Ağırlıkla vücut şekillendirme için

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sssserap tarafından 2 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sssserap

sssserap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.
    Yaklaşık 4 aydır spor salonuna gidiyorum ve ne yazık ki bayanlar için yeterli bilgiye sahip bir yetkili yok. Kilo sorunum yok. Sadece sıkılaşmak ve vücudumu şekle sokmak istiyorum . Ben kollarımı kalınlaştırmak istemiyorum . Bunun yanında calf kaslarım büyüsün istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Vücutta büyümesini istediğimiz bölgelerle çalışırken yüksek ağırlık , az tekrar mı olmalı? Net bir bilgiye ulaşamadım . Yardımcı olursanız sevinirim .

2. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Bir bayan olarak zaten istesenizde testesteron seviyenizden dolayı korktuğunuz büyümeyi yaşamayacaksınız merak etmeyin. Bayanlar genel olarak bacak bölgesine yoğunlaşıyor, kalçalarınızın bacaklarınızın kalflarınızın şekle girmesini istiyorsanız yüksek ağırlık 6 - 8 tekrar aralığında çalışın, 4 veya 5 set yapın, günde 200 tekrarı geçmeyin, esnetme hareketi yapmayı sakın ihmal etmeyin, bir bölgeyi bir gün dinlendirmeden çalışmayın, beslenmenize dikkat edin kalorisi yüksek diye sağlıklı yağlardan yemeyi ihmal etmeyin, çok büyümekten korkmayın yanlış anlamayın yaradılış gereği hormonlarınızdan dolayı testesteron seviyeniz 7-8 yaşlarındaki çocuklarla aynı bu yüzden korktuğunuz büyümeyi gerçekleştiremeyeceksiniz, göğüs omuz ve sırt çalışmalarını ihmal etmeyin, compaund egzersizleri her bölge için programınızdan ihmal etmeyin(squat, benchpress, shoulderpress, latpulldown) ve en önemlisi tükettiğiniz protein miktarına dikkat edin

sssserap ve Güç aşkı bunu beğendi.
  3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Spor salonunuzda linkinde paylaştığım aletlerden varsa 4 set 8 10 tekrar aralığında yapmanızı tavsiye ederim. O zaman calf larınız büyür. Gerçi kadınlarda calf büyüklüğü aranılan bişey değil. Kötü duruyor ama beni ilgilendirmez.

sssserap bunu beğendi.
  4. sssserap

sssserap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Standing Calf Raise makinesi var. Gün aşırı çalışıyorum. 31 kg. 3×15 setler halinde.
    Diğer aleti varsa da ben görmedim.
    Biraz daha kalın olsun istiyorum alt bacaklarım. Orantısız durduğunu düşünüyorum . O yüzden. Teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Şubat 2019 ---
    Teşekkür ederim . Açıkçası ben de ince bir siluet istiyorum. Zayıfım ama sıkı ve hafif kaslı olmak istiyorum . Bunu yaparken de irilesmek istemiyorum.

5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç ama hiç merak etmeyin. Steroid kullanmadıkça bu şekilde çalışmayla istesenizde korktuğunuz gibi irileşemezsiniz. Buna hormonlarınız olanak vermez.

sssserap bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş