Acı çok, gelişim yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Allpainnogain tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. Allpainnogain
  Offline

  Allpainnogain Üye

  Katılım:
  23 Mart 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cinsiyet:
  Bay
  Herkese iyi forumlar. Başlık cümlesi temsilidir ve ismimin türkçe anlamıdır. Bunu belirtmek isterim. Öncelikle bu foruma katılmamın nedeni düzenli düzensiz spor hayatım dağınık psikolojim ve gerekli gereksiz sahip olduğum sorulara biraz olsun çözüm üretmektir. Belki aranızda yardım etmeyi seven ve bu konuda hem psikolojik hem de bilgisel anlamda destek olmaya hazır ağabey veya kardeşlerim vardır ve beni bilgilendirirler. Ayrıca dediğim gibi bu başlık yardım istemeye yöneliktir. Bilgi edinmek isteyen ve yardım arayan arkadaşlar belki benim alacağım cevaplar ile sorularına cevap bulabileceklerdir. Bu nedenle onların da okumasını tavsiye ederim. Benim sahip olduğum durumun benzerine sahip olan çok kardeşim olduğunu düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

  Öncelikle kendimi biraz tanıtmak isterim. İlkokul birinci sınıftan lisenin ortalarına kadar basketbolu kısa bir dönem için profesyonel olarak oynamış ve ayrıca yüzme voleybol ve futbol gibi sporları da hobi olarak uygulamış 19 yaşında bir genç bir kardeşinizim. Lise 2 de heves amaçlı spor salonuna gidip 1inci ay bildiğiniz üzere yeni başlayan klasik programını ve ikinci ay yeni başlayanların programındaki hareketlere küçük gelişimler ekleyerek vücut geliştirme girişiminde bulunmuş ve bir süre sonra bundan vazgeçip fitness ı bırakmıştım. Ardından üniversiteyi kazanıp ingilizce hazırlık okuduğum sene yeniden heves edip aynı şekilde yeni başlayan ve bunu hafifçe geliştiren en bilindik ve klasik programları uygulayıp 3 aylık bir süre zarfında çalışıp vücut geliştirmeyi bırakmış bulunmaktayım.

  Spor hayatımı özetlemek gerekirse spordan tamamiyle uzak olmayan ve hatta bir dönem uzunca uğraşmış sonra dersler nedeni ile ara sıra ara vermiş, ayrıca vücut geliştirme konusunda da 2 kere girişimde bulunmuş ama bunları tembellik ve imkanlar nedeniyle bırakmış bir kardeşinizim. Vücut geliştirme de ilk denemem 2 ay, 3 yıl sonra ki ikinci denemem ise 3 ay sürdü. İkinci denemem bundan 1 sene önce 2015 başlarında gerçekleşti ve ortalarında son buldu.

  Amacıma gelecek olursak, farklı farklı spor salonlarına gitmek olsun, ilgisiz ve hayatından bezmiş hocalar olsun, parasının hakkını vermeyen spor salonları olsun her anlamda bu vücut geliştirme olayını toplumun arasında gerçekleştirmekten fazlasıyla sıkılmış durumdayım ve her türlü tavsiyeye açığım. Sorum ve amacım ise kısaca şu. Bu tarz düzensiz bir spor ahlakına ve hayatına sahip genç bir erkek tam anlamıyla 'tamam artık gelişeceğim ve bırakmayacağım' diyebilecek tarzda vücut geliştirmeye nasıl başlamalı ve devam etmelidir. Genel anlamı ile amacım hem dışarıdan dolgun ve güçlü gözükmek hem de fazlası ile güçlü olmak. Sürekli yeniden başlayıp Beginner programını uygulamaktan bıktım. Rahatlıkla hızlı bir şekilde ısınabileceğimi düşünüyorum. Vücut ölçülerimi sizinle paylaşmak isterim.
  Cinsiyet: Erkek
  Yaş: 19
  Boy: 1.88 m
  Kilo: 73 kg
  Yağ Oranı: 10.2

  Spor yapabileceğim yer tercihleri olsun program tercihleri olsun psikolojik tavsiyeler olsun mental ve zihinsel gereklilikler olsun her türlü tavsiyeye açığım. Ve özel olarak belirtmek gerekirse hakkı sayılır ankaradaki iyi bir üniversitede mühendislik okuduğumdan dolayı zamandan yana sıkıntılarım oluyor. Bana vereceğiniz tavsiyeler ben ve benim gibi birçok düzensiz ve tembel arkadaşa her açıdan yardımcı olabilir. Yazı bayağı bir uzun oldu. Bunun için özür dilerim. Şimdiden teşekkürler ve iyi forumlar..
   
  Son düzenleme: 23 Mart 2016

Sayfayı Paylaş