Acayip Sorular ¿

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve YAMAHA-R1 tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. YAMAHA-R1

YAMAHA-R1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Istanbul
    Başlıktanda anlaşılacağı gibi biraz detay olmak üzere birkaç soru sormak istiyorum. Herkes bidiğinden emin olduğu soruyu numarasıyla birlikte cevaplarsa memnun olurum.
    Bir süredir ara verdiğim antrenmanlara 1 aydır tekrar başladım. Amacım en az Nisan 15e kadar beslenmede dahil olmak üzere muntazam şekilde devam etmek.Yazında biraz deniz kum güneş ile birlikte mevcut gelişimi bir sonraki kışa kadar koruyup kışın tekrar başlamak...
    Boy:184
    Kilo: 82
    Geçtiğimiz 2-3 ay içerisinde 87 kilodan 79 kiloya kadar düşmüştüm.. Hedefim 90 kg. (protein ağırlıklı)
    Şu sıralar kafamında pek sağlıklı çalışmadığından dolayı antrenmanları evde bana arkadaşlık eden 2 dumbell ve 50 kg setimle birlikte yapıyorum.Şimdilik ağırlıklar ve imkanlar yeterince tatminkar ve yeterli. Çalışma programım vcudumunda uzun süredir kabullenip sevdiği 3 gün çalış bir gün ara ver şeklinde devam ediyor.
    1.gün göğüs ön kol
    2.gün sırt bacak
    3.gün omuz arka kol olarak klasik bir şekilde böldüm.

Şimdilik aklıma gelen soruları aşağıda yazıyorum. Sonradan aklıma gelen olursa buraya ekleyeceğim.Sizlerinde merak ettiği farklı sorular olursa bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

1- Şınav çektiğimizde vucud ağırlığımızın yüzde kaçını kaldırırız ? (örneğin 100kg bir insan şınav çekerken kaç kg benchpresse denk gelen bir ağırlık kaldırır)

2- Antrenman esnasında bir kas grubunu yeterince yorduğumuzda hareket bittiğinde bazen çalıştığımız bölgede bir yanma hissederiz. Fakat hafif bir sirkelendiğimizde yada gerildiğimide bu yanma hisi geçer. Ben bazen bunun tam tersini yapıp sabit kalıp mevcut yanmayı daha fazla hissetmeye çalışıyorum. Bunun çalıştırılan bölge üzerinde pozitif bir etkisi varmıdır? Kendi düşüncemce kanın oraya toplanıp antrenman öncesi aldığım bcaa yada x bir supplement ile bazı işlemler yaptığını hissediyorum. Yada doğru olan hareket bittikten sonra o bölgesi esnetmekmidir?(O an için. antrenman sonrası esnetme dışında)

3- Hazır çözünülebilir kahve içerken içerisine süt eklememizin bir zararı varmıdır? Antrenman 1 saat öncesi 4 tatlı kaşığı kahveye biraz süt ekleyerek bir fincan kahve içiyorum. Süt eklememizin birzararı olmadığını farzedersek (Kendimce düşündüğümde bende bir zarar göremiyorum. Kana yavaş karışır şeklinde bir düşüncesi olan var ise, bir miktar sütün ne zararı olabilir?) Peki, bir zararı yok. O halde neden çoğu insan kahvesini zift gibi sütsüz tercih ediyor?

4- Bulk yada defin döneminde olmayan biri günde kaç gr kuruyemiş tüketebilir ?

5- Sadece dumbell ile Dumbell Row ve T Row(belden dolayı) dışında sırtı çalıştırabilecek 2 hareket yazarmısınız.

6- Yapı olarak ağır kanlı olan biri antrenman öncesi isteksizlik,uyku hali yada cardio tarzı hareketlere kendini alıştırması için ne yapmalı? (beslenme,fiziksel hareket yada psikolojik olarak) Önemli !

7- Dumbbell Pullover seti bittikten sonra sizlerde göğüs yerine tricepslerinizin daha çok çalıştığını hissediyormusunuz?

8- Bacak çalışırken neden isteksiz oluyoruz ?

9- Çoğu kişi salondada, evdede olsa antrenmanlarını tek başına bitiriyor. Özellikle omuz zor gelişen ve acıyı hissettmemiz gereken bir kas grubu. Her kas grubu için düşünmek gerekirse, Son setlerde yardım alıp bir iki tane daha yapmak ile yapmamak arasında çok fark varmı? Bunu hissetmek için önerisi olan varmı?

10- Günde alınması gereken Glutamin miktarı en az ne kadardır? Son zamanlarda 3-4 senedir Glutamine populerliğini kaybetti gibi geliyor.Bu çoğu protein tozunun içerisinde olduğu içinmi, yoksa gerçekten ondan daha gerekli aminoasitler olduğu içinmi..

11- Protein sentezi artırmak için gerçekten işe yarayan birkaç tüyo.

Şimdiden teşekkürler,

Sayfayı Paylaş