Ağırlık Sehpası ve 50 KG Dambıl Seti ile Evde Egzersiz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve T0RK tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. T0RK

T0RK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yönetici arkadaşlar şimdiden özür dilerim. Forumu incelemeden direk bu konuyu açtım. :/

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Umarım kalıcı olur bir çok üyemiz gibi bende diğer arkadaşla yardımcı olabilirim diyerek konuya girizgah yapayım. :)

Kilo derdi olan biriyim (kilo alamıyorum) biraz araştırma yaptım ve hemen bütün yollar spor ile daha rahat kilo alabileceğime sonucuna çıkıyor. Bu sebepten dolayı salon ortamlarını pek sevmediğim için evde kendi kendime spor yaparak kilo almayı amaçlıyorum. Şimdilik spor salonu kadar komplike aletlerim yok ama ilerleyen zamanlarda eksiksiz sayılacak şekilde alet temin etmeyi planlıyorum. Bunun için evimin en büyük odasını ayırdım bile. :)

Ağırlık sehpası bu arkadaşlar. Dambıllara ek olarak uzun, kısa(x2) ve Z bar mevcut.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara soruma geçeyim. Bu sehpa ve dambıl seti ile nasıl bir çalışma yapabilirim. Ne tür bir egzersiz planı uygulamam gerekiyor/gerekli?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

2. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    z bar barbell curl için uzun barı bench press için dambıllarıda dambıl bench press ve shoulder press çift dambıl squat dambıllarla parmak ucunda yükselme bi hareket daha vardı dambılları eline alıyorsun sağa ve sola eğiliyorsun dambılları kucağına alarak arka kol dambıllarla biceps curl yana açış öne açış dambıllar elindeyken tek ayağını öne sonra ötekini öne atarak yürüme şimdilik aklıma gelenler bunlar

Kardanadam88 ve T0RK bunu beğendi.
  3. T0RK

T0RK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yok mu arkadaşlar daha geniş kapsamlı yardımcı olabilecek.. Berkay kardeşim teşekkürler cevabın için dediklerini uygulayacam.

berkay7743 bunu beğendi.
  4. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Ben 3 yıldır foruma üyeyim , neredeyse hiç başlık açmadım her aradığımı buluyorum forumda , senin aradığın geniş kapsamlı yardım zaten var. Sağ üst köşede ki arama bölümünü kullan bence

Sayfayı Paylaş