A ' dan Z ' ye Tüm Vücut Geliştirme ve Fitness Egzersizleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CasperLife tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. CasperLife
  Offline

  CasperLife Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Cinsiyet:
  Bay
  Evet arkadaşlar Şimdi herkes bildiği 1 egzersiz'in ismini etki bölgelerini ve faydalarını yazsın . Aylarca araştırma yaparak bulunabilecek egzersizleri tek bir başlık altında toplayalımki gerçekten faydalı bir paylaşım olsun. Herkese Teşekkürler Şimdiden...

  İlk egzersizi ben paylaşıyorum. EGZERSİZ'İN ŞAHI MÜKEMMEL BİR ANTRENMAN İÇİN OLMAZSA OLMAZ SQUAT !!!

  1- Tüm vücutta kas yapımı için squat

  Sadece quadriceps, hamstrings ve calves kaslarında değil tüm vücutta ideal bir kas yapımı sağlar. Doğal olarak sağlanan büyüme hormonu ile squat hareketi, diğer tüm bölgeler içinde son derece anabolik ortam sağlar. Eğer sıkılaşmak ve güçlenmek istiyorsanız squat yapmanız gerekiyor.

  2- Daha fazla yağ yakmak için squat

  Kaslarımız yağ yakarlar. Bu nedenle kas kütlemiz ne kadar fazlaysa yağın yanması da o kadar artar. Buna örnek olarak; kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla yağ vardır, bunun sebeplerinden bir tanesi kas kütlesinin az olmasıdır. Squat ile kas kütlenizi arttırıp yağlarınızı daha fazla yakabilirsiniz.

  3- Fonksiyonel

  Squat hareketi genel olarak yüksek eğitimli sporcular ve üst düzey vücut geliştiriciler için ayrılmış bir egzersiz olarak düşünülebilir, ancak squat tüm dünyada eğitimli antrenörler eşliğinde de kullanılabilir.

  4- Hareketliliği korumak için squat

  Alt vücut gücünü arttırmakla beraber vücut hareketliliğini de koruyup geliştirir. Yani hareketliliğin sağlaması için bacak ve kalça kaslarının kuvvetli olması gerekir. Squat egzersizinin temel prensibine doğru orantılı olarak hareketlilikte artar.

  5- Dengeyi korumak için squat

  Denge hareketlilik ile doğru orantılıdır. Vücut dengesinin sağlaması için alt vücut günün yüksek olması gerekmektedir. Squat hareketi vücut dengesini arttırmakla kalmaz vücut ağırlık noktasını da keşfetmenizi sağlar.  6- Performansı arttırmak için squat

  Normal yaşantımızda genel olarak her işi yapmaktayız. Bunun için ise sağlıklı ve güçlü bir vücuda ihtiyacımız olması gerekiyor. İşte tüm bunların baş kahramanı squat. Bacak, kalca, bel, omuz vb. temel kaslarımızın gücünü arttırarak normal yaşantımızdaki performansımızı arttırır.

  7- Karın bölgesi için squat

  Squat etkin ve verimli olarak karın bölgesini geliştirir. Vücudumuzun merkezi olarak kabul edilen karın bölgesi geliştirilmeye ihtiyaç duyar. Tüm temel kaslarınızla beraber karın kasları için squat vazgeçilmez bir egzersizdir.

  8- Eklemleri güçlendirmek için squat

  Squat egzersizi ile sadece kaslarınız değil; kalça, diz, ayak bileği eklemleri de tüm yükü kaldırmak için birlikte çalışır. Tüm bu yük belirtilen eklemleri eşit miktarlarda çalıştırır. Bununla beraber eklem bağlarını da geliştirir.

  9- Kıvrımlı bir vücut için squat

  Kas gelişimi ile kıvrımlı bir görünüşe sahip olacağınız bu egzersiz ile artık sıkı bir vücutta sahip olacaksınız. Mevsim fark etmeksizin tüm giysileriniz rahatlıkla kullanabileceksiniz.

  10- Yaşamınızı kolaylaştırmak için squat
   

Sayfayı Paylaş