Acemi Sporcuya Bi yol gösterirmisiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve By_ZoKa tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. By_ZoKa

By_ZoKa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 17 yaşında 172 cm boyunda 75-77 kilolarında Yarı yağlı Yarı kaslı Bi gencim.. ilk 2 ay Sıkı bir şekilde evde antreman yaptım (sonraki 3 ve 4. ay boşladım) baya Flexor hocanın sitede verdiği programlarla..(5kg dumbell ile) Gerçekten bi gelişme gördüm kendimde. Önceden 3-4 şınav çekmekte zorlanırdım uğraşmazdım bu 2 aydan sonra 15-20 şınava başladım.. Fakat artık bu 5 kg ve bu evde çalışma olayı beni sıktı.. Yetersiz gelmeye başladı.. Genelde giysilerle vücudum fit bi görünüşe sahip ama yazın denize girerken bile bi çekingenlik yaşıyorum çünkü karın kaslarım iyi bi halde gelişmiş ama karın kaslarımın üstündeki yağ dokusu beni göbekli gösteriyor.. Ve fazlalık 5-10 kg fazlam olduğunu biliyorum. Gerçekten 65 kg düşsem çok fit bir vücudum olacak.. Derimde kalın.. Şimdi yaz geliyorken 1-1.5 ay boyunca salona gidip şu fazla yağlardan kurtulup hafifde hacimlenmeyi planlıyorum.. Ben bu sporda oldukça azimli ve hırslıyım.. Pazartesi günü gidip yazılmayı düşnüyorum salona.. Şimdi siz değerli üyelere sorum şu olacak.. Benim okul çıkışlarında 2.5 saatlik bir boşluğum var ve bu boşluk haftanın 5 günü için geçerli.. (kol ölçüm 32 bel ölçüm 92 diğerlerini almadım)Saat 14.30 İle 17.00 arası boşum. bazende 18.00a kadar..

Ben ssalona yazıldığımda

45 dkka interval koşu 15 dkka bisiklet

ardından ağır kilolar az tekrar idman(superset ve dropset nedir yararlı olduğu söyleniyor ama nasıl yapılır bilmiyorum biraz anlatırmısınız?)ardından sınav mekik vs kapanış planlıyorum..

Her gün 1 veya 2 kas grubunu çalıştırmayı planlıyorum..

ben böyle bir çalışmayla hem yağ yakıp hemde hafiften kaslarımı şişirmeyi başarabilirmiyim??Amacım iri olmak değil.. Kendimi böyle yağlı hissettiğimden zayıf olmak istiyorum. ama kız çocuğu gibi yağsız kassız kalmakda istemiyorum.. Ben yaza kadar define olmayı düşünüyorum.. Yaz bitincede seneye 10 aylık bir tempoyla hacimlenip sağlam bi vücuda sahiip olmak istiyorum..

yediklerime oldukça dikkat ediyorum. .belli bir beslenme programım yok orta direk bi türk ailesiyiz.. 2 haftadır şeker yağ tuz ekmek tatlı cips asitli içecekler sıfıra indirgedim.. Azimliyim istikrarlıyım.. 2.5 saatlik bir çalışma sürem var şimdi siz bana bu 2.5 saati nasıl değerlendirmemi tavsiye edersiniz..amacımı biliyorsunuz.. Tavsiyeleriniz benim için altın değerinde.. Okuyup yorum yazma zahmetine katlananlara binlerce kez teşekkürler..

(forumda araştırma yaptım ve bunlara göre böle bi çalışma programı düşündüm.. fakat yazılar bazı yerlerde değişiklik gösterdği için size sorma gereksinimi duydum..)

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Nisan 2010
  2. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    azimli ve hırslısın ancak sabırsızsın , kısa sürelerde bu istediklerinin çoğu gerçekleşmez. spor salonuna yazılacaksan sana belli bir program verilecektir. verilecek programı burada paylaşırsın bilenler sana yol gösterir. ayrıca yağ yakımı ile ilgili forumu arasan bir sürü konu var çok değerli çeviriler var öncelikle bunları iyice okumalısın. dediğim gibi aceleye gerek yok , sağlıklı bir biçimde disiplinli çalışır ve beslenmene dikkat edersen istediğine ulaşırsın.

By_ZoKa bunu beğendi.
  3. DragonFLY

DragonFLY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    Belcika & es es
    Calisma programin cok amacsiz ve bozuk...

Kendine once duzgun bir calisma programi yap + beslenme programida cok cok onemli ( mesela hint olarak kilon x 2 = gunluk alman gereken "protein" ve gunluk yemek ogunlerini arttirmak)

Yag yakmak ve "ayni anda" kas yapmak IMKANSIZ --> sadece yeni baslayanlar icin bu ancak gerceklesebilir , oda zaten birkac ay sonra gider...

Yaniii ya "bulk"= "kaslanmak" yapcaksin ya "cut"="yag yakimi"

Senin yerinde olsam guzel ve temiz bir bulk yapip sonra birdahaki yaza yaniiii 2012 guzel bir fizikle ortaya cikarim ve plajlari feth ederim ;)

BOL $anS!

By_ZoKa bunu beğendi.
  4. By_ZoKa

By_ZoKa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için teşekkürler.. dediğiniz gibi salonda bana program verecekler zten onuda sizlerle paylaşacağım.. yaz geldiği için 1,5 ay gibi bi sürem var.. seneye bütün yılımı vericem bu spora ve istediğimide alıcam inşallah.. bu 1.5 ayda aslında çok şey istemiyorum.. 10kg kadar kilo versem zaten yağların gidişinden sonra kaslarım daha belirgin olucak ve bu beni daha kaslı göstericek ve ayrıyetten fit bi görünüşüm olucak.. DragonFly senin dediğin aynı anda yağ yakmak ve kaslanmak imkansız sözünü yalanlayacak birçok makale okdum. o sözün daha çok musabık sporcular için söyleneceği yazıyordu çoğu makalede.. ben şuana kadar okuğum edindiğim düşündüğüm kadarıyla zaten yağ yakımını kardiyo yapmak yerine ağırlık çalışmakla sağlama kararı aldım.. yani ben ağırlık çalışarak hem yakıp hemde azda olsa kaslanacağımı düşünüyorum.. kaslar çalıştırıldığı için gelişir ve yüksek enerji harcandığı için yağ yakılır diye düşünmekteyim.. ağır kilolar az tekrar bana göre diye düşnüüyorum.. Bide bunları salondaki hocayla konuştuktan sonra programımı yapacaklarımı atacağım siteye.. umarım sizinde yardımlarınızla eksiklerimi hatalarımı düzeltirim.. sağlıcakla kalın..

Sayfayı Paylaş