Ağırlık-Tekrar ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve selvaggio tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. selvaggio

selvaggio Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boyum 185 kilom 65 yağ oranım %9 ilk olarak istediğim şey sadece fit bir vücut yani bir body ci gibi olmak istemiyorum. bi programım var dambıl ile cuma hariç o prog. uyguluyorum.
    şimdi sorum şu şınav mekik barfiks fit bir vücut için yeterlimi yoksa dambılıda kullanmalımıyım ve sonra olarak şu ağırlık-tekrar mantığı forumda bu tarz konuları okudum ama herkesin farklı bir cevabı var eğer dambıl kullanıcaksam az tekrar fazla kg yoksa fazla tekrar az kg tarzımı yapmalıyım ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Yeniyim, kaç kilo ile çalışmalıyım?
    C- Bunu kendiniz deneyerek bulacaksınız.hareketin ilk setinde 10 tekrar yapacaksanız 9 ve 10. tekrarlarda kası zorlayarak hareketi başarabileceğiniz seviyede bir ağırlık seçmelisiniz.. 10. tekrardan sonra sete devam edebilecek durumda iseniz çalıştığınız ağırlık sizin için hafif demektir, artırabilirsiniz.

- Çok fazla kas yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım?
    C- Belirli bir dönem her vücut geliştirmecinin başladığı şekilde kas yapmak yani hacim yapmak için çalışmalı daha sonra şekil için az kilo çok tekrar, detay programlar , izole hareketler ve makinelerle çalışma yöntemlerini tercih edebilirsiniz

Dambıl veya barın tekrar sayısına etkisi yoktur
    Fit vücut dediğiniz mankenlerinki gibi brad pitt gibi vücüt ise o vücutlar barfıksle şınavla yapılmaz ağırlık ile çalışmak gerek kasların farklı farklı bölgeleri var vunlrı çalıştırmak için ağırlık gerekıyor şıanv barfıks temel hareketler ama detaylara girmek gerek oyle vucut ıcın

Fit vücutta yapmak zor birşey basit değil şişmekte kolay birşey değil sankş eline dambıl alan şişiyor

selvaggio bunu beğendi.
  3. selvaggio

selvaggio Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş