Aşka inanıyor musunuz?Sizce aşk var mı?yok mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Aşka inanıyor musunuz?Sizce var mı?yok mu?

1. Aşk vardır.İnanıyorum.

oy sayısı 24
    60,0%
  2. Aşk yok.İnanmıyorum.

oy sayısı 16
    40,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle tanımı olmayan bir şeye(Aşk'a)inanıp inanmamak benim gözümde metafiziğie inanıp inanmamak gibi;düşünsenize aslında fiziki olarak veya manevi olarak herhangi bir belirtisi yok(burada kalp çarpması,elin ayağın titremesi demeyin bunlar aşka özgü şeyler değildir bildiğimiz gibi adrenalin hormonunu salgılatacak her olayda bunlar olur .)Ben aşka inanıyor muyum bilmiyorum ama aşığım dediğim(ya da her ne derseniz deyin aşkım,kız arkadaşım)kişinin yanında her zaman hissettiğim şeylerden daha farklı şeyler hissediyorsam,yani bunu anlatmaya cümlelerin yetmeyeceğini bilip;akıl süzgecimden geçirebiliyorsam;adı aşk mıdır bilmem ama bir şeyin var olduğuna inanıyorum.

2. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    Aşk nedir ya insanlar çıkar ilişkisinde ama hoşlanma, iyi vakit geçirme vardır.
    İyi forumlar,,İyi eğlenceler

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aslında birşeyin varlığıyla yokluğunu konuştuğumuz bu konuda , yok diyenler var diyenlerin sebeplerini okusa kafalarında varlığıyla ilgili bir soru işareti çıkıcak haberleri yok.

Aşka inanmıyorum , yok diyenlerin genel söylemlerine baktığımızda dediğim gibi hepiniz birbirinizin söyledikleri sebepleri öne sürmüş ama farklı anlatımlarla , mesela : ''çıkar ilişkisi'' , ''para kariyer yakışıklılık'' , '' Hayran olmak '' , '' parası için evlendim dedi '' , ''aşk geçicidir'' bunlar sizin söz ettiğiniz aşkın yalan oluşuna ortam oluşturan durumlar , her cümleyi alamazdım bunlar asıl gerekçelerinizi getiren sözcüklerdi.Buda benim '' çevremin böyle bir etkisi '' sözü olarak düşündüğüm ve gene olumsuz cevaplar arasından çekip aldığım bir düşünce.

Aslında en büyük hatanız , çevrenin etkilerinden bağımsız bu konuda düşünebilmeniz.İlk sevgiliniz sizi aldatmış olabilir , para ön planda olabilir veya yakışıklılık veya başka birşey ama bu kanıtlamıyor ki hayatınız boyunca tanışıcağınız bütün karşı cins (erkekseniz kadın , kadınsanız erkek) bu dediklerinizi düşünüyor olamaz , sizin gibi düşünen , sizinle belkide bir çok ortak noktası olan , belkide hiç bir ortak noktası olmada zamanın sizi yakınlaştırcağı kişi olabilir.Önemli olan bu aşkın varlığına inanabilmeniz.Ben inanıyorum yanlış mı yapıyorum derseniz inandığım şeylerin her zaman arkasındayımdır ama her söylediğimin doğru olucağı diye birşey var diyemeyiz.Eğer aşkı gerçekten yaşarsam bu sorunun doğru cevabını tanımış olucam sizlerde bu konuda aslında bu durumdasınız ama sadece böyle düşünmüyorsunuz ben böyle düşünmenizi öneririm..

sopcast91 bir örnek bile görülebilir aslında sevgiyi tamamen ilk 3 ilişkisinde bulamamış.Aslında bulduğunu sanmış belki ama şuan ''boksör olduğum için , ikincisi karizma , üçüncü bunlar için '' diyebiliyorsa dördüncü olan sizi siz olduğunuz için seven kişi aşkı ömrünüzün yettiği kadar devam ettirmelisiniz.

İşte bu dört satır gerçekten mutluluğun simgesi iki insanın evlenmesi , birlikte ömür geçiricek büyük adımı atması , birbirine bağlanması , aslında evlilik aşkın artık bir bütün olarak yaşanmasını simgeleyen bir sembol gibidir.

