Acil Kilo Vermem Gerekiyor?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sunghur tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Sunghur

Sunghur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba,
    Hafif tempoda ve elimden geldiğince aksatmadan P90X3 programını uygulayarak ve hafif bir diyetle yaklaşık4 ayda 14 kilo verdim.
    105 kilodan 91,4 kiloya düştüm. 1 mart itibari ile vücut kitle endeksimin 25'in altında olması gerekiyor.

Boyum 180cm ve vke'nin 24 olması için 78 kiloya inmem gerekiyor. eczanede bulunan vücüt yağ ölçüm cihazı ile ölçüm yaptırdığımda yağ oranımı %13,4 olarak verdi. %5 civarında bir hata payı olduğunu duymuştum tahmini vücut yağ oranınımı %18 olarak kabul edersem 16,4 kg yağ kütlem var şuan. 12 kg sadece yağdan verdiğimi varsayarsam 4,4 kg yağ kütlesine sahip oluyorum ve oranı %5,7 oluyor.
    Hesabımda sayısal olarak bir hata yok fakat akla çok yatkın gelmiyor.
    Basit karbonhidrat tükemimi 0'a indirdim. Beslenme planımı aşağıda ki gibi düzenledim.

Egzersiz rutini arttırıp P90X-INSANITY Hibrid Programa geçtim.
    Hafta sonu sabah ve akşam olmak üzere çift antreman yapıyorum. P90X-INSANITY Hibrid'te kaldığım antremanı devam ettirip Interval X plus ve KenpoX plus ekliyorum. Günde yaklaşık 4-5 litre cıvarı su tüketiyorum. 2 fincan türk kahvesi ve 3-4 fincan yeşilçay tüketiyorum. Ara öğünlerde ve kahvaltıda tüketmek için yulaf ezmeli bir karışım hazırlıyorum.

Beslenme programıma ekleme veya çıkarma yapmam gerekir mi?
    Programda yer alan ağırlık egzersizleri yerine kardio ve Interval egzersizlerini mi ekleyeyim?
    L-carnitin ve benzeri bir supplement kullanmam gerekir mi? Gerekir ise hangisini tavsiye edersiniz?

Sizce nasıl ulaşırım bu hedefe?

Gizli Karışımım:)

6 yk Eti Lifalif
    1 yk Keten Tohumu
    1 yk çiğ kabak çekirdeği içi
    1 yk rendelenmiş hindistan cevizi
    2 silme çk zencefil
    1 tk rezene
    2 tk çörek otu
    25 gr %80 kakaolu bitter çikolata
    200 ml yoğurt
    1 tam elma
    1 tam muz

Kahvaltı:
    Uyanır Uyanmaz 1 su bardağı limonlu su
    1 haşlanmış yumurta
    1 tk Anavarza Stamina (bal, polen, propolis ve arısütü karışımı)
    50 gr keçi peyniri
    5 zeytin
    Akşamdan hazırladığım karışımın yaklaşık %40'ı + 200ml Kefir

Ara öğün:
    Karışımın %30 + 150ml kefir

Öğle Yemeği:
    İş yerinde çıkan yemeklerden nişastasız olanları seçiyorum. metabolizmayı hızlandırması için pul biber ekliyorum yemeklere. Püresiz et/tavuk/kuru fasulye'den hangisi varsa onu seçiyorum 1 kase çorba ve salata barından hafif zeytin yağlı tuzsuz bir salata hazırlıyorum.

Ara Öğün:
    Karışımın %30'u + 150ml kefir

Akşam:
    50gr hindi füme
    50gr tulum peyniri

Saat 20:00
    1 bardak(200ml kefir)

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş