aşırı çalışma (overtraining)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve murso tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. murso

murso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam

dostlar ben fitness çalışırken ısınmak için hızlı tempo yürüyorum (vücut geliştirmenin yanında yağ yakmam lazım 2 kg kadar karında) ağırlık da çalışacağım gün bu yürümeyi 30 dk yapiyorum ağırlık antremanı yapmadığım günler 60 dk interval şeklinde yapiyorum yani bi gün 30 dk yürüme +1 saat ağırlı çalışması diğer gün sadece yürüme

şimdi ağırlık çalışırken mide çalışıyorum önce 50 mekik sonra ayakları yukarı aşağı kaldırıp indirme hareketi 3 set 12 10 8 şeklinde sonra bicesp. sonra göğüs çalışıyorum incline olarak 3 set pramit olarak. sonra omuz ve triseps. ama bunları yapınca o akdar uzun sürmüyo 1 saat dolmuyo hızlı yapmıyorum dolmayınca bunları yine aynı yerleri çalıştırcak farklı veya aynı hareketleri yapiyorum bu aşırı çalışmaya mı giriyo 1.80 boyundayım 76 kg yim vücüd yağ oranı yüzde 9 22 yaşındayım

2. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yaptığınız tamamiyle yanlış
    aşırı çalışmaysa bu değil
    aşırı çalışma belli bi bölgeyi tekrarlama mesela 1 saat boyunca sadece göğüs çalıştığını farzet
    ve eğer gün aşırı programsız bir biçimde kaslarını çalıştırırsan kasların daha toparlanamadan tekrar yıpranır, ve bu şekilde devam eder neticede aşırı çalışma olur
    ayrıca 1 saat çalışman a gereksiz 45dakika daha uygun bir süredir

(flexor'un mesajından alıntıdır)

Sayfayı Paylaş