Bu konuda örnek vermek isterdim ama şuan olumsuz bir örnekte ben veriyim.Ailem , anne-baba detaya inmeden söyliyceğim belirli sebeplerden dolayı bizimkilerin hayatında aşk diye birşey yok.Aşk bitmiş yolların ayrılmamasının sebebi bile çocuklar.Yanlış evlilikler aşkın olmadan olduğu sanıldığını gösterebilir görücü usulü bunu büyük bir bütünle getirmiş ülkemize..
    Siz siz olun hayatınızda inandığınız şeyler olsun , 7 milyar nüfuslu ülkede sizin karşı cinsiniz bir çok insan varsa elbet ki aşk olmalıdır.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bir kiz ve bir oglan birbirlerini deliler gibi sever,iliskileri harika gidiyordur,bi ara erkek hem zayifliyim hemde form tutuyim diye BB yapmaya baslar ve harika genetigi sayesindede cok güzel bir vücudu olur.Cok seven kiz kiskanclik krizlerine girer oglumuzu kiskanmaya baslar,cünki kizimizda fitnese gidip bende formumu koruyim güzellesiyim oram buram toplansin diye bir düsüncesi olmadigi gibi bunu yapicak mötde hic yoktur.Kendine güveni sifir ve yeri geldiginde sifirin altinda oldugu icin,oglumuzu kiskanarak tripler atmak,onu kisitlamak arkadaslarindan soyutlamaya calismak ;dumbell kaldirip selülit yakmaktan daha kolay gelmektedir.Cünki kizimiz oglumuzu artik elinde tutamama korkusu yasiyordur.Gel zaman git zaman kizimiz bunun böyle gitmiyecegini ve micina tekmeyi yiyecegini anladigi anda oglumuza sen dumbell lerini barbellerini daha cok seviyorsun,beni kucaklayip merdivenleri cikacagina squat yapiyorsun diyerek oglumuzu terk eder,Zaten yaw yetti bu kizdan nasil kurtulucam diye düsünüp duran oglumuz bunu duyunca üzülmüs gibi yapar ama ardindan bir zil takip oynamadigi kalir,artik salonda istedigi kadar antreman yapabilicek,salonda sonradan trip yememek icin telefonunu ceinde tasimak zorunda kalmicagi icin cok sevinir.
    Bu büyük askin arasina Dumbell ler ve Barbeller girmis ve bu büyük ask bitmistir.
    Barbell ve Dumbell varsa ASK yoktur heleki squat yapiyorsan vay Haline:):):)

ByVendetta, SiR_Arawn ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    haha , çok iyi :) hikayeni beğendim.Ama böyle birşeyin olucağına ihtimal bilen vermem.
    İlişkide herşeyi konuşup halledebilirsin , hayattada böyledir , iletişimi kesmemelisin , sevgilinin sorunlarını öğrenmezsen belkide sorunlar sizi yukarda söylediğin gibi bodynin verdiği şeyler dolayısıyla ayrılmay götürülebilir.Ama sen body yapmaya başladığın süreçten beri o kızın görüşlerini , fikirlerini almazsan zaten böyle birşey olması eşiğindesindir.
    Varsayalım ki o kız modellik seçmelerine gitti , bir ajansa yazıldı ve küçük çaplı bir markanın ürünlerini podyumda sergiliyor.Aynı mantığa gelir.Her durumdada sorunu konuşarak çözmelisin oo ne güzelleşti veya yakışıklılaştı diyip benden ayrılır tarzı düşünmek hatadır.İlişkide gerçekten birbirinize bağlıysanız zaten böyle sorunlar olmaz.
    Spor konusuna gelince her insanın sevdiği hobileri , hobisinden öte şeyler eğlendiği şeyler vardır.Sen ağırlık kaldırmayı seviyorsan senin sevdiğin kız seni bundan ayırmaz çünkü senin birşeyi yaparken sevdiğin birşeyi senden ayırmak istemesi hem bencilce hemde sana karşı hisler duyan birine uymaz.Sen nasıl ona ne bileyim dans ediyorsa dans etme demiyorsan buda aynı şeye girer mantıklı düşünüldüğünde böyle birşeyin olması şaşkınlık getirir.Ama genede :D body forumundayız biri çıkıp aynısını yaşadım der felan :D ahaha ben çok yazmıyım..

