Ağırlık Arttırma ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 28 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ne kadar sürede ne kadar ağırlık arttırmalıyız.Ben şu an ayda 1 kg arttırmayı hedefledim.Bu olmaz mı kuvvet kazanmak için daha mı fazla süre lazım ?
    Bir de şınav çekerken üstüme 2,5 kglik ağırlık koyuyorum ama ağırlığı belime koyuyorum.O haldeyken yükü çok hissede miyorum.Acaba yanlış mı sırtıma mı koymalıyım ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hangi hareket için, kaç kilosun, squat, deadlift, bench presste kaç kilo kaç tekrar çalışıyorsun?

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Abi ben evde çalışıyorum.Şu an için sadece biceps-triceps ve bilek çalışıyorum.Şu 3 bölgeyi öncelikli olarak geliştirmek güçlendirmek istiyorum.Kilom 65.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Anladım. Benim faydam dokunmaz o zaman.

5. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Neden ki ? Başka kim yardımcı olabilir ki.Sadece ağırlığı belime koyuyorum.Ağırlığın etkisini belimde olduğu için görür müyüm görmez miyim yoksa sırtıma mı koymalıyım ?

6. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Beline agirlik koyup hangi hareketleri yapıyorsun söylersen belki faydamiz dokunur.

7. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    İşte ilk mesajda da dediğim gibi sadece şınav çekiyorum.Ağırlığı sırtıma veya belime koymam farkeder mi ? Belimdeykende kollarıma ağırlığın yükü biniyor mudur ?

8. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Çok farketmez.Ama nacizane tavsiyem bir sırt çantası içine ağırlığı koyman.Daha stabil olacaktır böylece. Bir de ayda 1 kg cok az onu haftada 1 kg olarak degistirip zamanla daha da artirmalisin kuvvetlenmek ici.Son olarak forumu araştır, şinav dışında çeşitli hareketler ekleyip kendine bir program cikarmalisin.

9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Yok bir programım var zatende.Bu şınav olayını merak etmiştim aldım cevabımı teşekkür ederim.Bu arada haftada 1 çok fazla geliyor.Mesela biceps ve bilekte haftada 1 şu an imkansız gibi.Benim hedefim şöyleydi.Örneğin bicepste şu an 7 kg ile 3x12 dumbell,hummer ve concentration curl yapıyorum.Amacım ilk 2 hafta böyle çalışmak 3 ve 4. haftalar dumbell curlu 8 kg ile hummer ve concentration curlu 7 kgile devam.İlk aydan sonrada tamamen 8 kgye geçmekti.Kısaca 7 kg sonra yarısını 8 kg sonra tamamen 8 kgye geçiş.

AnTiCoRe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş