Ağırlık kaldırıken kaslarım değil, eklemlerim ağrıyor.yardım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 2move tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 2move

2move Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler, düzenli spor yapmama rağmen, ağırlık kaldırırken kaslarım değil, eklemlerim ağrıyor. Mesela bench press yapıyorum, kaslarım fazlasını kaldırır biliyorum fakat dirseklerim ve omuz eklemlerim buna izin vermiyor?
    Takviye ne alabilirim?

2. trinity

trinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var.. Bi tanıdığım romatizma veya kireçlenme başlangıcı olabilir demişti bilmiyorum artık ne kadar ilgisi var.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Antremandan öncesinde yapılması gerekenler nelerdir?
    C- Antreman öncesi kavramı antremandan önceki öğün ile antremana başladığınız an arasında süreçtir..Antremandan 2 saat önce mutlaka kompleks karbonhidrat içeren bir öğün yapılmalıdır..
    İçmeniz gereken 3-4 lt. suyu güne yaymakla beraber antremandan 30 dk. önce de 500 ml su içmelisiniz..
    Antremana başlamadan tempolu ısınma hareketleri ile vücudu ısıtmalısınız.
    Gerekli açma germe hareketlerini yaparak kas ve tendonları ağırlık çalışmasından önce hazırlamalısınız.
    Son olarak antremanda yapacağınız ilk harekete çok hafif kilo , çok tekrarla (20 tekrar kadar) yada boş barla çok tekrarla başlamalısınız..

S- Antreman sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?
    C- Antremandan hemen sonra , antremandan öncede yaptığınız stretching tabir edilen esneme ve germe hareketlerini yapmalısınız.Aksi halde ellerde ve ayaklarda kan birikmesi, veya baş dönmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.
    Daha sonra , yükselen kortizol hormonunun kas yıkımını önlemek için 500 ml basit şeker ihtiva eden soğuk olmayan içeçek içmelisiniz.
    Duşa girilecekse terli vücutla hemen girmemelidir.
    Yanınızda getirmişseniz protein,amino yada creatini içmelisiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html

belki ısınma yapmıyorsunzu ondan kaynaklanabılır.

4. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Konuyla pek bir ilgisi yok ama merakımdan sormak istedim antrenman sonrası kortisol hormonunu durdurmak için bir miktar basit şeker alınmalı ya definasyonda basit şeker tamamen yasaktır onlar ne kullanmalı ?

5. 2move

2move Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bilgiler için teşekkürler ama ısınma hareketlerini yaparım, 5 dk koşar mutlaka nefesimi açarım ama problemim şu; çok daha fazla ağırlık kaldıracağımı biliyorum ama eklemlerim sızlıyor, sanki kopacak gibi

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antremandan sonra whey proteın kullanıyorsanız basıt şeker almaya gerek kalmıyor bırsey almıyorsanız basıt şeker almamız gerekıyor kas yıkımını durdurmak için

7. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Ben şuanda whey protein kullanıyorum ancak definasyonda whey yerine aminoasit ve glutamin kullanıcam az once yaptığım bir araştırmada leucine ve glutamine aminoasitlerininde kortisol hormonunu baskıladığını öğrendim yani basit şeker almama gerek kalmıyor antrenmandan sonra :)

Sayfayı Paylaş