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yazdigin kadin tiplemesi Meryem anamizi hatirlatti bana.Bu tip kadinlar nerdeyse yerini söyle eminim ögrenmek isteyen cok arkadas cikicaktir icimizden.Böyle bir kadin yok,vardiysada nesli tükendi,ha son bi tane vardi oda su anda benim esim ve iki cocugumun annesi:)baskada yok o yüzden aranip durmayin.Bu sporu yapan etrafimdaki arkadaslardan %80 i bu tip problemlerle bogusuyor kalan %20 ise ya bekar yada sevgilisi yok:)
    Icinizden kac kisi kiz arkadasi sevgilisi yada esinden,bu sporu benden daha cok seviyorsun gibime geliyor; yada salonda benim yanimda oldugundan daha cok vakit geciriyorsun gibisinden laflar duymamistir????:):)Yada bencde kilolarin altinda ezilirken arayan esiniz sevgiliniz yada kiz arkadasiniza cevap veremeyince bunu aciklayana kadar kac kisi ecel terleri dökmemistir??:):)ama sonucta yinede trip yemekten kurtulamamistir:):)
    Ama sonuc olarak ASK vardir cünki ben yasiyorum esimi herseyden cok seviyorum ona asigim.Ask aslinda ben benc e yattigimda,deadlift yaptigimda yanimda oturup bana canim aciyor sanip üzülmektir,antremanim bitene kadar yanimda bana hic sesini cikarmadan tesvik ederek imrenerek sevgiyle bakmaktir.Ben Deadlift de agir girerken kendini kaybedip bilincsiz olarak bana yardim ediyimmi diye sormaktir.Hadi daha carsiya isim var avm gezicem demeden sabirla yanimda durabilmektir.
    Esimi cok seviyorum o yüzden de
    ASK vardir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:09 ----------

????????Rastgele cevirdigin hic tanimadigin bir kadinin sana kisa bir telde söylediklerine bakarmisin??Rastgele niye telefon numarasi ceviriyorsun onuda anlamis degilim?sapikmisin sen??yoksa sadece can SIKINTIsi felanmi????

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    birde şu direk para olursa kız arkadaşınız yada eşinizi ömür boyu mutlu edersiniz cümlesine katılmıyorum evet para çok önemli ama bir kadını ömür boyu yanınızda tutacağının garantisini vermez zaten öyle bir şey olsa zenginler hiç eşinden ayrılmazdı kız arkadaşı terk etmezdi
    tek tek sayalım uzun vadede mutlu olmanın yollarını
    para= evet kadınlar hediye ister gezmek ister zor durumda kaldığında maddi açıdan erkeğinin durumu çözmesini ister para önemli bu yüzden yani fakir bir insan kolay kolay uzun vadede eşini mutlu edemez istisnalar kaideyi bozmaz

cinsellik= eğer kötü bir cinsel hayatınız varsa maalesef çok paranızda olsa kültürlü iyi biride olsanız terk edilirsiniz bu yüzden kardeş kardeş yatan eşler kesinlikle mutlu değillerdir

davranış=kadınların hediye gezmek gibi şeyler istemesi yanında ilgide ister onu dinlemeniz önem vermeniz gerekir ama abartmadan tabi yoksa sürekli terslemek kadınların hoşuna gitmediği gibi sürekli ilgide hoşlarına gitmez

bilgi kültür= herkese tavsiyem şudur asla cahil biri ile ömürünüzü geçirmeyin insanın başına ne gelirse cahillikten gelir araştırmacı bilgili kadınlar sizin kişiliğiniz ve bilginizle ilgilenir ancak şöyle br yanlış var işte ben üniversite mezunuyum cahil değilim diyenler var kardeşim eğer bilgilerini güncellemezsen yavaş yavaş gelişen dünyamızda cahil kalırsın

onun dışında şunuda belirtiyim tekrardan ben para önemli derken trilyoner olmaktan bahsetmiyorum zaten istesekte çoğumuz olamayız çünkü zenginler dünyasında bir denge vardır giren çıkan bellidir öyle her önüne glen zengin olamaz hayatta tıpkı mr olympia yarışmasına katılan sporcular gibi ama dünyada milyonlarca vg sporcusu var ama mr olympia yarışmasına katılanların sayısı bellidir ancak herkes 2 bin kazanırken biz 4 bin kazanabiliriz onu demek istedim

