Abilify kullanırken kilo vermek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Coypu tarafından 23 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Coypu

Coypu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar herkese,
    2 aydır abilify isimli bir ilacı kullanıyorum (5mg doz), dikkat eksikliği için belki bileniniz çıkar. Bu ilacın yan etkilerinden biri kilo aldırması ve ne yazık ki bu beni de vurdu. Yakın bir zamanda 86 kilodan 78 kiloya indim ve verdiğim kiloları yavaş yavaş geri almak bir hayli can sıkıcı bir durum. Bu ilacı kullanırken kilo almamam hatta verebilmem için herhangi bir tavsiyeniz var mıdır, neler yapmam, nasıl beslenmem gerekir kalori açığı dışında (altın kural :)) anlatabilir misiniz ?

Çok teşekkür ediyorum şimdiden :)

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ben yarım sene kullandım. ama kilo almadım. çünkü baya sağlam iradem vardı. abilify etkin maddesi aslında metabolizma yavaşlatmıyor veya kilo aldırmıyor. iştah açıyor. açlığa direnmen gerekiyor. direnemiyorsan tarçınlı ıhlamur iç. aslında iyi bir etki değil. bu bir yan etki. yapman gereken doktoruna danışmak. belki dozu azaltır belki ilacı değiştirir. bende de bipolar var. ilaçlar iştah açıyor. ben de kafeinsiz şeyler içmeye çalışıyorum, naneli su, limonlu su, sirkeli su, tarçınlı ıhlamur, cacık falan. tuzsuz salatalık, marul bunları ye. bunların hiç bir zararı olmaz.

Coypu bunu beğendi.
  3. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Merhaba dostum forumda bi kac defa bana yardimci olmustun cok tesekkur ederim. Bende bipolar hastasiyim. Herhangi bi sikintin olursa ozele gelebilirsin sevgiler....

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    çok teşekkür ederim.

5. AbrahamLcn

AbrahamLcn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Çocuklukta Çok Kullandım Ve Bu İlaç Yüzünden Obezite Hastası Ve İnsülin Direnci Olan Bir Çocuk Oldum. Dikkat Eksikliği İçin Kullanıldığını Bilmiyordum. Ritalin Veya Concerta İştahı Azaltır Ve Kilo Vermene Yardımcı Olur. Bu İlaçlar Da Dikkat Eksikliği İçin. Ama İlaç Kullanmayı Hiç Sevmedim. Beslenmeye Gelir İsek Tek Öğün Beslenmeye Çalış. Zor Olacak Ama Tek Öğün Beslen. Sabah Kalktığın Gibi Yemeğe Kafa Atma. Yürüyüş Falan Yap. Spor Yap. Eğer Tek Öğün Beslenemez İsen Yemek Aralıklarını Fazla Tut. Fasting Yapabilirsin. Ama En İyisi OMAD Bana Göre.

Coypu bunu beğendi.
  6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    abilify bir antidepresan. ben de solian kullanıyorum maalesef. 2008 de başladım. halen kullanıyorum. bu süre zarfında tam 30 kilo aldım. Ve bu süre zarfında üstelik hep spora devam ettim. Halen bir süredir 2 gün ağırlık 3 gün kardiyo yapıyorum yarım saatlik ama o kilolar gitmiyor. Aslında bir 10 kilo vermem lazım. Velhasıl diyeceğim o ki o kilolar bu ilaçları alırken illaki alınıyor ve vermesi de çok zor. Kilo da verdiren antidepresanlar var diye biliyorum. Onlardan sorabilirsin doktoruna. Ben artık öyle yapmayı düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş