Ağırlık nasıl artırılmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HALT44 tarafından 15 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. HALT44

HALT44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar forumda yeniyim 2. ayıma yeni girdim merak ettiğim şeyler olduğunda genelde salondaki hocalara soruyorum ama bu soru 2 aydır aklıma takıldı onlara da soramadım. İlk ay şöyle böyle yapıyordum kendimce birşeyler ama şu an bu konu çok aklıma takılıyor şu an 3x12 set yapıyorum ilk sette ağırlık hafif geliyor 3. sete doğru zorluyor. Kasların ağırlığa alıştığını nasıl anlarım tepkileri ne olur? Normalde ağırlık kaç hafta sonra artırılır ve hareketlere göre de değişiyor sanırım kaldırdığımız ağırlıklar. Ben bu zamana kadar kasdaki yanma hissine odaklandım hoca da her setten 12 tane çıkması lazım demişti. Sizin önerileriniz neler?

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kullanacağın ağırlık sana 4-8 tekrar arası yaptırmalı yani 8. Tekrardan sonra istesende kaldıramamalısın o ağırlığı, gücün enerji yetmemeli. Bu kiloyu bulup antrenmanlarına ekleyebilirsin. Bu şekilde zamanla ağırlıkların da artacaktır gücünde öyle. Piramit sistemini deneyebilirsin

Rambo206 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş