Ağırlık Seçimi ve Kas Gelişimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Rexiach tarafından 15 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Rexiach

Rexiach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sevgili arkadaşlar. Yaklaşık 4-5 aydır yüksek ağırlık az tekrar yapıyorum. Lakin benimle hemen hemen aynı anda başlayan arkadaşım benden daha fazla gelişti. Kendisi düşük ağırlık fazla tekrar yapıyor hemde baya düşük kilolarla (Örn: biceps 3-5-7.5 civarı). Biliyorum bu konudan fazlaca açıldı ama yinede sormak istiyorum yine bicepsten gideim; Bi hareketi düşük kilolarla (60 rm) 4x20 falan mı daha faydalı, yoksa ağır kilolarla ( 90rm) 4x7 mi ? Bu konuda tecrübeliler hangi sistemi uygulayıp güzel sonuçlar aldı bilmek ve öğrenmek istiyorum.. ??

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    izolasyonda ağır kilo girmenin bir mantığı yok , hareketten çalmış olursun büyük oranda.

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    60rm ne demek? rm repetation max demek diye biliyorum. Sanirim senin kastin max agirligin 60%i. Terim yanlis kullanilmis.

Nacizane fikrimi soyleyeyim. Yapabildigin max agirlik 4x8 3x10 gibi setlerle yapmak en mantiklisi.

Yani senin tabirinle 60 70rm ile calismak. 90rm biceps icin agir gelir.

Arkadasin daha hizli gelistiyse baska seyler soz konusudur. Dusuk agirlikla cok tekrar yaparak kas gelisimi saglanmaz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş