Aşırı kilo kaybı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Extraphy tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Extraphy

Extraphy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mardin
    Merhabalar.
    Yeni spora başladım. Spor salonunun hocalarının az ilgisinden dolayı, kendim bir arayış içerisine girdim.
    Şöyle özetleyeyim. 140 kilo biriydim. Kalori takibi ile 3-4 ay gibi bir sürede 82 kiloya düştüm. Fakat yüzümün kötü bir görünüm alması nedeniyle tekrar 90'a kadar çıktım. Sporsuz kilo verince haliyle vücudum sarkıklar ile dolu ve bölgesel yağlanmalardan kurtulamadım. Büyük ve sarkık göğüsler, en büyük şikayetim. Boyum 1.83. Henüz 3 gündür spora gidiyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz, göğüs ağırlıklı bir program var mı acaba ?

2. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    extraphy seni umutsuzluğa düşürmek istemem ama o sarkmaların hızlı kilo vermenle çok alakası yok.aşırı kilolardan dolayı deri çok genişliyor.daha sonra kiloları verince o deri büzülüp küçülmeyeceği için sarkma oluyor.yani cerrahi müdahale gerekiyor diye biliyorum.ama mutlaka spor ile yağların kapladıgı yeri aynı hacimde kas ile doldurursun o zaman deri sarkmaları cok aza iner.gerisi içinde artık bi doktora gidersin.yeni başladıgın için başlangıç programına devam etmeni öneririm.2 ay sonra hazır oldugunda bölgesel çalışmaya geçersin.ağırlık programlarıda forumda mevcut araştırırsan epeyce bilgi edinirsin.Kolay gelsin.

3. Extraphy

Extraphy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mardin
    Bahsettiğin durumu araştırdıydım fakat bendeki durum biraz daha farklı. Büzüşmeden ziyade yağ var hala. Diyetle erimeyen bir yağ. Sorunum da burada başlıyor aslında. Evde çalışıyordum fakat üst göğüs tek gelişiyordu nedense. Göğsün alt tarafı bir türlü gitmiyor. Göbeğimde ve kollarımda kilodan dolayı yırtıklar var. Onlardan çok rahatsız değilim ama konu göğüs olunca sıkıntı. xxL bendenden M bedene düştüm ama göğüsler sıkılaşmadığı için rahat rahat kıyafet giyemiyorum hala. Tavsiyenize uyacam yine de başlangıç programı o zaman. Teşekkür ederim

4. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yağ oranını dusur HIIT antremani yap kilo kaybetmiycegin kadar yagsiz besin tuket spro yap yagsiz besin tuket bu sekilde daha cok kilo vermeden yag oranini dusurursun bu sekilde ciddi miktarda sarkma azalir diye dusunuyorum tabi agirlik antremanlarinida aksatma tavsiyem 3 gün HIIT 3 gun agirlik antremani ve 0 yagli bir besenme protein agirlikli bu programi 3ay kadar uygulamami oneririm bir deisim olmazsaki icini rahat tut olacaktir tibbi ysrdim al ;)

5. Extraphy

Extraphy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mardin
    3 gün HIIT, 3 gün ağırlık. Tamamdır. Peki bu antremanlar kendi içinde farklılık gösteriyor mu yoksa hep aynı mı ?

6. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Tabiki arka arkaya yapma ayni antreman turunu bir hun HIIT bir gun agirlik seklinde yap. HIIT i heo ayni sekilde yapabilirsin. Agirlikta farkli bolgelerini calistirabilirsin farkli hareketlere. Ama en az 2 sinde göğüs çalışmanı öneririm umarim yardimci oldum.

7. Extraphy

Extraphy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mardin
    Kesinlikle yardımcı oldun. Teşekkürler. Son bir şey, gözle görülür bir etkiyi kaç ayda görürüm acaba ? Öyle Ahım şahım bir şey olmasından bahsetmiyorum tabi, şu göğüs bi düzleşse yeter bana :D

8. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1 ay içinde şu anki haline göre gözle görülür bir toparlama olur ama tam olarak düzleşmesi 1 aydan fazla sürebilir :)

9. crossmatch

crossmatch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu sahibi arkadaş. Bende aynı durumdayım. Ne durumdasın merak ediyorum. Cevabını bekliyorum.

Sayfayı Paylaş