Aşka inanıyor musunuz?Sizce aşk var mı?yok mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Aşka inanıyor musunuz?Sizce var mı?yok mu?

1. Aşk vardır.İnanıyorum.

oy sayısı 24
    60,0%
  2. Aşk yok.İnanmıyorum.

oy sayısı 16
    40,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar bu konuyu açmamdaki sebep etrafımda aşka inan insanların az olmasından kaynaklı , sadece forumdaki insanların bu konuda tepkisini öğrenmek istiyorum.Ayrıca internet üzerinden okuduklarıma göre , insanlar aşk üzerinden çok yoğun duygular ile ya anti görüş sahibi oluyor , yada inanıyorlar.Ama çok karmaşa olduğu doğru fikirlerinizi ve ankette cevabınızı merak ediyorum.
    Ben aşkı yaşamadım.Ama inanıyorum.Sevginin sonsuzluğuna , inandığın kişinin sana karşı duyduğu o duygulara herşeyine inanıyorum.Tabi bu konu üstünden konuşmamız pek oluyor etrafta.Ben açınca tabi :)
    Ayrıca beni bu konuda en çok etkileyenler filmler oldu , çok fazla romantik film izledim denilemez hayatım boyunca 30u geçmiyecek kadar romantik film izlemişimdir en fazla ama olay romantik filmde değil , her izlediğim dizi-filmde bir başrol veya yan roller filmin kısıtlı süresinde aşka dahil oluyorlar.Hepsi değil tabi bu konuda beni birazcık filmlerde etkiledi desem yeridir.Neyse yazımı kısa geçip fikirlerinizi bekliyorum.

2. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Ben inanıyorum dedim ama benimki 8. sınıftaydı ve sürekli ona dokunma ihtiyacı hissediyordum. Şu an aynı kız bana yalvarsa çıkmam . O yüzden aşkla hormonları karıştırmamak gerek sanırım :D :D

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ben inanmıyorum açıkcası.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Güzel gelen yorumlarda 2 şıktanda cevap geldi.

Bende şöyle düşünüyorum.Aşka inanmıyan insanların bunu düşünmelerindeki en büyük sebep insanlardan etkilenilmesi , aslında bu konu daha uzun düşünüldüğünde belki aşkın varlığına inanılabilirler diye düşünüyorum.Bu konuda sadece duygularıyla ve o konuda ki sinirleriyle aşka yorum yapıyorlar ki inanmıyorum diyorlar bence.

Hangi insan ne yaşadı bilemeyiz.Ama elbet sorulan sorulara cevap vermemizi etkileyen görüşlerimizde değişikler yapan şeyler vardır.Asıl sorunun cevabının dışardan etkilenmeden konuya tamamen objektif , bakış açısıyla bakılırsa kendi vericeğiniz cevap asıl en doğru cevaptır diye düşünüyorum..

5. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    İnanmıyorum çevremin böyle bir etkisi olduğu kesin...ve bende böyle oldum.Hayran olmak ilgi çekilmek cart-curt vardır ama aşk yoktur....Gelelim ben hiç aşk yoktur demiyorum çevrem beni bu inanca soktu diyorum..Nyse..

6. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aşka inanmıyorum aşk paradır aşk karizmadır hep daha iyisi istenecektir bunada aşk denir

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şimdi benim görüşüm aşkın var olduğuna inanan görüş yani seninkisiyle karşıt kalıyor.
    Ben empati yaparak düşünüyorum senin görüşünü inanmayabilirsin doğal birşey ama hep dış etkiler olması , ''çevremin bir etkisi olduğu'' peki neden hiç böyle herşeyi bir anlık unutup hayatının devamını başka insanların görüşlerini saf dışı bir şekilde devam ettirdiğinde tanıştığın birinin hayatın olabileceğini ? düşünmüyor musun? Bence çevrendekilerde başından geçen olaylardan veya etraftan aldığı tepkilere göre davranıyor onlarda hata yapıyordur belki.Bu sadece yorumun hakkında ki görüşüm genede görüşüne saygım vardır belirtmek istediğim sadece böyle en azından bir kez düşünmen..

8. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Gözüm rockbalboa7'yi aradı :) (lütfen yanlış anlaşılmasın;bu konu hakkında yorumlarına saygı duyuyorum.)

BODYBULDER ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öyle aşk mı olur.
    Para bu dünyada sadece bir araçtır , paraya tapan grup sadece hırsına yenik düşmüş insanlardır , karizma yani artık nediyim yakışıklı adamın kendine verdiği biçimdir :D
    Daha iyisimi anlamadım.Yani seni seven kişi seninle beraber olduğu yerde oturmayı değilde altın dolu bir evde oturmayı o kadar çok isterki bu yüzden aşk geçmemiştir diyorsun aranızda hmm ilginç..
    Bir kişiyle yargıya varma derim.

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

rockbalboa7'ninde yorumlarını bekleriz bu konuda :) eğer konuyu görürse bu yazılardan sonra bir fikrini belirtir diye umuyorum :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Bu zamanda aşk mı kaldı diye düşünmüyor değilim.gecenlerde telden rastgele numara çevirdim bi kadın çıktı ilerlettim muhabbeti sonra dediki ben kocamla parası için evlendim dedi bir erkekte aradığın 3 şey nedir dedim bana cevabı aynen şu:para para para.işin özü bana göre sahte aşk var bu zamanda yani aşk yok bana gore

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yapma mcan09 herkes aynı değildir unutma.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aşk geçicidir şimdi örneğin bir kızı görürsünüz içinizde heyecan olur sürekli onu düşünürsünüz onsuz yaşayamayacağını düşünüp yüzünüzde saçma yersiz bir gülümse ile kızla sevgili olmayı istersiniz ve sevgili oluncada yavaş yavaş heyecan biter adına aşk dediğimiz şeyde kaybolur hani ben kız arkadaş konusunda demiştim sürekli dırdır ederler abuk sabuk şeylere alınırlar küserler vs öyle dışarıdan göründüğü gibi değil kız arkadaşsız günlerinizi mumla arayacaksınız bilginize heleki aşk filmlerine hiç özenmeyin tamamen orada aşklar abartıdır aslında aşk filmleri başlamadan ön yazıda bu filmde anlatınların gerçekle hiçbir ilgisi yoktur cümlesine yer verilmesi gerekir:) gelgelelim kızlar ve erkekler için 25 yaşına kadar aşk vardır aslında liseli bir kızı hemde güzel bir olduğunu varsayalım konuşma ile etkilersiniz tip para karizmada olmasada olur ama 25 yaşından sonra konuşmanız yine önemlidir ancak en önemli şey paradır kızlar güçlü erkek sever günümüzdede gücün sembolü paradır tabi multi milyonerlikten bahsetmiyorum ortalamanın üstü para kazanan kariyer sahibi iyi sevişen bir erkek tip ve kas olmasada her zaman iş yapar hep derim ben kültürlü en azından orta derece zengin sporcu kızları severim bunun içinde benimde kültürlü orta derece zengin olmam lazım davul bile dengi denginedir ama hedefiniz düşüktür toplumun size uygun gördüğü iyi yemek yapmaktan başka vasfı olmayan kızlar için para yine lazımdır ama çok değil ancak ben 1 yılı aşkın süredir aradığım kızı buldum diyebilirim aramızdaki o heyecan bitti ama sevgi saygı vardır ama yarın öbürgün ayrılırsak çok üzülmem çünkü ondan öncede vardım uzun lafın kısası hayata atılmış insanları tanımış biri aşka inanmaz ancak lise ve üniversite çağında olan insanlar inanır çoğunlukla bakın hepsi demiyorum bu arada çok para dedim yanlış alaşılmasın para tapmıyorum ama parayı seviyorum benim görüşüm bu

Son düzenleme: 10 Ekim 2013
    ByVendetta ve neverbackdown. bunu beğendi.
  13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hmmm :) Çok bitkin bir yorum.Yanlış anlamadıysam '' sürekli dırdır ederler abuk sabuk şeylere alınırlar küserler '' bu kısım kızların erkeklere negatif davranışları olarak geçiyor cümlede

Dırdırdan başlıyalım etrafta şuan senin görüşünü düşünenlerle karşılaştım , onlarla iletişimi ilerletmelisin , o kişinin dilinden anlamalısın ki onun sana söyledikleri dırdır olarak tabir edilicek seviyeye gelmesin.

Abuk şeylere alınmaları , ilişkide seni ona karşı çaba sarfettiren olarak gösterir aslında başta sarfetmeyen olarak tavır görürsün sonrası senin davranışların arayı pozitife çevirdiğinde ona karşı her çaba sarfedişin birbirinizi yakınlaştırır.
    Fazla bu konuda görüşün toplanmış gibi , hayatını değiştiricek biriyle tanışırsın umarım ve olayların senin düşündüğün derecede gitmeyip daha monotonluktan aranızdaki iyi iletişim ile eğlenceli bir yere gelmesini umuyorum.

Belkide haklısın demek isterdim ama inandığım şeylerde pek yanıldığımı düşünmem.Ama her insana aynıda diyemeyiz.
    Bir sene uzunluğundaki ilişkim olmadığı için pek daha birşey yazmak istemiyorum..
    Genede bence erkekle , kadın birbirini tamamlayan bir elmanın iki yarısı gibidir.Parçalar ayrılırsa o negatif enerji artar.Ne kadar birlikte sona gitmeyi isterlerse o kadar pozitif enerji yaymaları artar..

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. CnForza

CnForza Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Hiç aşık olmadım iki şıkkıda işaretliyemiyicem :D

15. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    ilk sevgilim boksör olduğum için yani çevrem için çıktı ikinci karizma ve tip için üçüncü hepsi için ama dördüncü farklı sadece sevdiği için yani demem o ki herkes aynı değildir biz nasıl düşünüyorsak unutmayın karşı tarafta aynı şekilde düşünüyor ;)

16. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya ilk 4 satır aynı benim düşüncelerim tıpa tıp ya :D birini görüyorum heycanlanıyorum , hoşlanıyorum ama birkaç gün sonra saçma sapan hareketler yapınca nefret ediyorum yani demekki aşk değil :D insan aşık olsa böyle olmaz heralde :D benimkisi beğeni sanırım :D

.ZYZZ. bunu beğendi.
  17. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    bence aşk değil ama aşk algısı var.karşıdaki kişiyi görmek istediğimiz ya da hayalimizde yarattığımız şekilde algıladığımız için aşık oluruz.tanıdıkça bu duygu ya nefrete dönüşür ya da sevgiye.erkekleri bilmiyorum ama kadınlar genelde güce aşık olurlar. guc sadece para demek değildir.aranılan şey insanın kendi zayıflıklarıyla alakalı bir durum gibi. mesela benim zayıflıklarım korkularım nelerse onları doyurabilen kişi benim için güçlüdür.benim zayıf hisettiğim bir konuda gucluyse ya da beni korkutan bir konuda bana guven veriyorsa o zaman aşk oluyor.bilinçaltıyla alakalı bir durum.

18. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Bende inanmıyorum artık aşka maşka 26 yaşıma geldim 3 kız sevdim ama hiç biriyle çıkamadım hepsi gitti başkalarına :( Paranın gücü artık duygu gücünün üstüne çoktan geçti gidiyo arkadaşlar..

Son düzenleme: 11 Ekim 2013
  19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben aşka inanıyorum
    kimi zaman seviyesi artar kimi zaman azalır
    bazen sevgiyle karıştırılır bazen nefretle.
    ama aşk vardır ve ben yıllardır karıma aşığım

k.b. ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence kalıcı aşk bir insanın bir insana olan aşkından çok mesleğe hobilere olan aşktır hem her zaman heyecanını korur örneğin spor yapıyorsunuzdur aradan yıllar geçsede aynı heyecanla çalışırsınız hele ki birde pro iseniz birde karizma konusunada değinilmiş karizmatiklik başarılı insanlarda olur aslında bir insan ne kadar çirkinde olsa iyi bir kariyeri varsa ona ayrı bir hava geliyor onun dışında kadınlar nasıl erkek severe dönüşmüş konu onun içinse kısaca hayat görüşlerine yaşam standartlarına göre değişir net bir şey söylemek pek mümkün olmasada ortak sevdikleri şeyler mevcuttur para kariyer yakışıklılık gibi

Sayfayı Paylaş