriyorum cunku gerekli kilomu aldm sıra definasyon ve sonra yine kilo alma dönemi.

2sinden birisini seceblrsn :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:50 ----------

1 bölgeye 20set kim uyguluyor ya? :D +60 kg adamlar yapıyorlar onu birde süper set yapıyolar hiç gelişemeyelim diye oda çok bilmişliklerinden bence :) :) :)

Sözüm size değil yanlış anlamayın bzm salonda ole cok kişi varda :)

VÜCUT HİÇ BİR ZAMAN ÇOK ÇALIŞMAKLA GELİŞMEZ !!!

Buda bnm sloganım :)

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    salonda gordugum bir cok kişinin gogus progrsmı soyle : bench 4 incline 4 d.fly 4 incdfly 4 pullover 4 hesapla 20 set etti. bu progrmda bi acaiplik yok aslınd ama yapan kişi o seviyedemi ? bence 10-12 set bi idmanda yeterlidir. tabii kişiye kalmıs bazı insanların adalesi gec ısınıyor. yani adam o pump olayını yasamadan idmanı bırakmamalı . ozaman bu olay 20 sette cıkıyorsa 20 set calısmalısın yok 10 sette cıkıyorsa 10 set yeterlidir. set saymanın bi mantığıda yok yeterli kasılma yasandıysa diğer bolgeye gecme vaktiniz gelmiş demektir. iyi çalısmlar

Sayfayı Paylaş