yakışıklılık ve kas=kısa vade ilişkilerde tip çok önemli uzun vadede yukarıda yazdığım şeylere sahipseniz tipinizinde olması artı bir avantajdır yoksa sadece yakışıklılıkta bir yere kadar işe yarar ha aşırı tipli uzun boylu olmak mankenlikten oyunculuğa geçmek gibi görünsede her yakışıklıda maalesef brad pitt kadar şanslı olmuyor
    kas konusunda ise tamamen ilişkilerde son sıradadır sizin fit vücutlu olmanız yada olmamanız olursa iyi diyemeyeceğim çünkü kızların çoğu çok zayıf yada şişman olduğundan kıskançlık çıkar kas olmasada göze batmaz ancak kısa vadede çok işe yarar
    ha birde ben derim ya bodyci adamın fitnessçı kız arkadaşı olmalı diye çünkü inanın kıskançlık çıkıyor aranızda çünkü yukarıdada yazdım artık kızların çoğu şişman yada biçimsiz zayıf yanınnızda kendilerini ezik hissediyor ve diğer kızlardan sizi kıskanıyorlar açıkcası şuanki sevgilim fitnessçıda ancak rahat bir nefes aldım yoksa çekilecek gibi değil

Son düzenleme: 13 Ekim 2013
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    [/COLOR]
    Bende şuan hayatımı tamamen etkiliyicek biriyle tanışmadım o yüzden o kişiler nerde bilmiyorum İşte doğru kızı bulmak sorun arıyoruz.Bu yüzden uzun süredir bir ilişkim yok.Siz eşinizle çok mutlu olduğunuzu söyliyorsunuz , sizin adınıza seviniyorum aşkı yaşıyorsunuz ne mutlu.Ama elbet dışarıda bir çok insan birbiriyle karşılaşıp doğru kişiyi bulucak tabi , nerde bu birbirine uyan çiftler bilmiyoruz.Zamanla ben herşeyi zaman bırakıyorum.Dediğim gibi bence o kadınlar uzakta değil keşfetmek bizlerde bitiyor.Burda aşka inanmıyan çoğu kişi kendi hayatının kadınını keşfedememiş , erken pes etmiş , buna inanmıyan kişiler rockynin yorumlarını okuduğumda hep olaya yan , dolaylı sebeplerle , genellemeyle bakıyor diye düşünüyorum ve olumsuz gibi , para etkisi , yakışıklılık , ortam vs vs.Bunlar tamamen etkilemez.Birbirinizden etkilenmeniz o elektriğin uyuşmanın olması önemli..Ha paraya önem veren insanlar yok mu? demiyorum.Ama hayatının kadını olucak kadın sen askeri ücretle çalışan birisin varsayalım seninle bu yüzden ilişkiyi ilerletmeyip bitiriyorsa sen anla ki bu o kadın değil bu pes eden bu kolayı seçen kadın..Genelleme yapmamak gerek insanlar kişilikleriyle ilerler doğru kızı bulduğunda bence bu anketteki herkes aşkın var olduğunu anlıyıcak..İnşallah bende bulurum

9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Aşk vardır ama ölümsüz aşk yoktur geçicidir yani..
    Süresi bir çok şeye bağlıdır;
    Keşfettikçe aşkın dozu düşer mesela...
    Hele aynı evi paylaşmaya başlarsan bu süreç dahada hızlanır.sen onu ağda yaparken oda seni traş olurken gördükçe,büyü bozulur...
    Ama herşeye rağmen aşık olmak güzeldir,mazoşist bir yanıda vardır insana acıda verir.
    Zaten aşkın varlığı bilimsel olarakta kanıtlanmıştır.

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aynı evde olmak büyüyü artırır.Her dakika yanında sevdiğin kişi olması , farklı bir evde , ayrı bir semtte yaşamasından 10 kat iyidir.Sen olaya ilginç bakmışsın.Ağda ve traş olayı insanoğlunun ihtiyaçları bunu yapmaktan utanmak değil ama mahremiyeti savunmak olarak görmeli zaten.Kapıyı kitlersin giren geçen gören olmaz..

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    sir arawn aynı evi paylaşmayı evlendiğinde anlarsın;)

ağda ve traş olayında bir ironi yaptım,direk olarak kastettiğim odeğildi tabiki..

ben aşkın var olduğuna zaten inanıyorum,sadece sonsuza kadar sürmez diyorum...

önemli olan aşk bittiğinde geriye bişeyler kalabilmesi,kalırsa zaten ilişki devam eder yoksa ayrılık;)

12. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Aşk vardır.İnanıyorum.

13. sthammer

sthammer Guest

aşk geçici derler lakin bendeki kara sevda sanırım, 1 senedir aynı durum gece-gündüz onu düşün dur, yatarsın uyursun bu sefer rüyana girer, sonunda baattin gibi pıçaklayacam :)

jkdo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş