Ağırlık Sehpası Seçimimde Yardım

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve gohardorgohome tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    Hocam direk konuya geleyim
    Fitness'a gidebileceğim bir ortam kesinlikle yok.
    Ağırlık sehpamı ve ağırlık setimi alarak evde çalışmak istiyorum.
    Kelebek'inde olduğu bir sehpa isterdim ama pek kullanışlı değillermiş.

aklımda şu ürün var;
    Delta Trial Of Strength Multi-Fonksiyonel Deluxe Ağırlık Sehpası - 8109

Kullanan yada daha iyisi var diyen varmıdır ?
    birde bu ürünle (yada benzer bir ürün) z var ve ağarlık seti alarak çalışabilir ve sağlıklı bir program oluşturabilirmiyim ?

Cevaplarını bekliyorum :confused:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:36 ----------

Adler BH-615 Ağırlık Sehpası 'da yeni gözüme çarptı güzel bir ürüne benziyor.

2. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    27 kişi okumuş bir kişinin yapıcak yorumu yok mu ? İlla sehpa hakkında bilginiz olmasına gerek yok sehpa + 50 kiloluk dumbell seti ve z bar ile sağlıklı program oluşturabilir miyim ?

3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sehpa için böyle kalitesiz ve fazla yük kaldıramayacak modeller yerine Marcy MWB 765, Dunlop G 764 ve yeni çıkan şu an piyasade bulunan bunların muadili olan York latlı bench sehpasını tercih etmeni tavsiye ederim. Şu an piyasada sadece York'un sıfırı o da 800 lira olsa da Marcy ve Dunlop'u sahibinden gibi sitelerde 400 lira gibi bir fiyata 2. el bulabilirsin. Bunlar hem uzun vadede ağır kilolarda sorun çıkarmayacak sağlam sehpalar, hem de sahip olduğu lat makarası sayesinde kablolu pek çok hareketi yapmana imkan tanıyorlar. Böyle bir sehpa ağırlık ve barlar ile temel hareketlerin hepsini yapabilirsin elbette, ama bilhassa bench press hareketlerinde 50 kilo kısa zamanda yetersiz kalacaktır. Sen ilk adım olarak sağlam bir sehpa, 50 kiloluk set ve sete dahil olan iki kısa bir uzun bar veya dahil değilse ayrı olarak alacağın barlar ile ilk aylarında yapılacak programları uygulayabilirsin. Zamanla gücün arttıkça yeni ağırlıklar alırsın.

4. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    sakaryada olmam benim için büyük bir dezavantaj.Dediğin gibi ürünler satılıyor internette, ancak taşıması büyük sıkıntı bir o kadar da nakliyeye para gider.

Sporu 1-2 aydır imkan yoksunluklarından aksatıyorum.Gidebileceğim tek fitness'da benden 6 ay için 1100 Lira para istedi.

Eğer bir şekilde taşıyabilirsek dediğin banada çok makul geldi ama anladığım kadarıyla bu ürünlerde bench basamayacağım.

5. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ürünler genelde İstanbul'da olduğu için Sakarya'dan kendinizin veya bir tanıdığınızın arabasıyla gidip almak çok daha ucuza gelir. Bu imkan yoksa kargo firmaları ile değil de normal şehirlararası otobüs firmaları ile göndermesini sağlayabilirseniz bundan da ucuza gelir.

gohardorgohome bunu beğendi.
  6. gohardorgohome

gohardorgohome Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Polonya
    mantıklı 1-2 satıcıyla ileşime geçip sorayım bakalım.

Son olarak istasyon alamadığımı farzedersek sadece sehpa ve dumbell seti ile çalışamayacağım kas grubu var mıdır ? Bilgi danıştığımız abilerimiz her zaman alternatif vardır ama izole midir orası tartışılır derdi ?

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Aletsiz bile vücut hareketleri ile kasları çalıştırmak mümkün, burada mevzu daha verimli çalışabilmek, bir nevi ince işçilik yani. Bahsettiğim latlı bench sehpaları ile evde yapılabilecek en geniş programları uygulamak mümkün olur. Yoksa bu tarz barı yerleştirebileceğin bir bench sehpan olmazsa bilhassa flat ve incline bench press hareketlerini sağlıklı yapman mümkün olmaz.

8. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleykum arkadaşlar.. 65 kiloyum. Yaklaşık 2 aydır dambılla evde çalışıyorum.. Delta Trial Of Strength Multi-Fonksiyonel Deluxe Ağırlık Sehpası ve 50 kglık bar seti almak istiyorum.. Bu konuda fikir ve önerinizi paylaşırsanız memnun olurum.. Teşekkürler..[​IMG]

9. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Çalışamayacağın değilde geliştiremeyeceğin doğru olur, misal 7-8 ayda benchde 100kg kaldırabilecek konuma geldin diyelim. 50kg dumbell'ı nereden bulacaksın, yok öyle bir dumbell, ya da varsa gym tipi 500 lira.. ama uzun barda çok kolay.

Bende başta sehpa ve dumbell set ile başladım, yaparım idare ederim diye düşündüm, bir süre sonra oyuncak gibi gelmeye başlıyor şimdi incline+decline+flat bench, squat rack ve lat tower sahibiyim. Vücut bir süre sonra istiyor, mecbur kalıyorsun.

Bu sporu yapacağım diyorsan kalitesiz masa alma, çünkü çöp olacak, benim 400 tl'ye yakın param o kalitesiz masalara gitti. Kırılıp bir yerine batma riski var, güvenliksiz, şerefsizlerin para hırsıyla ürettiği hiçbir standarta uymayan malzemeler... Delta'nın bir tek plakasını alırım o kadar ki onun bile boyutları bazen farklı farklı oluyor

Sayfayı Paylaş