Ağırlık,Kardiyo.. Hacimce şişmek!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anil011 tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar dün spor salonuna kaydoldum fakat aklımda ki sorunu hocama anlattım oda pek anlamadı bence.

Boyum 170 kilom 76 benim amacım ilk olarak kilo vermek hocama dedim kardiyo yla ağırlık basma programı yaparız falan dedi. ama benim korkum ağırlık basarsam direkt şişmek istemiyorum yani hacimce genişlemek istemiyorum . benim istedğim vücut ince ve hafif kaslı yani hacimce şişmiş olmak istemiyorum bunun için nasıl bi yol izlemem lazım uzun süreli kardiyo ve hafif ağırlıklı çalışmalar yeterlimidir?

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler..

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Merak etme zaten öyle 1 ayda şişemezsin. Bunu başlayınca kendin de tecrübe edeceksin zaten.

Önce 10 dk ısınma, arkasından 30 dk ağırlık, arkasından 20 dklık kardiyo ile haftada 3 gün, birer gün arayla uygulayabilirsin. Ağırlık antremanlarında dinlenme sürelerini kısa tutmaya çalış. ne çok hafif nede çok ağır ikisinin ortası bir ağırlık seçip, tekrar sayılarını yüksek tut.

Başarılar.

anil011 bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    merak etme istesende şişemezsin bu işler öyle kolay olmuyor insanlar yıllarca sabırla uğraşıyorlar zar zor sonu alıyorlar
    sen hocana güven kardiyo+bb sağlığın yerindeyse bir arada yapabilirsin

sthammer ve anil011 bunu beğendi.
  4. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam teşekkürler fakat öncelikli istediğim biraz yağları yakıp kilo vermek bunun içinde ilk önce belli süre kardiyo çalışıp sonra ağırlık veya uzun süre kardiyo çalışıp ardından hafif ağırlık çalışması hangisi daha etkili olur sence ? Biryerde 15 20 dk kardiyo ve ardından ağırlık ile yağ yakmann çok yavaş olduğunu duymuştum.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vg sporu ile cardio birlikte yapılır tabiki ağırlık çalışması içinde örneğin 3 set 12 tekrar yapıyorsundur son tekrarlara doğru kaslara gereken sinyalin gitmesi gerekir yani ona göre bir ağırlık seçmelisin cardio'yu vaktin varsa ağırlık çalışması olmadığı günlerde yapmalısın süresiden çok etkili ve bilinçli yapılan cardio önemli şişmek konusu zaten imkansıza yakın o konuda endişen olmasın

Son düzenleme: 12 Nisan 2013

Sayfayı Paylaş