Ağırsağlam 5x5 soru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KlcBerkay tarafından 19 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. KlcBerkay

KlcBerkay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ağırsağlamın 3x5 programını yapıyorum 5x5 yapmama sebebim ağırlıklı barfiks ve dips değil normal dips ve barfiks dahi yapamıyorum henüz.
    Ayrıca salonum pazar gunu kapalı pzt carsamba ve cuma günleri yazıyor programda. OHP sadece carsamba gunu var ve omuz hareketini sadece carsambadan carsambaya yapmıs oluyorum. Bu cok az değil mi ? Bilgisi olan var ise bilgilendirirse sevinirim.

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Programı paylaşır mısın?
    Zamanında Furkan’a, sadece ağır press yapmak omuz gelişimi için yetersiz kalır yan omuzlar tam manasıyla gelişmez şeklinde birkaç yorum yazmıştım.Kendisi o zamanlar hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini savunmuştu.Ama zamanla VG ye ve izole hareketlere olan tavrını değiştirdi.Belki o zamanlardan kalmadır program.
    Onun dışında sırf güç odaklı bir programda haftada tek gün dikey itiş yeterli oluyor.Zaten diğer iki gün ağır yatay itiş hareketleri olması gerek.Ön omuz yeterince çalışıyor bu tip programlarda.

3. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Muthis bir gelisim elde edersin 2 3 ayda kesin dene denehen biri olarak soyluyorum hareketler vompound oldugu icin tum vucudu calistiran harekwtler muthis verim alacaksin.

4. KlcBerkay

KlcBerkay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Program bu hocam. Ağırlıklarım şuan için güzel artıyor. 2. haftam yeni bitti cidden programdan zevk alıyorum gün sayıyorum antrenman gunu gelsin diye. Overhead press asistanı olarak yana açış yapıyorum. Var mı bir tavsiyeniz, teşekkür ederim ilginize Birde şunu sormak istiyorum. Bu antrenmanda ilk hafta program a - b - a diğer hafta b-a-b yapmıyoruz değil mi hep bu şekilde gidiyor.

.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2019 ---
    Bakalım inşallah gelişim göreceğim. Şuan için her şey güzel gidiyor :)

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Normalde 5x5 mantığı o şekilde ama furkan deadliftten bahsederken haftada 1 olarak belirtmiş ordan yola çıkarak sürekli a-b-a şeklinde olduğu söylenebilir.

Sayfayı Paylaş