ağırlık fazla ama kuvvet az :( fazla ağırlık daha çok güç mü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fedor emelianenko tarafından 21 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    bu işe başlayalı cok olmadı, öle yapılı bi vücüdumda yok. küçüklüğümden beri güçsüzüm, yannız bi kaç arkadaşla salona gittiğiizde hepsinden fazla ağırlık kaldırıyorum. öle kendimi aşırı gererek değil doğal olarak, hemde kiloları benden fazla olmalarına rağmen. ama hepside benden kuvvetli, ne konuda diceksiniz, her konuda, cok agırlık kaldırabılıyorum ama kaslarım sankı agırlık kaldırmaktan baska bır ıse yaramıyor. ıkı kısı karsılıklı gecıp birbirimizi itsek, yada bilek guresı vb, bırakın yenmeyı 1 sn duramıyorum bile karşılarında. zorlayamıyorum bile rakibimi.
    benim asıl amacın daha güçlü olmak, belki onun için farklı egzersizler vardır, bunun hakkında yardımcı olabılcek olan warsa cok sewınırım.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    slm boyum kilon kaç mesela yaşın kaç mesela vücut yapısı olarak iyiyim arkadaşlarımın hepsinden onlar çalışmıyor çünkü ama mesela bileğim ince kemik yapımda aynı şekilde o yüzden mesela benim bileğim 15 cm arkadaşımın 18-19 cm olunca tabi beni yeniyor birde insanın içinde doğal bir güç vardır o da önemli

3. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.70 kilo 63 yaş 19, ama nasıl oluorsa kollar çöp gibi buna ramen göbek war.fotograflarım zaten resımler bolumunde awr.
    benımde bıleklerım cok ince, zaten tam bir ecto yum.
    ama ne biliyim kasa hareketi weren, kas değilmi? kemik kalınlıgının hareket kabiliyetine neden bir etkisi var anlamadım:S

4. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    cümleyi 3-5 defa okudum ama anlamak zor.

iç güç, kas, kemik, ekto mekto karışmış bura. Belki de herşey beyninde bitiyor?? Nöral adaptasyon denilen bir süreç vardır. Yani insan sıklıkla yaptığı bir işe zaman içinde adapte olup başarı elde eder. Arkadaşınla boğuşurken yenilmenin sebebi belki daha önce bunun gibi aktivitelere nadir girmendir. Örneğin yaşı yakın kardeşi olup küçüklüğünde bol döğüşüp çekişenler daha çevik olur. Ancak tek çocuk büyüyen bir velet ise bu konulardan çakmaz. Nebilim bir güreş, tai box, aikido kursuna falan yazıl. Zaman içinde bu kabiliyetlerin artacaktır.

5. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    orda şunu demek istemiştim; yukarda arkadaş kemiklerim,bileklerim ince o yüzden güçsüzüm demiş. bende merak ettim, bize hareketi sağlayan organlarımız kaslarımız, kemik kalınlığının yada inceliğinin bu hareketlere neden ve nasıl bir etkisi oluyor?

6. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya mesela bilek güreşinde bilek kemiği kalın olanlar avantajlı oluo mesela uzunsa dezavantaj onun gibi kalın olunca kocaman bileği bükülmüo adamın ama uzun olunca kaldıraç gibi tak die inio ben böyle gözlemledm....

7. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    sonuç olarak "fazla ağırlık=fazla güç" mü?
    yoksa öyle değil mi?...
    (ağırlıktan kastım kaldırılan ağırlık ve güçten kastım maksimal kuvvet ve de dayanıklılık)

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
  8. burakanil

burakanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar sayısını arttırarak yap antremanlarını örn: 4.8 yada 4.10 yapıyosan max ağırlıkla, ağırlığı ideal seviyede tut tekrarı çoğalt 4.12 , 4.14 gibi. fayda sağlayabilir bi dene.:) Ha bide unutmadan cardiyoya da önem ver. Bisiklet ve koşuyu arttır. Gücü ve dayanıklılığı arttırır ;)

Sayfayı Paylaş