Abartıyor muyum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve noahsystem tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Çarşambadan beri son paylastigim sekilde besleniyorum her sey guzel gibi fakat ayiptir soylemesi normalde gunde 1 kere buyuk tuvaletimi yaparim simdi 4 kere yapma ihtiyaci duyuyorum ozellikle cig yedigim yulafli ogunden sonra. Ishal, kabizlik falan sikayetim yok fakat 4 kere olmasi fazla garip geldi acaba cig yulaftan mi kaynaklaniyor?

2. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    O kadar meyve yeme içinde fruktoz var kaslarda depolanamaz biraz karaciğere gider gerisi olduğu gibi yağ olur antrenmanda da performansını arttırmaz. Yeterli vitamini alıyorsun zaten günde 2meyve (tercihen muz ve yeşil elma) 1servis multivitamin yeter gerisi fazla.

3. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    İdrar tahlilimin sonuçları geldi idrarda nadir lökosit ve 2-3 eritrosit görüldü ayrıca 30mg/dl protein var bu durum çok tehlikeli görülüyor kan tahlilimde monosit oranı 9.5 ref aralığı 4-8 kreatinin tahlili falan da oldu onların çıkmasını bekliyorum şu anda daha doktorla görüşmedim. Büyük ihtimal tüm supplementleri bırakıp cok fazla su içmemi isteyecek ve 2 hafta sonra tekrar idrar tahlili isteyecek umarım durumu toparlayabilirim.

4. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    tüm sonuçlarım geldi doktorla konuştum proteini daha da azalt dedi 30-40 gram arası bir azaltma yapacağım 1 ay sonra tekrar idrar tahlili vereceğim

5. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    1 aydır böbrekler ile uğraşıyorum ve sonunda sorunu bulduk. Sorun idrar yolları enfeksiyonu, protein kaçağı da bu yüzden böbreklerimdeki bakteriler yüzündenmiş. Ekstra sorun olarak sadece böbreklerimin creatine yüzünden biraz yoğun çalışması var dakikada süzdüğü creatine miktarı biraz yüksek bu yüzden ufak bir ara vericem creatine kullanımına ayrıca bir hafta kadar antibiotik kullanacağım. Beslenme programının etkisinden bahsedecek olursam ciddi anlamda verim aldım 1 ayda 2.5 kilo aldım tabii ki yağlanma oldu fakat çok iyi hacim aldım güc konusunda da inanılmaz verim aldım %40 oranında ağırlıkları arttırdım diyebilirim.

6. jokersmonster

jokersmonster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim yorumları okudum bencede kesinlikle proteini kısmalısın ki 70 kilogram bi vücuda göre cok fazla protein alıyosun bu aldığın proteine ragmen supplement kullanmana gerek yok bencede supplementları bi süre kenara koy. Günlük harcadığın kaloriyi 500-700 kcal geçtiğin sürece kilo almama gibi bir şansın olmaz :)

7. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    noahsystem yanlış anlama ama bence nefrolojinin yanında psikiyatri ile de görüşmelisin. beslenme programına bakılırsa takıntılı bir kişiliğe sahipsin. gramları, kalorileri bu kadar ince hesaplamak öncelikle psikolojik sağlığın açısından sıkıntılı. ayrıca sporcu beslenmesi konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye de sahip değilsin sanırım. çok protein = çok kas değildir. ben 100 küsür kiloyum. her gün antrenman yapıyorum ve günlük 100-150 gram protein tüketiyorum. kilo alamıyorum diye kendi vücudunla iddialaşman çok yanlış ve tehlikeli. bilmiyorum sen nasıl düşünüyorsun ama bana sorarsan insan sağlığını kaybettikten sonra hiçbir şeyin kıymeti yoktur.

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş